× تماس با ما
2 1 نظرات 410 بازدید
تاریخ انتشار 11 - 1399/12/16

راه سیاست بایدن در قبال ایران از باب منندز

راه سیاست بایدن در قبال ایران از باب منندز

پوليتيکو : راه سياست بايدن در قبال ايران از باب منندز

سناتور بانفوذ دموکرات و رئيس کميته روابط خارجي مي گذرد که مخالف برجام بود و نگاه خصمانه اي به ايران  دارد. او در دوره اوباما از مخالفين اصلي سياست اوباما در قبال ايران بود و در کنار جمهوريخواهان قرار گرفت. او مي‌گويد اين بار اجازه نمي‌دهد اشتباه اوباما تکرار شود!!

اما با نگاهي به مقاله جالب توجه پروفسور ولي نصر که در فارين پاليسي منتشر شد  

و در اين‌مقاله بيان مي‌کند "تنازع بعدي بين ايران و عربستان و کشورهاي عربي نيست بلکه رقابت اصلي بين کشورهاي غيرعرب منطقه خاورميانه همچون ايران و ترکيه و اسرائيل خواهد بود".

دوره عربها گذشته است و رقابت بين غيرعرب هاي منطقه آينده خاورميانه را شکل خواهد داد.

با نگاهي به اين دو مقاله به خوبي مي شود دريافت که هدف آمريکا کاهش سرعت رشد دو کشور ايران و ترکيه است تا بتواند امنيت و رشد اسرائيل را براي رسيدن به قدرت جهاني تضمين کند. 

ميلاد اسدي

https://www.politico.com/news/2021/03/01/biden-foreign-policy-bob-menendez-472097
https://foreignpolicy.com/2021/03/02/the-middle-easts-next-conflicts-wont-be-between-arab-states-and-iran

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61479
1 نظر
عرفان حیدریان عرفان حیدریان 03:03:30 - 1399/12/17
از نظر من راهکار بعدی آمریکا کار کردن روی بلوچ های عزیز ایران و تفرقه بین شیعه و سنی در مرز های شرقی است همچنین اتفاقات جدیدی مثل تصمیم های تصادفا اشتباه دولتی ها! و دوباره اعتراضات مردم و به دنبال آن کاهش تمرکز نیرو های اطلاعات کشور برای جفتک پرانی هایی مثل همین دزدیدن هواپیما و بمب گذاری ها و ترور های اخیر منتها نیروهای اطلاعت کشور که دست بوس آنها هستم تا کنون بسیار هشیارانه عمل کرده اند؛ همچنین باید توجه داشت که قصداصلی آمریکا کم کردن ضربه های حاصل از گروه مقاومت در سوریه و عراق است که امیدوارم موفق نشوند چون بسیار بعید است که بتوانند در کشور ما مشکل آفرینی جدی بکنند و حتما قصد کاهش حملات ما را در سوریه و عراق دارند برادر های عزیزم بیش از هر وقت دیگر به برادران اهل سنتمان احترام بگذاریم. نکته ی آخر اینکه جناب روحانی با ارز ۴۲۰۰ که برای سال ۱۴۰۰ دوباره گذاشتند و قضیه ی FATF و همچنین تمدید ۳ ماهه دوربین های نیروگاه هسته ای و بودجه ی سال آینده ی کشور در حال تکمیل پازل نیش های خود بر تن این ملت هستند و قصد دارند ناخواسته(چون میدونند احتمالا جبهه ی غرب گرایان رای نمیارند) دولت بعدی هم در پازل ایشون بازی کنند و بدونید که قراره سرمایه ی وقت را بعد از اتمام دولتشون هم از ایران دریغ کنند.
دسته بندی