× تماس با ما
0 0 نظرات 1064 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1400/02/12

فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان قسمت پنجم

فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان قسمت پنجم

فعاليت انتخاباتي اصلاح طلبان

 

قسمت پنجم

 

 به نظر مي‌رسد باتوجه‌به روند کنش‌هاي اصلاح‌طلبان در ماه‌هاي اخير دوقطبي‌هاي زير را مورد تأکيد قرار مي‌دهند:

الف) حاکميت _ جامعه

ب) دوقطبي دولت نظامي _ دولت توانا

ج) دوقطبي دوگانه  اقتدارگرايي(آمريت) _ دموکراسي خواهي

 د) تَکرار دو قطبي " مذاکره _ مقاومت "

 

 اين جريان در اين زمينه گرچه نسبت به تحقق اين دوقطبي‌ها اما و اگرهايي را نيز مطرح مي‌کنند اما کاملاً مشخص است که آنان روي مؤلفه‌هاي حمايت‌ها، فشارها و معادلات خارجي از يک سو و آرايش سياسي نهايي جريان انقلابي حساب ويژه‌اي بازکرده‌اند.

 

اصلاح‌طلبان يکي از کارت‌هاي برنده خود را عملکرد مجلس يازدهم تعريف کرده و معتقدند بايد در انتخابات 1400 ، جريان انقلابي را با عملکرد و کارنامه مجلس انقلابي به نقد و چالش کشيد.

 

اين جريان همچنان به موضوع سياست خارجي چشم داشته و بر اين باور است در صورت کمک خارجي و تثبيت گزاره مذاکره در فضاي عمومي، مي‌توان در اين بخش به نفع جريان اصلاحات توليد هيجان نمود.

 

اصلاح‌طلبان يکي از برنامه‌هاي اصلي خود را بر «توليد هراس» از نيروهاي انقلابي متمرکز کرده و مي‌کوشند تا با تاکتيک نگران سازي‌هايي نيروهاي خاکستري ( خاموش) را بيدار و آن‌ها را حول دوگانه‌هايي همچون " عقلانيت (ميانه‌روي) تندروي"  يا حتي  "ثبات _ بي ثباتي سياسي" تحريک و تهيج نمايد .

 

 به‌طورکلي بايد گفت اصلاح‌طلبان همچنان که اشاراتي به آن شد، محتمل‌ترين سناريوي خود را بهره‌گيري از حضور يک کانديداي شاخص با رأي منفي بالا به همراه يک کانديداي گفتمان ساز قرار داده‌اند. اين سناريو نشان مي‌دهد که علي‌رغم برخي ادعاهاي اصلاح‌طلبان، سرمايه‌گذاري اين جريان بر روي کانديدايي نيابتي همچون علي لاريجاني نيز محتمل است.

 

 

محمدحسن دهقاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62040
0 نظر
دسته بندی