× تماس با ما
5 5 نظرات 1785 بازدید
تاریخ انتشار 21 - 1400/01/03

رئیس‌جمهور هیچ‌کاره است، رهبر مقصر است

رئیس‌جمهور هیچ‌کاره است، رهبر مقصر است

رئيس‌جمهور هيچ‌کاره است، رهبر مقصر است

 

عملکرد دولت روحاني در اين سال‌ها به حدي بد بوده است که شانس اصلاح‌طلبان را در انتخابات 1400 به ميزان قابل‌توجهي کاهش داده است. پس‌لرزه‌هاي اين بي‌اعتباري را مي‌شد در انتخابات مجلس نيز مشاهده کرد. جايي که حتي مجيد انصاري سر ليست اصلاح‌طلبان نيز نتوانست روي صندلي بهارستان بنشيند.

بازهم انتخابات نزديک است و شعبده‌بازان اصلاحاتي دست‌به‌کار شده‌اند تا ناکارآمدي دولت را به گردن رهبر بياندازند و رئيس‌جمهور را فردي با اختيارات بسيار محدود نشان دهند که توانايي انجام کاري را ندارد. اين خط فکري قرار است به مردم القا شود تا درنهايت فشار از روي اصلاح‌طلبان برداشته شود و شانس آن‌ها براي انتخابات افزايش يابد.

در اينکه ولي‌فقيه شخص اول حاکميت است، شکي نيست؛ اما اگر به قانون اساسي مراجعه کنيم، وظايف اجرايي و رسيدگي به معيشت، اقتصاد و اشتغال مردم کاملاً بر عهده رئيس‌جمهور است.

درواقع رهبر مانند راننده قطار است که هدف و مقصد سفر را مشخص مي‌کند. مجلس بايد براي رسيدن به اين اهداف ريل‌گذاري کند و رئيس‌جمهور و هيئت دولت مانند موتور محرک اين قطار هستند که بايد با تمام توان در جهت مقصد تعيين‌شده حرکت کنند؛ اما مشکل اينجاست که دولت روحاني در اين سال‌ها کاملاً در مسيري خلاف مقصد تعيين‌شده توسط رهبر حرکت کرده است.

در ادامه به بررسي اين ادعا مي‌پردازيم:

1. در ابتداي دولت روحاني و درزماني که بحث شروع مذاکرات هسته‌اي با آمريکا داغ بود، رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کردند که به آمريکايي‌ها اعتماد ندارند و مخالف مذاکره هستند. ايشان زماني که اصرار دولت بر اين امر را ديدند، جام زهر را نوشيدند ليکن در نامه‌اي توصيه‌هاي خود را براي انجام نرمش قهرمانانه ارائه دادند. دولت اما بي‌توجه به فرمايشات رهبر، برجام را امضا کرد و طبق پيش بيني رهبري با بدعهدي آمريکايي‌ها روبه‌رو شد.

2. رهبر راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادي را تکيه به توان داخلي و اجراي اقتصاد مقاومتي مي‌دانند. دولت اما با تخصيص ارز 4200 توماني کشور را به يک وارداتچي تبديل کرده است.

3. رهبر بارها اعلام کرده‌اند که نگاه به شرق مي‌بايست راهبردي باشد؛ اما دولت تنها 5+1 را تمام دنيا مي‌داند و قرارداد اقتصادي با چين را نيز ابزاري براي فشار به آمريکا در نظر داشت.

4. رهبر اعلام کردند که اگر آمريکا برجام را پاره کند، ما آن را آتش مي‌زنيم. دولت نيز در اقدامي عجيب اعلام کرد که بعد از خروج آمريکاي مزاحم، ما برجام را با اروپاييان ادامه مي‌دهيم.

5. رهبر چند سالي است که بر جهش توليد تأکيددارند؛ اما دولت با خصوصي‌سازي غيراصولي باعث تعطيلي صدها کارخانه توليدي در کشور شده است. هفت‌تپه و هپکو سرآمد اين امر هستند.

