× تماس با ما
20 15 نظرات 9182 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1400/02/09

سعید محمد کاندیدای 1400

سعید محمد کاندیدای 1400

کانديداي 1400

 

بيوگرافي

نام کانديداي احتمالي: سعيد محمد.

تولد: 1347 تهران.

تابعيت: غير از تابعيت ايران اطلاعات ديگري يافت نشد.

نسبت فاميلي باساير مسئولين نظام: اطلاعاتي يافت نشد.

همسر: اطلاعاتي يافت نشد.

فرزندان: اطلاعاتي يافت نشد.

محل تحصيل فرزندان: اطلاعاتي يافت نشد.

شغل فرزندان: اطلاعاتي يافت نشد.

 

مدرک تحصيلي وجايگاه دانشگاهي:

 دکتراي مهندسي عمران، گرايش راه و ترابري از دانشگاه تربيت مدرس.

 عضو هيأت علمي دانشگاه امام حسين (ع) (از 1389 تاکنون).

 

مشاغل و پست‌هاي مديريتي:

عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامي (از1366 تاکنون).

مديرعامل گروه سپاسد، وابسته به قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء (ص) (1386 - 1393).

فرماندهي قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبيا (ص) (1397-1399).

مشاور فرمانده سپاه پاسدران (1399 تاکنون).

عضو سازمان نظام مهندسي استان تهران (از 1375).

عضو انجمن تونل ايران (از 1388).

 

فعاليت تشکيلاتي:

کسب لوح تقدير از وزير نيرو در جشن خود کفايي سد سازي (سال 1391).

برنده تنديس بلورين جايزه ملي پروژه برتر در طرح مگاپروژه‌ها از انجمن ملي مديريت پروژه ايران (سال 1392).

برنده  تنديس برنز جايزه بين‌المللي پروژه برتر در سطح مگاه پروژه از انجمن بين‌المللي مديرت پروژه(IPMA)  (سال 1393).

برگزيده برترين مديران جهادي در عرصه سازندگي (سال 1394).

 مديرعامل گروه ايرانيان اطلس، سازنده و مالک چندين مرکز خريد در شهر‌هاي مختلف از جمله اطلس مال در تهران.    
 

 

مهمترين مواضع سياسي:

 

 1) ولايت فقيه: اطلاعاتي يافت نشد.

 2) دولت موقت و نهضت آزادي: اطلاعاتي يافت نشد.

 3) مرجعيت: اطلاعاتي يافت نشد.

 4) شوراي نگهبان: اطلاعاتي يافت نشد.

  5)  تسخير لانه جاسوسي: اطلاعاتي يافت نشد.

    6) منافقين(سازمان مجاهدين خلق): اطلاعاتي يافت نشد.

    7) پايان جنگ و قطعنامه 598: اطلاعاتي يافت نشد

     8)   فتنه 88: اطلاعاتي يافت نشد.

     9) مذاکره با آمريکا: اطلاعاتي يافت نشد.

          10) برجام: اطلاعاتي يافت نشد.

11) اف اي تي اف و کنوانسيون‌هاي مربوطه: رديابي و منابع مالي و رصد مبدأ و مقصد آن، بدون شک يکي از راهکارهاي اصلي نجات اقتصاد ايران است. اما اين شفافيت براي داخل کشور ضرورت است نه براي عناصر خارجي؛ که ضرورت محرمانگي آن براي بيگانگان از بديهيات عقليست. شفاف سازي اطلاعات مالي کشور براي بيگانه ممنوع؛ براي مردم خودمان يک ضرورت. (توئيت)

 

12) سند2030: اطلاعاتي يافت نشد.

13) حضور نظامي ايران در سوريه، عراق و ...: اطلاعاتي يافت نشد.

 14) دولت سازندگي: اطلاعاتي يافت نشد.

 15) دولت اصلاحات: اطلاعاتي يافت نشد.

 16) دولت مهر: اطلاعاتي يافت نشد.

 17)جريان انحرافي: اطلاعاتي يافت نشد.

