× تماس با ما
0 0 نظرات 1575 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1400/02/14

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها قسمت هفتم

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها  قسمت هفتم

فعاليت انتخاباتي اصول‌گراها  قسمت هفتم 

ادامه آرايش اصولگرايان

آنچه در روزهاي اخير شاهديم علني شدن و بالاگرفتن اختلاف سلايق است. اما اين اختلاف وقتي علني شد که شاهد جدال حدادعادل و مصطفي پورمحمدي شديم . حدادعادل در کسوت رئيس شوراي ائتلاف در انتقاد از مواضع شوراي وحدت گفت : مشکل امروز ما اين است که جامعه روحانيت مبارز به طور مستقل راه افتاده و مي گويد من هم مي خواهم انتخابات را ميزباني کنم و محور وحدت شوم حرف بنده به آنها اين است که وقتي تجربه شوراي ائتلاف وجو د دارد چرا آن را ناديده ميگيريد؟ از طرف ديگر دوستان پايداري هم داستان خود را دارند. البته ما هنوز خط مذاکره اي با آ نها باز نکرده ايم و مذاکرات را براي مراحل بعدتر گذاشته ايم . ما از يک طرف با کثرت نامزد روبه رو هستيم و از  طرف ديگر با کثرت پدر، مصطفي پورمحمدي، دبيرکل جامعه روحانيت هم اصلا زير حرف نماند و در نشست سياسي اتحاديه  جامعه اسلامي دانشجويان تاکيد کرد:  "نوع نگاه ليبرالي، امنيتي، نظامي و پدرسالارانه هيچ کدام مطلوب ما نيست او گفت: برخي به پدرخواندگي حمله مي کنند ، ولي مي خواهند خودشان مخفيانه اين مدل را پيگيري کنند و يک دفعه در آخر انتخابات نظر خود را تحميل مي کنند . دوره اين مدلها گذشته و ما نمي توانيم از مد ل هاي منسوخ شده استفاده کنيم".

دراين‌بين حرف از مصاديق انتخاباتي نيز مطرح مي‌شود مثلاً گاهي به نظر مي‌رسد که شوراي ائتلاف نگران حمايت شوراي وحدت از علي لاريجاني است و بعد که معلوم مي‌شود، شوراي وحدت تصميم خود را براي حمايت از رئيسي گرفته، اين‌طور تلقي مي‌شود که شوراي ائتلاف به دنبال گزينه‌اي غير از اوست! هرکدام از اين شوراها البته در همراه کردن همه طيف‌هاي اصول‌گرا چالش‌هايي دارد. کمااينکه حدادعادل در اظهارات اخيرش به نقش پايداري اشاره کرد. ضمن اينکه بديهي است اين شورا اگر مثل شوراي وحدت به‌سوي حمايت از رئيسي برود از حمايت برخي اصول‌گرايان نيز بي‌بهره خواهد ماند.

موضوع مصاديق انتخاباتي، اما فرع قضيه و حاشيه است. اصل و متن دعوا بر سر پدرخواندگي است. حدادعادل و همراهان او مثل سروري و چمران مي‌خواهند در ترکيب و چينش نيروهاي اصول‌گرا نقش اصلي را ايفا کنند و جامعه روحانيت نيز بعد از چند دوره انتخابات اخير نگران حذف از حوزه اثرگذاري خود است، لذا زير بار نمي‌روند . اين همان دعايي است که اکنون حسابي بالا گرفته و بايد ديد که عقلاي اصولگرايي چه فکري براي حل و فصل آن مي کنند . به هر حال تا اينجاي کار کتمان واقعيت و تاکيد بر حصول توافق در دقيقه نود را آزموده و به نتيجه رسيده اند . آفات و تبعات کش دادن اين بگو مگو هم که روشن است؛ لذا بايد منتظر ماند و ديد که آقايان چطور از پس هم برآمده و به چه نتيجه اي مي رسند .

 

محمد حسن دهقاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62062
0 نظر
دسته بندی