6. بعد از شهادت دانشمند هسته‌اي ايران، مجلس در اقدامي شجاعانه قانوني را تصويب کرد که دولت را ملزم مي‌کرد مجدداً غني‌سازي را از سر بگيرد و پروتکل الحاقي را لغو کند. رهبر نيز قانون اقدام راهبردي مجلس را مؤثر توصيف کردند و بر اجراي آن تأکيد نمودند. دولت اما با دور زدن قانون مجلس و فرمايش رهبري، مهلتي سه‌ماهه را براي آمريکا درخصوص جمع‌کردن دوربين‌هاي آژانس در نظر گرفت. پالس ضعفي که ثمره‌اش نخستين تحريم‌هاي بديدن عليه ايران بود.

دولت در تمامي اين سال‌ها در مسيري مخالف نظر ولي‌فقيه حرکت کرده و نتيجه اين کج روي‌ها، معيشت نابه‌سامان مردم است. جداي از اين، اگر رئيس‌جمهور در ايران تشريفاتي است، چرا اصلاح‌طلبان تا اين حد براي انتخابات 1400 تقلا مي‌کنند؟

در پايان نيز با نگاهي طنازانه بايد گفت: «الان را نگاه نکنيد که همه‌چيز تقصير رهبر است و رئيس‌جمهور هيچ‌کاره است، يک‌زماني قدرت رئيس‌جمهورها به حدي بود که مي‌توانستند تمامي پياده‌روها را ديوار بکشند و همه مردم را اعدام کنند»

 

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61616
5 نظر
علی حیدری علی حیدری 06:25:26 - 1400/01/07
سلام


آقایون مصاف
واقعا نمیفهمید یا خودتونو زدید به اون راه؟
الان که دمه انتخاباته و باید بیشترین برنامه های اینترنتی رو پخش کنید و ملتو روشن کنید، بیشتر از همیشه ساکت شدین؟

همیشه فکر میکردم رائفی یکی از باهوش تریناست. ولی حالا میبینم از نظر کار رسانه ای هیچ امیدی بهش نیس
عرفان حیدریان عرفان حیدریان 22:59:35 - 1400/01/09
قطعا ایشون یکی از باهوش ترین ها هستند و این مهم را من محصول لطف خدا میبینم انشاءالله من هم روزی مثل ایشون بشم...صحبت های شما عزیز دل بیشتر مقصودش شاخ در جیب استاد گذاشتن است که بگم موفق نخواهید شد😄 بسیار واضحه که خودتون هم به گفته هاتون ایمان قلبی ندارید...بگذریم قطعا ایشون کار های بسیار مهم تر از سخنرانی داشته اند و همه ی نکات را هم در سال های گذشته فرمودند و از اینجا به بعدش وظیفه ی من و شماست که قسمت های مهم آنها را در شبکه های اجتماعی پخش کنیم. همه ی کار ها را که نمیشه بر شانه ی دیگران انداخت!
علی حیدری علی حیدری 20:37:38 - 1400/01/12
سلام


باهوش بودن دلیل بر عدم اشتباه نمیشه. تاریخ خوندی؟ تاریخ به کنار، فیلم مختار رو دیدی؟ دیدی افراد باهوش و مومن چجوری با یه حرکتِ اشتباه گول خوردن و همه چیزو به باد دادن؟
اتفاقا درد اینجاست که باهوش ترین ها، معمولا یا اشتباه نمیکنن یا بزرگترین اشتباه ها رو میکنن.

شما یادتون رفته روحانی دور دوم وسط مناظره تو چشم کاندیداها و مردم نگاه کرد و تمام وعده های دوره ی اولش رو تکذیب کرد و برای دور دوم همون وعده ها رو تکرار کرد و بالای بیست میلیون هم بهش رای دادن. میدونی چرا؟ خیلی ساده! فقط به خاطر موج رسانه ایه شدیدی که پشتش راه انداخته بودن و جلوی فکر کردن مردم رو گرفتن و حرفشونو تو دهن جامعه انداختن. که البته یه دلیلش عدم حمایت قاطع امثال رائفی بود.