18)يارانه نقدي: درمورد يارانه‌ها برنامه‌ريزي‌ که کرديم اين است که نبايد قطع شود، چون خيلي از مردم زير خط فقر هستند. اما يکي از برنامه‌ريزي‌هايي که مي‌توانيم انجام دهيم ايجاد يک ديتا بيس و يک بيگ ديتايي هست. اين‌که بتوانيم هشتاد و پنج ميليون ايراني را در آنجا به نمايش بگذاريم و تمام اطلاعات درآمدي، سرمايه‌اي، اموال منقول و غير منقول آنها را در آنجا ثبت و ضبط کنيم؛ اين خيلي به ما کمک مي‌کند. چون ما الآن آمار دقيقي از وضعيت مردم نداريم و شفاف‌سازي هم به ضرر خيلي‌هاست و خيلي‌ها جلوگيري مي‌کنند که اين اتفاق نيفتد.

سايت مشرق، 29/1/1400- https://www.mashreghnews.ir

19)مسکن مهر: مسکن مهر يکي از بهترين طرح هاي اجرايي کشور بود. چيزي که مردم در طرح مسکن مهر اعتراض داشتند، بحث کيفيت ساخت و زمان بندي و بحث زير ساخت ها بود. هرچند طرح مسکن مهر يکي از بهترين طرح هاي اجرايي کشور بود اما اين نواقص را بايد سعي کنيم در طرح تکميلي رفع کنيم.

سايت مشرق، 29/1/1400-https://www.mashreghnews.ir

 

20) دولت اعتدال:دريک فايل صوتي که از او منتشر شده، گفته است: «متأسفانه در دو دوره دولت آقاي روحاني تمام فکر و ذهن دولتمردان به سمت برجام رفت و به نوعي پيمانکارِ برجام شدند و تمام ظرفيت هاي پيراموني کشور به دستِ فراموشي سپرده شد؛ اي کاش فقط فراموش مي کرند. در بعضي موقعيتها فضا را آنقدر تخريب کردند که ترميم آن بسيار سخت شد. روابط با چين در دولت آقاي روحاني به قدري تيره و تار شد که کشوري که مي توانست در زمان تحريم کمک هاي بسياري به ايران داشته باشد، روابط با آن کاهش يافت. متأسفانه شاهد بوديم که نزديک به يک سال ما سفيري در چين نداشتيم. سفير بعدي هم که بر سر کار آمد 10 روزه برکنار شد تا سفير بعدي ما در چين منصوب شد. بعد زماني که آقاي شي جين پينگ، دبيرکل کميته مرکزي حزب کمونيست چين به ايران سفر کرد او را تحويل نگرفتند؛ در جزئي ترين پروتکل هاي وزارت امور خارجه که آقايان استاد رعايت آن هستند، متاسفانه اين فرد مورد استقبال قرار نگرفت. فردي که براي ملاقات با وي رؤساي جمهوري جهان همه در صف هستند، حالا خودش آمده است به ايران و کسي او را تحويل نگرفت. در نتيجه چنين اقداماتي در جلسه اي که براي ساخت يک جاده با چيني ها داشتيم، آنها به صراحت اعلام کردند ايران به دنبال رابطه با چين نيست و لذا روابطشان را با عربستان تحکيم کردند و پيمان هاي بلندمدت با آن ها بستند و انرژي خود را بر روي عربستان متمرکز کردند. چين تنها کشوري نبود که ايران نتوانست از ظرفيت آن استفاده کند. دولت حتي روابط با همسايگاني همچون ترکمنستان، آذربايجان، تاجيکستان، ارمنستان و ترکيه را نيز تخريب کرد. يعني دولت ارتباط با همسايگان را رها کرد، در صورتي که ما ظرفيت هاي وسيعي در اين حوزه داريم. روسيه و قطر در زمان تحريم (از سوي غرب و کشورهاي عرب منطقه) مرزهاي خود را به روي ايران باز کردند و گفتند ايران هرچه مي تواند براي ما کالا ارسال (صادر) کند اما متأُسفانه هيچگونه استفاده اي از اين ظرفيت­ها نشد.

