× تماس با ما
8 2 نظرات 1898 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1399/12/11

پشت پرده سراوان؛ ایران در مسیر سوریه شدن

پشت پرده سراوان؛ ایران در مسیر سوریه شدن

پشت پرده سراوان؛ ايران در مسير سوريه شدن!

 

جو بايدن به‌عنوان يک دموکرات برنامه‌هاي ويژه‌اي براي منطقه و آغاز نبردهاي نيابتي با ايران دارد. برنامه اصلي بايدن در منطقه را مي‌توان در طرح مسير سوم خلاصه کرد. اين طرح شوم بر دو عنصر مهم استوار است:

1-ايجاد آشوب در منطقه به کمک گروه‌هاي تروريستي و تکفيري

2-افزايش قوميت‌گرايي و تجزيه منطقه و دستيابي به خاورميانه جديد

بايدن در حال احياي هسته‌هاي خاموش داعش و القاعده در منطقه است. او که ايده پرداز تشکيل داعش براي مقابله با محور مقاومت است، راه بازي گرفتن از تروريست‌هاي وهابي را به‌خوبي مي‌داند. دولت داعش در مرزهاي غربي ايران با تيزهوشي و رشادت‌هاي سردار سليماني نابود شد، اما اين بار ماجرا قدري فرق کرده است.

بايدن اين بار سعي دارد داعش را به افغانستان و پاکستان و در نزديکي مرزهاي شرقي ايران منتقل کند. تا به اين شکل علاوه بر تجزيه افغانستان، مقدمات قوميت‌گرايي، آشوب و تجزيه‌طلبي در ايران را نيز فراهم کند.

علاوه بر مرزهاي شرقي، با نفوذ اسرائيل به کردستان عراق و جمهوري آذربايجان بايد منتظر آشوب‌آفريني مسلحين پان کرد و پان ترک نيز در مرزهاي شمال غرب و غرب کشور نيز باشيم.

چندي پيش و بعد از حمله به اتوبوس نيروهاي مسلح در بلوچستان، انديشکده آمريکايي آينده اوراسيا با تشريح طرح مرزهاي خونين به اين موضوع اشاره کرد که بايد بلوچستان را به کردستان ديگري تبديل کنيم!

ماجرا زماني عجيب‌تر مي‌شود که بدانيم صدها مدرسه وهابي در بلوچستان پاکستان در حال تربيت شبه‌نظامياني با تفکر وهابيت هستند و سعي دارند اهل سنت اين منطقه را به سمت تفکر داعش سوق دهند.

از طرفي سفرهاي مشکوک مولوي عبدالحميد به عربستان و ترکيه و اظهارات عجيب او درباره حکومت اهل سنت در ايران پرده از خيلي مسائل برمي‌دارد.

به‌علاوه ديدارهاي انتخاباتي مولوي عبدالحميد با حسن روحاني باعث ارتباط تنگاتنگ ايشان با جبهه اصلاح‌طلبي شده است و جالب‌تر اينکه آشوب‌هاي سراوان چند هفته پس از هشدار (بخوانيد گرا دادن) سعيد حجاريان تئوريسين اصلاحات، مبني بر مسلح شدن قوميت‌هاي مرزي اتفاق مي‌افتد!

امروز محور مقاومت، رژيم صهيونيستي را از سه طرف به‌وسيله حزب‌الله لبنان، مقاومت سوريه و نوار غزه محاصره کرده است و تسليح کرانه باختري نيز در دستور کار است. از طرفي آمريکا تمامي جنگ‌هاي نيابتي خود در يمن، عراق، سوريه و داعش را نيز به ايران باخته است. ازاين‌رو، محور عبري، عربي، غربي سعي دارند تا با مسلح کردن تجزيه‌طلبان، مرزهاي ايران را ناامن کرده و به اين شکل ايران را مانند سوريه، مشغول داخل کنند تا فشار ايران بر اسرائيل کاهش يابد.

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61442
2 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 12:34:43 - 1399/12/12
ایران سوریه بشود ؟!!!
هر ضربان قلب هامون سوگند است که :
نه یک پیکر
نه یک دست
اگر فقط یک سلول از آن "جسم عشق " ی که از خاک بر افلاک شد ، به این کشور برگشته باشه ، نه فقط سوریه رو ایران مى کنیم ، آسیا رو بجز ایران و ایرانى گرى نخواهید دید.

هرچند ملت پاکستان به بسیارى جهات مورد احترام ما هست ، اما سلفى گرایان پاکستان یادشون بیاد صبح اعدام ذوالفقار على بوتو کدام کشور نیروى مخصوص براى نجات اش از دژ ضیاء الحق اعزام مى کرد. خادمین و سربازان این قاره بودیم، شریف و جوانمرد، وقتى انقلابى نبود، چه برسه حالا.

جناب بایدن و حجاریان عقلا و خردمندان دو کشور رو به هیچ نگیرند.
علیرضا پاپی علیرضا پاپی 23:14:14 - 1399/12/12
لطفا این پیام را به ایمیل من ارسال کنید , من نمیدونم از چه سالی و از کجا داعش شروع کرد
و چه کسانی با داعش جنگیدن و نابودش کردن
و بیشتر در این باره بگید و این یکی پیام رو حتما به اقای رائفی پور بگید چرا یک سخنرانی درجه 1 و اختصاصی برای کابالایست ندارن ?
لطفا و خیلی ممنون .
دسته بندی