× تماس با ما
0 0 نظرات 1548 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1400/02/14

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها قسمت ششم

فعالیت انتخاباتی اصول‌گراها  قسمت ششم

 

 فعاليت انتخاباتي اصول‌گراها

قسمت ششم
 

اصول‌گرايي و جريان وحدت با پدرخوانده‌ها
 

بررسي‌ها نشان مي‌دهد که رسانه‌هاي جريان اصلاح‌طلب در مطالب منتشره خود در تلاش براي شکل‌دهي به دوگانه شوراي ائتلاف و شوراي وحدت بوده و مي‌کوشند تا ماهي خود را از اظهارات چهره‌هاي جريان اصول‌گرا، براي ايجاد اختلافات کنند

در اين زمينه بايد توجه داشت که دور جديد کنش‌هاي اصلاح‌طلبان عليه اصول‌گرايان را بايد در اظهارات اخير آقايان حدادعادل و صادق محصولي دانست که بهانه خوبي را براي عمليات رواني اصلاح‌طلبان عليه اصول‌گرايان فراهم ساخت.

از جمله مهترين مطالب بيان شده مي‌توان به:

انتخابات رياست‌جمهوري زودتر از چهار ماه ديگر فرا خواهد رسيد و جريان اصول‌گرايي که با نگاهي خوش‌بينانه از مدت‌ها قبل خود را برنده اين کارزار مي‌ديده که با چالشي جدي مواجه شده است . چالشي که از چندي قبل ( يعني همان زماني که جامعه روحانيت مبارزبه ميدان آمده  و داعيه دار ميزباني از طيف هاي سياسي اصولگرا و وحدت آفريني شد ) ، قابل پيش بيني بود که شوراي ائتلاف به همين اين سادگي ها اختيار راي را به جامعه روحانيت نخواهند سپرد ، خاصه بعد از حصول اندک نتيجه اي که در انتخابات مجلس يازدهم به يمن قهر مردم با اصلاح طلبان به دست آورده اند .

کاملاً قابل‌تصور بود که اين موازي‌کاري براي اصول‌گرايان گران تمام خواهد شده و مي‌تواند نتيجه انتخابات به‌ظاهر برده را تبديل به يک بازي باخته کند. اما آقايان اصول‌گرا هيچ هشداري را در اين باب جدي نگرفتند. اکنون، اما در آستانه انتخابات اين کار بيخ پيدا کرده و دم خروس اختلافات قابل پنهان کردن نيست . مصاف، مصاف پدرخوانده هاست و هيچ يک قصد کوتاه آمدن ندارند . نه ريش سفيدان جامعه روحانيت و نه حدادعادل و همفکرانش براي وحدت آفريني موانع زيادي پيش رو دارند .

ماجرا ازاين‌قرار است که در جامعه روحانيت يک دودستگي به وجود آمده است. بخشي به دنبال علي لاريجاني هستند، بخشي به دنبال سيد ابراهيم رئيسي هستند و در اين ميان برخي نيز دل‌بسته محسن رضايي شده‌اند . درآن سو نيز در شوراي ائتلاف اگرچه برخي نيروها به دنبال نامزدي سيدابراهيم رييسي هستند، اما از آنجا که گمانه قوي آن است که رييسي در نهايت وارد ميدان نخواهد شد نگاه ها از هم اکنون به دنبال قاليباف است.

پاشنه آشيل شوراي ائتلاف تک‌روي‌هاي جبهه پايداري است که اين روزها به‌رغم ميل آيت اله ابراهيم رئيسي در مجلس به دنبال امضا جمع‌کردن براي او هستند. خاصه آنکه برخي بر اين باورند که اساساً رئيسي چه بخواهد در انتخابات حضور داشته باشد و چه نخواهد چندان تمايلي ندارد پايداري‌ها ويترين سياسي او را سامان دهند . همين هاست که موج اختلاف در اصولگرايان را سبب شده است.

محمد حسن دهقاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62052
0 نظر
دسته بندی