سايت اقتصاد سالم، 9/1/1400- http://eghtesadsalem.com

 

 

 

جريان سياسي

-

 

تحليل مبتني بر شاخصها (منظومه فکري مقام معظم رهبري)

 

سعيد محمد نامزدي که اگرچه نام آشنا نيست اما به حق رزومه و عملکرد خوبي را از خود در موقعيت‌هايي که داشته به جا گذاشته است. از جمله نظاميان نسل دومي که با وجود عدم سابقه حضور در دفاع مقدس اما به روشني با مفاهيم واقعي انقلاب از جمله: همت و تلاش براي ساخت کشور عجين است.

آن‌چه در مشي يادداشت‌هاي انتخابات که اکنون شماره پانزدهم آن ارائه مي‌شود مدنظر بود، بررسي عملکرد و مواضع نامزدهاي محتمل و غيرمحتمل رياست جمهوري با تاکيد بر دوري و نزديکي بر شاخص‌هاي اصلح مورد تاکيد رهبري است.

اين يادداشت به سردار سعيد محمد  اختصاص دارد که اگر بگوييم از جمله نيروهاي انقلابي موفق از حيث سازندگي و عمراني است، اغراق نکرده‌ايم.

 

براساس شاخص‌ها، اصلح بايد داراي برنامه باشد. همان‌طور که در يادداشت‌هاي پيشين اشاره شد، صرف درک و فهم و دغدغه‌مندي نامزدها از مسائل و مشکلات کشور بدون وجود برنامه‌اي مدون و مشخص نمي‌تواند راهگشا باشد. اگرچه زماني به اين فاکتور توجهي نشد و مردم و کشور در باتلاق تدبير گرفتار شدند، اما به تجربه زيسته بايد پذيرفت نگاه تک بُعدي به مسائل و يا تک بُعدي بودن برنامه، خود آسيبي بزرگ است در زايش دوباره دولت هيچ.

 

براساس منظومه فکري رهبران انقلاب اسلامي، تشکيل دولت جوان انقلابي برآمده از اين مکتب و همسو با آن، مي‌تواند رکن گمشده و مغفول مانده­ي چند دهه‌ي اخير باشد که در چارچوب خود فاکتورهايي اعم از جوان، دولت حزب‌الهي را در خود جاي داده است. اما نکته قابل تأمل آن­که آيا صرف جوان بودن نسبت به ساير نامزدها براي اصلح بودن کافي است؟

 

تنها با بررسي کوتاه در خصوص عملکرد سعيد محمد به روشني عمل‌گرايي جهادي و تلاش براي سازندگي در حوزه فعاليتهاي عمراني و مديريتي کشور ديده مي‌شود. و وزنه‌ي او در اين بعد آن‌قدر سنگين هست که حتي ناخواسته هم قابل چشم پوشي نيست. اما سوالي که به ذهن مترتب مي‌شود اين است؛ آيا همه‌ي مسائل و مشکلات عريض و طويل کشور ما در اين چارچوب خلاصه مي‌شود؟

 

 

 سعيد محمد جوان‌ترين نامزد انتخابات است و همين فاکتور و تاکيد  او بر آن تداعي‌کننده تشکيل دولت جوان انقلابي است. اگر فهم ناقص ما از جوان بودن نامزد تنها به سن بازگردد، به هر صورت با او در اين چارچوب هم نظريم که بسياري از نامزدهاي البته انقلابي و دغدغه‌مند، ديگر زمان آن رسيده که کرسي و صندلي‌هاي خود را وانهند و لختي در سايه‌ي انقلاب بياسايند و تنها به بررسي کارنامه‌ي عملکرد خود پرداخته و منتقل کننده­ي تجربه­ ها باشند. گويي روند ثابتي است در کشور ما، تلويزيون و برنامه‌هاي فصلي، آدم‌هاي دغدغه‌مند فصلي و ... آدم‌هايي که در کل چهار سال با وجود صندلي، اصلاً صدايشان را هم نمي‌شنويم و تنها در مقطعي خاص دچار آلرژي حساسيت و دغدغه مي‌شوند. همانطور که در ايام ماه مبارک و ايام عيد منتظر سريال‌هاي جذاب هستيم براي اين‌که مخاطب را ثابت نگه داريم، در ايام انتخابات نيز بايد منتظر پدربزرگ‌هاي فرتوت انتخاباتي باشيم، البته با اين تفاوت که اينجا تنها با حضور برخي به اين شبهه دامن مي‌زنيم که دليل تکثر اين تعداد دغدغه‌مند با کليد و بي‌کليد مشکلات، آن هم در شب انتخابات، چيست؟

