× تماس با ما
2 0 نظرات 1469 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1400/02/13

صدرالحسینی در گفت‌و‌گو با مصاف: فضاسازی‌های رژیم صهیونیستی در راستای تقویت «دیپلماسی اجبار» علیه ایران انجام می‌شود

صدرالحسيني در گفت‌و‌گو با مصاف:

فضاسازي‌هاي رژيم صهيونيستي در راستاي تقويت «ديپلماسي اجبار» عليه ايران انجام مي‌شود

کارشناس مسائل غرب آسيا تهديدات اخير مقامات رژيم صهيونيستي را ناشي ازضعف و امنيت شکننده آنان دانست وگفت: اين جوسازي‌ها براي فشار به تهران جهت پذيرش خواسته‌هاي کاخ سفيد و عدول از منافع خود در مذاکرات برجامي صورت مي‌گيرد.

 

به گزارش واحد سياسي مصاف، مقامات رژيم صهيونيستي در روزهاي گذشته به آمريکا سفر کرده‌اند. به گفته رسانه‌ها يکي از اصلي‌ترين دلايل اين سفر مسئله هسته‌اي ايران و نگراني اسرائيل از مذاکرات اخير در وين است.

همزمان با سفر مقامات امنيتي اسرائيل به آمريکا، وزير اطلاعات اين رژيم «الي کوهن» در سخناني تهديدآميز گفت: «توافق بد با ايران منجر به جنگ در منطقه مي‌شود.»

واحد سياسي مصاف به سراغ «سيدرضا صدرالحسيني»،کارشناس مسائل غرب آسيا رفته تا نظر او را در خصوص اين سفر و سخنان تهديدآميزمقامات اين رژيم جويا شود.

صدرالحسيني درباره هشدار وزيراطلاعات اسرائيل گفت: اظهارات تهديد‌آميز اخير «الي کوهن» پوشش هدف‌مندي در رسانه‌هاي غربي داشت. «گيلعاد اِردان» سفير رژيم در واشنگتن نيز گفته است کوتاه آمدن در برابر ايران، امنيت اسرائيل و منطقه را سخت به خطر مي‌اندازد.

اين اظهارات هم‌زمان با حضور «يوسي کوهن» رئيس موساد و «مئير بن شبات» مشاور امنيت ملي رژيم صهيونيستي در واشنگتن براي مديريت رفتار آمريکايي‌ها در مذاکرات وين بيان شده است.

اين تحليل‌گر مسائل غرب آسيا درباره‌ي اين سفر توضيح داد: به نظر مي‌رسد بخش قابل توجهي از اين گفت‌و‌گوها باتوجه به تعهد آمريکايي‌ها به امنيت اسرائيل، درخصوص ناکارامدي سامانه گنبد آهنين، امنيت شکننده و امکان نفوذ موشک‌هاي مقاومت به درون رژيم صهيونيستي باشد.

صدرالحسيني ادامه داد: موضوع بعدي کسب اطلاعات از حرکت‌ها، توانمندي‌ها، اقدامات و شناسايي افراد موثر محور مقاومت است. هم‌چنين تشکيل يک تيم اطلاعاتي-عملياتي براي فهم و درک موقعيت‌ها و شناسايي اين موضوع که جمهوري اسلامي ايران در حوزه موشک، پدافند و پهپاد چه امکاناتي در اختيار دارد.

وي افزود: موضوع ديگري که احتمالش مي‌رود در گفت‌و‌گوها مطرح شده باشد،گرفتن مجوز و چراغ سبز از آمريکا جهت اقدام عليه ايران در حوزه نيمه سخت يعني ترور و درحوزه سخت يعني آسيب رساندن به بعضي از منافع جمهوري اسلامي ايران است.

 اين کارشناس مسائل خاورميانه درباره فشارها و تبليغات اخير صهيونيست‌ها بيان کرد: فضاسازي‌هاي ايران‌هراسانه اخير صهيونيست‌ها دستِ کم از دو جنبه قابل بررسي است:

اول اينکه؛ اين تحرکات کاملاً با ايالات متحده هماهنگ بوده و در راستاي تقويت «ديپلماسي اجبار» عليه ايران انجام مي‌شود تا تهران را مجبور به پذيرش خواسته‌هاي کاخ سفيد و عدول از منافع خود در مذاکرات برجامي اخير کند.

دوم اينکه؛ سفر پر سر و صداي مقامات امنيتي رژيم صهيونيستي به واشنگتن به علاوه تدارکات رسانه‌اي گسترده و رجزخواني‌هاي نمايشي اين چنيني، بيشتر به دليل آسيب‌پذيري شديد تل‌آويو در «دفاع و امنيت»، يعني آن حوزه‌اي است که پيش از اين خود را در آن دست‌نيافتني مي‌پنداشت.

صدرالحسيني در پايان اظهارات  و تهديدات صهيونيست‌ها را پوچ دانست و تاکيد کرد: انفجارهاي زنجيره‌اي در تاسيسات نظامي و اقتصادي حساس و حملات سايبري به زيرساخت‌هاي اطلاعاتي ـ امنيتي رژيم صهيونيستي در کنار اوضاع به شدت نابسامان اجتماعي و سياسي در سرزمين‌هاي اشغالي بيش از هر چيز توخالي بودن ادعاهاي اخير را ثابت مي‌کند.

 

مصاحبه: سارا شکري

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62051
0 نظر
دسته بندی