× تماس با ما
5 2 نظرات 2443 بازدید
تاریخ انتشار 28 روز پیش

پیام راهبردی هدف قرار دادن کشتی اسرائیلی لوری

پیام راهبردی هدف قرار دادن کشتی اسرائیلی لوری

پيام راهبردي هدف قرار دادن کشتي اسرائيلي لوري

 

 

يک کشتي تجاري اسرائيلي با نام " لوري " بامداد پنجشنبه 5 فروردين در درياي عربي هدف موشک قرار گرفت.

 

اين کشتي غول پيکر از بندر حيفا در فلسطين اشغالي به قصد بنادر هند در حال حرکت بود که موشکي به آن اصابت کرد و آسيب هاي جدي ديد.

 

همان گونه که در يادداشت هاي گذشته ذکر گرديد، رژيم صهيونيستي قصد دارد به جمهوري اسلامي ضربه وارد آورد اما تا جايي که ايجاد جنگ نکند چون اسرائيل به هيچ وجه توان مقابله نظامي مستقيم با ايران و متحدانش را ندارد.

 

روزهاي گذشته نيز يک کشتي تجاري ايراني در نزديکي مرزهايش آبي فلسطين اشغالي دچار انفجار و خسارت شد که رسانه هاي مختلف از نقش دولت يهود در اين واقعه سخن گفتند و انتظار واکنش ايران را طبيعي دانستند.

 

اما نکته مهم اينجاست که کشتي لوري در درياي عرب مورد هجمه قرار گرفت و نقطه اصابت موشک حدود 1000 کيلومتر از مرزهاي ايران فاصله دارد.

 

در خصوص اين رخداد بايد چند نکته را بيان کرد:

 

1. دولت اسرائيل ضعف دسترسي جغرافيايي جدي دارد و عملکرد نظامي اش محدود به نقاط خاصي ميشود اما دست ايران و متحدانش در نقاط حساس غرب و جنوب آسيا باز است .

 

2. موشک هاي سرگردان که در دوران جنگ 8 ساله ايران و صدام به طور محدود در خليج فارس ناوگان کشورهاي متخاصم به جمهوري اسلامي را هدف قرار ميداد ديگر موضوعيت ندارد و جغرافياي دور دست و اقيانوس ها مي تواند محل پاسخ ها و تسويه حساب ها گردد.

 

3. مقابله به مثل و ايجاد توازن وحشت از جمله اصول پذيرفته شده در روابط بين الملل است و دولت ها و جنبش هاي اسلامي و ديني نيز بر اساس آيه "فَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَيْکُمْ"، مي توانند پاسخ تعرضات ديگران را در  زمان و مکاني که خود تعيين مي کنند، بدهند. پس واکنش هاي مقابله به مثل هم عقلي بوده و موجب توازن وحشت و احتمالا بازدارندگي ميشود و نيز کتاب اصلي مسلمانان نيز مجوز آن را صادر کرده است.

 

4. عمليات زدن کشتي اسرائيلي لوري نشان داد پيشرفت تکنولوژيکي به کمک کشورهاي ضداسرائيلي آمده و نقش عامل انساني کمرنگ تر از گذشته شده است.

 

5. دوران صبر استراتژيک و سکوت هدف دار در برابر تعرضات صهيونيست ها پايان يافته و ديگر نسبت آنان مدارايي روا داشته نمي شود و افزايش تنش با ايران يا هر کشوري ديگر هزينه اي بيش از فايده آن خواهد داشت.

 

عليرضا تقوي نيا

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61660
2 نظر
محمدحسین قنبری محمدحسین قنبری 22:41:46 - 1400/01/12
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وسَهِّلْ مَخْرَجَهُمْ والعَنْ أعْدَاءَهُم

صَلی الله عَلَیکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ(ع)

اللَّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعَافِیَهَ وَ النَّصْر

کلّ یوم عاشوراء وکلّ أرض کربلاء

«اللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ آخِرَ تابِعٍ عَلَی ذلِکِ، اللّهُمَّ الْعَنْ الْعِصابَهَ الَّتی جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ وَ شایَعَتْ و بایَعَتْ و تابَعَتْ عَلَی قَتْلِهِ، اللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً

لعن الله علی القوم الظالمین والکافرین الوهابیون

هفته سربازان گمنام بر همه دلاور مردان ایثار گر مبارک باد و همچنین عرض تبریک به همه هموطن نان عزیزم
ان شاءالله سلامتی و آرامش و پیروزی سهم همه لحظه هایمان باشد
علی حیدری علی حیدری 06:22:40 - 1400/01/07
سلام

فونت سایت خیلی بده.
خسته نباشید ولی طراح سایتتون نه نظمی توی سایت گذاشته و نه به زیبایی اهمیت داده
دسته بندی