 

براساس صحبت سعيد محمد؛ به جاي پرداخت به اصول به فروع پرداخته‌ايم، با مصداق پرداخت به دوچرخه سوراي بانوان به جاي پرداخت به خانواده، در تحليل و پرداخت اين نکته بايد گفت؛ مبتني بر مباني انقلاب اسلامي، آن رکني که محوريت دارد خانواده است اما نمي‌توان زن را تنها در يک موقعيت ديد و براي او در يک موقعيت برنامه‌ريزي کرد. کما اين‌که اين رويکرد يکي از همان نقاط درگيري ميان اصلاح‌طلبان و اصول‌گرايان در حوزه زن و خانواده است. گروهي به زن و جايگاه و موقعيت او در جامعه و هرچه پررنگ شدن آن وقعي مي‌نهند و خانواده را رها مي‌کنند. و گروهي ضمن ناديده گرفتن موقعيت کنشگري اجتماعي و سياسي و اقتصادي و ... ، حضور زن در خانواده را پررنگ جلو مي‌دهند. نکته‌ي ديگر آن‌که به زعم کارشناسان حوزه زن و خانواده، چه بپذيريم و چه نپذيريم برخي مسئله‌ها براي زنان با وجود عدم موضوعيت و نياز و زيست بومي آنان به سبب کپي‌برداري‌هاي غلط غربي ايجاد شده و براي آنان مسئله‌سازي شده است. از اين تحليل و توضيح براي تبيين اين شاخص استفاده مي‌کنيم که، اگرچه قائل به خط‌کشي براي خدمت به کشور و انقلاب در هيچ جايگاهي نيستيم، اما تأکيد چندباره بر سنگيني بار مسئوليت رياست جمهوري مؤيد گستردگي طيف وسيعي از مسائل و موضوعات اجتماعي، اقتصادي، سياسي و ... است. در اين ميان علاوه بر عدم رويکرد تک بُعدي و صرف نامزدها براي قرار‌گيري در اين موقعيت، نيازمند برنامه و التزام داشتن به حداقل­هاي شاخص اصلح نيز هستيم.

 