جناب! وقتی مردم دوباره با دوتا بهانه گول خوردن و به یه غیر انقلابی یا ضد انقلابی رای دادن و کشورت به فنا رفت، اونوقت میفهمی شاخ تو جیب میذاشتم یا از ترس نابودی کشورم، به تنها کسی که بهش امید داشتم که فهم رسانه ای داره، التماس میکردم.
متوجی؟ الان وقت کلاس درس نیست، کشورمون در خطر نابودیه! تازه حداقل یه دوره باید یه انقلابی انتخاب بشه تا مردم یاد بگیرن به چه تفکری رای بدن و این عادتو که منتظر بمونن یکی براشون کاندیدا انتخاب کنه رو کنار بزارن. ولی الان وقت این کلاس درسا نیست. اونم توی این دو ماه.

بله... متاسفانه شما هنوز نه مردم رو شناختین و نه اصلاحات رو شناختین. و فقط توی دنیای فانتزیتون زندگی میکنین. البته اگر این احتمال رو ندیم که با این حرفا سعی دارید به مصاف و جامعه بقبولونید که نباید تو این موضوع ورود پیدا کنه و انتخابات برای امثال مصاف پوست موز هست. شاید چون بدتون نمیاد دوباره تجربه انتخاب روحانی تکرار بشه.
عرفان حیدریان عرفان حیدریان 09:53:09 - 1400/01/16
سلام،آقا علی برادرم شما حالتون بده نمیدونید درد از کجاست و بخاطر چیه بعد دارید فوحششو به بقیه میدید. باهوش بودن دلیل بر عدم اشتباه نمیشه و فکر میکردم رائفی پور یکی از باهوش تریناست ... به نظرتون با هم میخونه؟ تازه حداقل یه دوره باید یه انقلابی انتخاب بشه تا مردم یاد بگیرن به چه تفکری رای بدن...با اون نظراتی که قبلا دادید و گفتید مردم ایران فقط یکی را میخوان خوب حرف بزنه و دروغ بگه بهش رای میدن یکیه؟ آیا مردمی که از نظر شما انقدر نادان و نفهم(دور از جون) هستند به همین آسونی یاد میگیرند! به تنها کسی که بهش امید داشتم فهم رسانه ای داره التماس میکردم با حالا میفهمم از نظر کار رسانه ای *هیچ* امیدی بهش نیست میخونن باهم؟ بعد با اون لحنتون التماس میکردید! من قصد درگیری با برادرم را ندارم فقط میخوام عرض کنم که حرفاتون خیلی تناقض دارند و میدونم عمدی نیست و به خاطر استرس و عصبانیت از اوضاع هست و نشون میده که میخواهید ذهن مواجتونو خالی کنید ولی هرچیزی که نباید بگید که انقدر ها هم کشکی نیست که کشور بره به فنا و... وقتی رهبر ملت و وقتی استاد رائفی پور میگویند ما به آینده ی این کشور بسیار امید داریم وقتی ما این همه موفقیت به دست آوردیم نمیشه که نادیده گرفت بعد شما قسم حضرت عباس میخورید که اگر استاد رائفی پور از آقای رئیسی حمایت میکردند و دلار میشد ۵ هزار تومنو ... شما نمیومدید همینجا به استاد فوحش بدید؟ نمیگفتید رائفی پور اومد خرابش کرد وگرنه ما الان غرق در نعمات بودیم مطمئنید که دشمنان استاد رائفی پور هم مینشستند و عملیات روانی علیه استاد راه نمی انداختند؟ مردم باید خودشون رای بدهند که بعدا هزار تا حرف توش نباشه حالا شما اگه به رای مردم نقدی دارید بروید آگاه شوید و مردم را آگاه کنید اصلا پیام رهبری اخیرا این بود که جوانان نباید ناامید شوند این خواسته ی دشمنان است که ناامید شوند و باید* آگاه سازی* کنند...