× تماس با ما
1 1 نظرات 1638 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1400/02/11

نگرانی صهیونیست‌ها از دقت موشک‌های مقاومت

نگرانی صهیونیست‌ها از دقت موشک‌های مقاومت

نگراني صهيونيست‌ها از دقت موشک‌هاي مقاومت

 

يک کارشناس مسائل نظامي رژيم صهيونيستي با اشاره به حملات موشکي مقاومت از نوار غزه به اسرائيل به توانمندي و قدرت نظامي جنبش حماس اعتراف کرد.

 عربي21

«يوآف زيتون» کارشناس نظامي رژيم اسرائيل فاش کرد که 22 درصد از موشک‌هاي شليک‌شده از نوار غزه به اسرائيل قرار بود توسط اسرائيلي‌ها منفجر شود و ارتش رژيم صهيونيستي مي‌داند که حماس تلاش مي‌کند موشک‌هاي خود را براي مقابله با گنبد آهنين ارتقا دهد.

اين کارشناس مسائل نظامي رژيم صهيونيستي در گزارشي در روزنامه «يديعوت آحارانوت» نوشت: يک تيم ويژه از ارتش، شاباک و موساد تشکيل شده است که عمليات حساس مقابله با حملات موشکي را به‌طور دقيق بررسي مي‌کند؛ چراکه حماس به افزايش و ارتقاي دقت موشک‌هاي خود ادامه مي‌دهد که روزهاي اخير اين مسئله را ثابت کرده است. همان‌طور که «آويو کوخاوي» رئيس ستادکل ارتش رژيم صهيونيستي در ابتداي تصدي خود اذعان کرد که حماس لحظه‌اي درنگ نخواهد کرد و پرتاب موشکي روزهاي اخير حماس بيانگر اين مسئله است.

يوآف زيتون در ادامه تأکيد کرد: در سالهاي اخير شاهد ارتقاي توانمندي‌هاي حماس در جبهه جنوبي بوده‌ايم همان‌طور که در روزهاي جمعه و شنبه 9 موشک از 40 موشک پرتاب‌شده از نوار غزه قرار بود به مناطق اسرائيلي‌نشين پرتاب شوند که 7 موشک توسط گنبد آهنين رهگيري شدند و دو موشک ديگر در نزديکي ساختمان‌هاي شهرک‌هاي اطراف منفجر شدند و اين موفقيت آنچه قبلاً «موشک احمق» ناميده مي‌شد 22 درصد بوده و اين فرصت خوبي است. در مقايسه با روزهاي آخر جنگ حداقل 200 مورد از 1000 موشکي که روزانه شليک خواهد شد، درصورت رهگيري سيستم دفاع هوايي در مناطق مسکوني اسرائيلي‌ها منفجر مي‌شود و بدين ترتيب در بهترين حالت موفقيت جنبش حماس 85 تا 90 درصد مي‌باشد و با هر تنش و درگيري با حماس با اين فرض که اين درگيري تنها با خود حماس انجام شود و حزب‌الله در آن مشارکت نکند، ده‌ها موشک منفجر مي‌شود.

 هر دوره از تقابل نظامي، اسرائيل به نيروهاي هوايي و شرکت‌هاي نظامي اجازه مي‌دهد سيستم گنبد آهنين را ارتقا دهند اما حتي اگر اين اقدام به پرتاب موشکي منجر شود، حماس تسليم نمي‌شود و احتمالاً در تلاش است توانايي‌هاي نظامي خود را در نوار غزه به‌ويژه از خلال موشک‌هاي دقيق حزب‌الله توسعه دهد.

يوآف زيتون تصريح کرد: شاباک و موساد طي يک سال و نيم گذشته با اين موضوع سر و کار داشته‌اند و آن‌ها براي مقابله با اقدامات استراتژيک حماس تلاش مي‌کنند که اين اقدامات برخي در خارج از نوار غزه از خلال بنادر انجام مي‌شود. جنبش حماس با وجود فعاليت‌هاي سازمان ارتش اسرائيل سال‌هاست به‌دنبال تقويت‌ سلاح‌هاي نظامي خود در نوار غزه است.

در پايان اين گزارش آمده است که حماس موفق شده است بازوي نظامي خود را مسلح کند و قبلاً به انبوهي از موشک‌ها دست يافته است، اين امر باعث شد يک افسر ارشد در فرماندهي جنوب ارتش اسرائيل بگويد "اين موشک به‌طور خاص داراي ظرفيت قابل‌توجهي است و براي خنثي کردن آن تلاش نکنيد چرا‌که تجربه‌هاي حماس متوقف نمي‌شود".

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61995
1 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 15:14:00 - 1400/02/13
نمى باید تمام تمرکز و توان روى یک عضو خانواده تهاجمى باشه، قبل تر نشون داده شد در تونل ها، سواحل، بالن ها ، پهپادها، حتى بادبادک ها مى تونه خسارت بار باشه.
اصلا مهم نیست چقدر
مهم این هست هزینه هاى مهتلف تحمیل مى کنه.
وقتى پرچم کسی، بر قله اى افراشته شد، ازش نمى پرسند خجالت نمى کشى از یاد آورى زمین خوردن هات؟
اسرائیل در یک نقطه از نمودار فروپاشی اش به صرفه تر از حفظ اش خواهد شد مگرینکه:
(یا توقف ظلم-یا ادامه جنگ)
دسته بندی