در خور تامل آن‌که قطعاً نيروهاي انقلابي با کارنامه پربار هم‌چون سعيد‌محمد در هر جايگاهي مفيد و خدوم هستند اگرچه رئيس‌جمهور نباشد. ولي بي‌­شک به دور از تقوا و اخلاق سياسي است که خود را در ابتداي راه برتر و اصلح بدانيم. به تأسي از حضرت امير عليه‌السلام که فرمود: «سوگند به خدايي که دانه را شکافت و جان را آفريد، اگر حضور فراوان بيعت کنندگان نبود، و ياران حجّت را بر من تمام نمي‏کردند، و اگر خداوند از علماء عهد و پيمان نگرفته بود که برابر شکم بارگي ستمگران، و گرسنگي مظلومان، سکوت نکنند، مهار شتر خلافت را بر کوهان آن انداخته، رهايش مي‏ساختم، و آخر خلافت را به کاسه اوّل آن سيراب مي‏کردم، آنگاه مي‏ديديد که دنياي شما نزد من از آب بيني بزغاله‏ اي بي ارزش‏‌تر است.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/62022
15 نظر
پویان محمدیان پویان محمدیان 13:28:13 - 1400/02/10
با سلام و خسته نباشید خدمت همه و عزیزی که این متن رو تهیه کردن.
در مورد نظر انتهای صحبتتون که درسته بار مسئولیت ریاست جمهوری سنگینه و تجربه میخواد ولی فکر میکنم با همون خلاصه رزومه‌ای که خودتون از دکتر محمد ارائه کردید ایشون ابتدای راه نیستن ولی متاسفانه اینقدر افراد بالای ۷۰ ، ۸۰ سال روی صندلیهای ریاست ایران دیدیم اصلا یه فرد ۵۳ ساله (که سن کمی نیست) برامون مثل ابتدای راه میمونه ، اما واقعا اینطور نیست.
توی چندین سال گذشته هر نوع به قول شما اصلحی رو روی صندلی ریاست جمهوری دیدیم و هیچ کدوم برای مردم کاری نکردن ، پیشنهاد میکنم ایندفعه به قول شما به کسی رای بدیم که اصلح نیست (دکتر محمد) شاید یه فرجی شد.
و اصلا فراموش نکنیم اگر همین الان استاد رائفی‌پور برای ریاست جمهوری کاندید بشن ، خودم اولین نفری هستم که بهشون رای میدم و اینکه به قول شما ابتدای راه هستن و قول میدم بیشتر از دکتر محمد و همه‌ی عزیزانی که کاندیدای احتمالی فعلی هستن هم رای میارن.
با عرض پوزش ولی یا اطلاعات کافی از رزومه‌ی دکتر محمد ندارید که فکر میکنم همینطور باشه چون اطلاعات شخصی عمومی ایشون رو هم پیدا نکرده بودید مثل تعداد فرزند و ... و یا اینکه...
موفق باشید.
علی حسینی علی حسینی 21:25:59 - 1400/02/11
بهترین کاندید و من هم از حالا به ایشون رای میدم تا کشور یک دست شود و با قوایی که باهم هماهنگ هستند من نظرم اینکه آیت الله سید ابراهیم رئیسی و قالیباف در جای جای خود محکم باشند و از سعید محمد حمایت کنند
 بدون نام 01:43:43 - 1400/02/11
تحلیل عالی و درست و مطابق با واقعیات بود.
تشکر از نویسنده این متن.
موفق باشید.
محمد صفاری محمد صفاری 10:35:07 - 1400/02/11
حس خوبی نسبت به انتخابات ندارم
فایل صوتی ظریف . انفجار نطنز . موشک زدن به نزدیکی دیمونا و...
اگر چپیها رای نیارند معلوم نیست چکار میکنند قبلا گندشون زنده بود دس به هرکاری نمیزدند
ترس از فتنه دارم یه بار دیدیم میترسم این یکی کنترلش سخت باشه
عامل اصلی نابسامانی بازار تورم ترور سردار سلیمانی و... اینها هستن
امیدوارم به حق اقامون امام زمان (عج) انتخابات خوبی پیش رو باشه و یک انقلابی بیاد روکار
Hasan Zare Hasan Zare 09:26:02 - 1400/02/17
انشاالله که خبری درراه است
مهرداد دهقانی مهرداد دهقانی 14:49:16 - 1400/02/10
تحلیلتون اولش خوب بود هر چی رفت جلوتر گنگ شد
نمی دونم چرا دوست دارین جوری حرف بزنید و بنویسید که کسی نفهمه چی میگید
