× تماس با ما
2 0 نظرات 398 بازدید
تاریخ انتشار 19 روز پیش

لجمَن سایبری‌

لجمَن سایبری‌

لجمَن سايبري‌

در جنگهاي پيچيده امروزي ديگر مانند گذشته سمت و مکان دقيق دشمن مشخص نيست ولي تعداد هجوم و نوع هجوم دشمن فرق کرده است، و اين جنگ پيچيده و نوظهور است که در واقع قابليت به روز شوندگي دارد بخصوص آن بخشي که به علم و فن آوريهاي جديد نياز دارد که طبيعتا با پيشرفت علم و فن آوريهاي جديد اينگونه جنگها هم پيچيده تر و به روز تر مي شوند.

 

 يکي ديگر از لَجمَنهاي جنگهاي پيچيده و نوظهور لَجمَن سايبري مي باشد که نمونه دقيق آن را حدود يکي دوماه قبل از انتخابات آمريکا ديديم و نفوذ هکرها به سيستمها و بخش هاي مختلف سياسي و امنيتي کشور آمريکا بود.

 

جنگ سايبري در حال حاضر يکي از بخش هاي فعال و لَجمَنهاي فعال بين ايران و آمريکا و محور عبري ،عربي، غربي  مي باشد که در واقع در فضاي اينترنت و هک و نفوذ و بدافزارهاو ... در سيستمهاي دشمن انجام مي شود.

 

 مانند بد افزار اکستاکس نت :‌

گفته مي‌شود که سازمان اطلاعات هلند AIVD موفق مي‌شود با يک مهندس ايراني تماس برقرار کند. اين فرد در دو مرحله در توليد و نصب اين ويروس با سازمان اطلاعات هلند و از آن طريق با موساد و سيا همکاري داشته است. اين مهندس ايراني تا سال 2007 وظيفه گردآوري و اطلاعات لازمه براي موساد و سيا را برعهده داشته و پس از آن، وظيفه انتقال اين ويروس را از طريق يک فلش‌درايو يو‌اس‌بي برعهده گرفته است.

‌‌

 عمليات "بازي‌هاي المپيک" عمليات مشترک سازمان اطلاعاتي آمريکا و اسرائيل بوده است.در اين عمليات آژانس امنيت ملي آمريکا (NSA)، سازمان اطلاعات آمريکا (سيا)، سازمان اطلاعات اسرائيل (موساد)، وزارت دفاع اسرائيل حضور و همکاري داشتند.اما آنچه تا کنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است، نقش سازمان اطلاعات هلند بوده است.  AIVD همراه با MI6 اطلاعاتي درباره شرکت‌هاي اصلي فعال در ساخت برنامه‌هاي هسته‌اي ايران و ليبي در اختيار سازمان‌هاي اطلاعاتي غرب گذاشته بودند. موضوع به اطلاعاتي برمي‌گردد که از طريق عبدالقادر خان، فيزيکدان هسته‌اي پاکستان، در اختيار ايران و ليبي قرار گرفته بود.

 

در مقاله منتشر شده بر روي خروجي "ياهو نيوز" به توانايي سايبري سازمان اطلاعات هلند نيز اشاره شده است.

به اين ترتيب، موساد و سيا با ياري جستن از ارتباطات سازمان اطلاعات هلند موفق مي‌شوند از طريق اين مهندس ايراني سيستم نرم‌افزاري تاسيسات هسته‌اي نطنز را آلوده کنند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61719
0 نظر
دسته بندی