× تماس با ما
2 1 نظرات 642 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/12/16

بفرمائید زندگی با طعم سرمایه داری

بفرمائید زندگی با طعم سرمایه داری

بفرمائيد زندگي با طعم سرمايه داري

ژو کارگر فاکسکان، يکي از يک و نيم ميليون نفري است که در اين کارخانه کار ميکند، وقتي مصاحبه‌گر از او در مورد کار در چنين کارخانه با شکوهي مي پرسد، با اضطراب و نگراني ميگويد «اينجا جاي انسانها نيست»

 

در سال 2010 که تعداد خودکشي هاي فاکسکان (بزرگترين کارخانه مونتاژ گوشي هاي اپل در چين) رسانه اي شد، مديرعامل فاکس‌کان، تري گو، دستور دا د تورهاي بزرگي بيرون بسياري از ساختمان‌ها نصب شود تا افرادي را که در حال سقوط‌اند، بگيرند.

 

شرکت تعدادي مشاور نيز استخدام کرد و کارگران را به امضاي تعهدنامه‌هايي واداشت که مي‌گفت اقدام به خودکشي نخواهند کرد.

 

 پس از آن استيو جابز در توضيح خودکشي کارگران، گفت: ما بر اين موضوع سوار شديم!

 

ژيژک در کتاب سال روياهاي خطرناک مينويسد:

 

«تري گوئو رييس‌ کمپاني مقتدر فاکس‌کان در ضيافتي در پايان سال کارکنانش را مشتي حيوان خواند و گلايه کرد که اداره کردن يک ميليون حيوان دمار از من در آورده است. او اضافه کرد که مي‌خواهد از مدير باغ وحش پکن نحوه‌ي اداره‌ي حيوانات را ياد بگيرد.»

سيده فاطمه حبيبي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61488
1 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 20:39:10 - 1399/12/17
شاید برای شما هم رخ بدهد:


یادمه جناب شی جین پینگ در اون شب یلدا (مصادف با سال نوی چینی) که ایرانی ها رو تهدید کرد که حق اهانت به کالاهای ما رو ندارید! در مصداق پیشرفت به همین شرکت فوق الذکر ، و مونتاژ گوشی های أپل در چین می بالید، خب فرمایشی متین.

ولی خانم ها آقایان - ممکنه از شرم و پاکیزگی گفتار کسی نخواد به نسل آینده بگه - لیبرال های فلان نهاد، محمود سریع القلم و... احتمالا نه، اما ماها خوووووووب یادمونه
در دیدار نیکسون و مائو، نیکسون از خجالت سرخ شد وقتی مائو گفت : ... " 10 میلیون دختر اضافه داریم که می تونیم به کشورتون صادر کنیم " (بنده متخصص اقتصاد نیستم، فقط حافظه ام خوبه)


زن فروشی، برده فروشی، عُمر فروشی با کاهش ارزش پول ملی! نسخه اقتصاد ما نبوده نیست و نمی تونه باشه.

( ؟ ازین جهت که اقتصاد چنان کشوری که خواجه سیراف یا بازرگان هر شهرش از خلیفه ثروتمندتر بودند هیچ پل، خانقاه، پادگان، مدرسه، مسجد، کاروانسرا یی بدون یاری سرمایه داران اداره نمی شد و... چنین ملتی مدل های اقتصادی بومی-ملی داره لیبرال بشو نیست به زور! روی کاغذها دانش زده و علم زده تون نکنند، قرن ها تجربه دست شماست. در کدام مکتب اقتصادی پیشنهادی شون به یک لاقبا از خُتن تا غزه می شه رفت بدون یک ریال، خب ما قرن ها انجام دادیم. اربعین یادتونه ؟ )


الغرض به تحریم و فقر تحمیلی یقه تون رو نگیرند که ریشه ی اقتصاد تون برای همیشه خشک و چینیزه بشه.
راست بایستید و در اقتصاد، مدل مقاومتی ایران رو ارائه بدهید. دانش اش در کد ژن تون هست، دارید، داشتید !

(ماحصل اینکه صادرات با و به هرقیمت! مختص اونهاست آخه، در ایران عدم واردات به هیچ قیمت بیشتر سازگار و پاسخگوست - اگر آقازاده ها بگذارند)
دسته بندی