راه موفقیت کاملا مشخصه میدونم شما قصد کمک دارید و خیر همه را میخواهید منتها با این راهی که در پیش گرفته اید هم چهار نفر ناآگاه یا ناآگاهتر میشوند و هم به مقصود نمیرسیم و وقتمون تلف میشه،مصاف بچه دوساله نیست که گول منو بخوره مردمم به یاری خدا انشاءالله حرف حق را میپذیرند شما هم که من خاک پاتم🤗 برادر عزیزمی و امیدوارم موفق باشی چون نیتت خیره
ابوالقاسم یوسفی ابوالقاسم یوسفی 07:13:08 - 1400/01/04
واقعا صد حیف و افسوس! 8 سال دیگر هم گذشت و 8 سال دیگر را برای رسیدن به اقتدار و استقلال اقتصادی در اثر سوء مدیریت از دست دادیم! شهدا شرمنده ایم! شما به عهد و وظیفه ی خود مردانه عمل کردید اما ما نه! اگر تا حالا هم داریم زندگی می کنیم از برکت از خود گذشتگی شماست! یک سری سهم خودشان را در نهایت از خود گذشتگی پرداختند و یک سری دیگر فقط از دستاوردهای آنها استفاده کردند! آنها رفتند تا راه را برای پیشرفت و توسعه ی کشور و انقلاب اسلامی هموار کنند اما انگار برخی قضیه را درک نکردند! فکر کردند یک جنگی بود مثل همه جنگ های دنیا که بالاخره با تعدادی کشته از دو طرف تمام شد و خُب حالا بریم سر کار و زندگی خود!! نه عزیز من قرار این نبود! بعد از پایان دفاع مقدس حالا نوبت ما بود که در عرصه های دیگر بجنگیم اما عهد و پیمان و وظایف خود را فراموش کردیم، و حتی گاهی در جهت عکس عمل کردیم و زدیم زیرش ...
از پادشاهان قاجاریه که کشور را با عهد نامه های ننگین فروختند زیاد هم نباید گله مند بود چون بی سواد بودند اما این حضرات اصلاح طلب (بخوانید قهقرا طلب) از قضا اکثرا تحصیلکرده آمریکا و انگلیس و کانادا هم هستند!
امیدوارم درس بگیریم و در انتخاب مان رجوع کنیم به تجارب گذشته و دیگر گول جناح و دسته جات سیاسی را نخوریم!
کار سخت را قبلا دیگران انجام داده اند و امنیت را که برای پیشرفت یک کشور شرط اساسی است، برای ما به ارمغان آورده اند! حالا ما باید از همان الگو که این روزها به آن الگوی جهادی-انقلابی می گویند وارد عرصه سازندگی و استقلال اقتصادی برای تحقق امنیت اقتصادی و معیشتی مردم شویم. الگوی جهادی-انقلابی اولین مشخصه ای که دارد اینست که دارای برنامه و کار تحقیقاتی است! بعد از آن عملگرا و سریع است و خود را درگیر موانع کلیشه ای و غیر ضروری معمول نمی کند. سوم با اعتماد به نفس است و تا حد امکان از منابع و امکانات داخلی، که کشور ما بسیار غنی ست، استفاده می کند تا وابستگی را به دنیای خارج که بیشتر تحت سلطه قلدرها و ناجوانمردانیست که می خواهند مردم دنیا را حتی در اساسی ترین نیاز ها مثل غذا و دارو محتاج خود کنند، کم کند. و بالاخره صداقت و عشق به خدمت، درست مثل شهدا، مهمترین مشخصه ی مدیریت جهادی و انقلابی است! اگر کشور مان، مردم مان و شهدا و جانبازان و آزادگان مان را دوست داریم، درست و با چشم باز انتخاب کنیم!
دسته بندی