اگه فکر کردین مردم توی این بمبارون اطلاعات میان تحلیل گنگ و غیر جذاب شما رو که خودش نیاز به تحلیل داره رو گوش می دن سخت در اشتباهید. واقعا جای تاسف داره
اون کسی که این متن رو نوشته اگه می دونست چقدر کارش مهمه و حساسه اینقدر بد و افتضاح و گنگ نمی نوشت.
محمد حسین جعفری یزدی محمد حسین جعفری یزدی 12:00:18 - 1400/02/10
این که می گویید ایشون برنامه ندارند باید به کانال رسمی ایشون مراجعه کنید
 بدون نام 00:06:12 - 1400/02/10
سلام. فکر می‌کنم دکتر محمد تو برنامه چهل ستون (اون طور که یادمه برنامه براسال 98 بود) گفتن 2 تا پسر دارن که یکی شون سال آخر رشته عمران دانشگاه شریفه و اون یکی کلاس نهمه. دیدم اینجا چیزی در مورد بچه هاشون ننوشته گفتم بدونید😉
محمدرضا خلیلی محمدرضا خلیلی 14:58:53 - 1400/02/10
بله کلبپش در اینترنت هست
سیدسجاد حسینی سیدسجاد حسینی 22:25:40 - 1400/02/10
انشاالله به یاری امام زمان این شخص جوان و انقلابی رئیس جمهور آینده باشه و زمینه ظهور آقا رو فواهم کنه
امیدوارم رای تمام مصافی ها و استاد هم ایشون باشه
 بدون نام 01:34:56 - 1400/02/11
سلام.
تحلیل بسیار عالی و درستی از ایشون بود و با بررسی تمام جوانب ایشون بهترین تحلیل را از ایشون کردید.
واقعیت‌ها رو گفتید و عده‌ای جوان و احساسی و تعصبی هستند و حقیقت را بر نمی‌تابند ولی شما تلاش خود را بکنید و حق را بگویید و طرفدار حق باشید و از سرزنش هیچ سرزنش گری نهراسید که خدا با حق و اهل حق هست.
همینطور مستحکم و حق‌طلب جلو برید.👏👏👏👏👏
آرزوی موفقیت و بهترین‌ها برای نویسنده این متن و واحد سیاسی موسسه مصاف.
مسعود حیدرنژاداوغانی مسعود حیدرنژاداوغانی 13:38:14 - 1400/02/11
دولت جوانه انقلابی : دکتر سعید محمد
آرش بیات آرش بیات 19:09:06 - 1400/02/19
ظاهرا نویسنده متن سخنرانیهای استاد رو گوش نکرده
استاد بارها گفتن که فردی که کاندید میشه باید به این عقیده باشه که کسی بهتر از خودش نمیتونه این مسولیت قبول کنه این
حالا از این این بنده خدا رو به خاطر همین موضوع گله میکنین
راستش من از بعد انتخابات مجلس و دیدن نتیجش کلا از رای دادن و اصولگراهای به ظاهر انقلابی دلسرد شدم . مثلا قرار بود شفافیت رای بیاره و اگه نیورد استاد رسواشون کنه ولی کلا فراموش شد و از اون بدتر کاندیدهای مثلا خوبمون مثل قالیباف و فراهانی دارن اسعفا میدن رییس جمهور بشن . چنتا جوون درست حسابی مثل :اشتری -شهبازی راد -یامین پور-رسائی بیرون مجلس موندن که اقایون یک سال مجلس بازی کنن؟
مشکل کشور ما دو چیزه که فعلا راه حل نداره اول نسبتهای فامیلی اقایون و دوم مصلحت ان دیشی و سکوت افراد انقلابی
ارش راستی ارش راستی 19:37:42 - 1400/02/18
اینکه در پایان مطلب نوشتید ایشان خودشان را از روی خود برتربینی اصلح معرفی کردند باید بگم یکی از خبر گذاری ها از آقای محمد سوال کرده که آیا شما خودتون اصلح میدانید ایشون همم گفته بله و خبرگذاری هم برای تخریب اومده تیتر زده که سعید محمد خودش را اصلح میداند خب من یه سوال دارم چی باید میگفت در جواب خبرنگار اگه میگفت خودم رو اصلح نمی دانم پس برای چی اعلام کاندیداتوری کرده و در ضمن اطلاعاتتون در مورد برنامه های ایشون خیلی ناقصه
خیلی ممنون
محمد احمدی محمد احمدی 16:10:37 - 1400/02/11
ممنون از این همه زحمت و تلاش تیم ها و استاد لطفا به قوه کارتون رو ادامه بدید ما هم پشتتونیم
دسته بندی