× تماس با ما
1 1 نظرات 698 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/12/17

ما هرگز رجل سیاسی نخواهیم شد؛

ما هرگز رجل سیاسی نخواهیم شد؛

ما هرگز رجل سياسي نخواهيم شد؛

 

هر سال در آستانه انتخابات رياست جمهوري خبرنگاران با ديده تحقير و سوالهاي مصغر از جوانان ايراني مي پرسند : مگر شما رجل سياسي هستيد؟

 

اين خبرنگاران عزيز نمي داند ما جوانان جمهوري اسلامي که حالا ديگر نه از نظر سني و نه از نظر روحي جوان نيستيم ، بلکه خيلي زود پير شديم، فقط حق داريم راي بدهيم.

 

 حتي حق نداريم برنامه بدهيم.

 حق نداريم نقد شويم. حتي نقد بي رحمانه.

 

يادم هست يک زماني فقط با يک تلفن  صاحب نفوذي 5 فقره پرونده برايم درست کرد و حتي جلوي کارشناس شدنم را گرفتند، تا چه رسد به رجل سياسي شدن.

نمي دانم شايد جمهوري اسلامي به کساني که خودش تربيت کرده اطمينان و اعتماد ندارد.

 

ما نسل انقلاب را "نسل سوخته" مي گويند. اما باورمان اينست که ما ظرفيت عظيم انقلاب و کشور هستيم. ما_سوخته_نشديم_پخته_شديم.

آن هم در سخت ترين شرايط که شامل طولاني ترين جنگ قرن، بيشترين تحريم، بيشترين فشار و البته جهش هاي فوق العاده در زمينه هاي مختلف مي شد.

 

ما رجل نشديم چون اختلاس و اختلاس گران را قبول نداريم و جزئي از يک فساد نيستيم.

 

ما رجل نشديم چرا که وضعيت فعلي کشور را اسف بار و غير قابل قبول مي دانيم و مسئولان آنرا بي کفايت مي دانيم. ما مشکل اصلي کشور را مديريت هاي ضعيف و محفلي مي دانيم.

 

ما رجل نشديم چون قادريم مافياي گسترده کشور را زمينگير کنيم.

 

ما رجل نشديم چون تفکرمان نو است و ساختارهاي فعلي را نيازمند مهندسي مجدد مي دانيم و قبول نداريم. ما مديران فعلي را ناتوان در پاسخگويي به چالش هاي جهاني مي دانيم.

 

ما همراه نيستيم با فقر و فساد و تباهي.

 

به ما اجازه نخواهند داد انديشه هاي جديد را وارد سيستم پوسيده کنيم.

 

جمهوري اسلامي در انتخابات رياست جمهوري دست پرورده هاي شاه را تاييد صلاحيت مي کند و از پرورش يافتگان انقلاب اسلامي بيشتر قبول دارد و اين ضعف ما نيست.

 

اگر از ما نمي ترسند، 20 دقيقه به ما فرصت دهند تا برنامه هايمان را براي مبارزه با فساد، حل مشکل مسکن، بحران ارزش افزوده، فقر و بيکاري، نا کارآمدي سيستمي و... به سمع مردم برسانيم.

 

اين توقع زيادي نيست.

 

مجيد گودرزي

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61501
1 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 15:16:05 - 1399/12/17
زنده باد که قلم به خون دل زده و نوشته - بعضی جوان ها خودشون پرچم اند به تن تنهاشون
دسته بندی