× تماس با ما
1 0 نظرات 2145 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1400/02/15

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها قسمت هشتم

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها  قسمت هشتم

فعاليت انتخاباتي اصول‌گراها  قسمت هشتم

شرايط انتخاباتي
اصول‌گرايان:

بررسي شرايط اصول‌گرايان بيانگر آن است که اين جريان با دو بال شوراي وحدت و شوراي ائتلاف فعاليت‌هاي خود را سامان‌دهي کرده است. شوراي وحدتي‌ها که با ميدان‌داري جامعه روحانيت مبارز فعاليت مي‌کنند، عمده مديريت خود را محوريت حجت‌الاسلام پورمحمدي دنبال کرده و منتقد شوراي ائتلاف نيز مي‌باشند .

تأکيد شوراي وحدتي‌ها بر اين است که جريان اصول‌گرا جامعه روحانيت و جامعه مدرسين را طي سال‌هاي گذشته در حاشيه قرار داده و در شرايط کنوني بايد جامعتين دوباره محور فعاليت‌هاي اصول‌گرايان قرار گيرد.

بر همين اساس شوراي وحدت با حضور 47 حزب با محوريت جامعتين فعاليت خود را آغاز کرده است. دراين‌رابطه اما گفته مي‌شود که اين شورا تمايل زيادي به کانديداتوري علي لاريجاني داشته و بعضاً از کانديداتوري حجت الا سلام رئيسي به‌عنوان کانديداي واحد شوراي ائتلاف و شوراي وحدت دفاع مي‌کند. هرچند در اين ميان کارشناسان بر اين باورند گزينه اصلي اين شورا علي لاريجاني است.

از سوي ديگر اما شوراي ائتلاف با ميدان‌داري رهپويان و حزب ايثارگران انقلاب اسلامي به فعاليت مشغول بوده و اين شورا با محوريت حدادعادل و پرويز سروري در حال برنامه‌ريزي براي انتخابات 1400 هستند. هرچند اين شورا اشاره داشته که از بين رئيسي، قاليباف و محسن رضايي دست به انتخاب خواهد زد اما ظاهراً گزينه اصلي اين شورا محمد باقر قاليباف است.                

   پايان

محمد حسن دهقاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62063
0 نظر
دسته بندی