× تماس با ما
3 0 نظرات 1562 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/12/09

همه چیز درباره حمله آمریکا به شرق سوریه

همه چیز درباره حمله آمریکا به شرق سوریه

همه چيز درباره حمله آمريکا به شرق سوريه

 

روز گذشته، نيروهاي تروريستي آمريکا، مواضعي از نيروهاي مقاومت در شرق سوريه را مورد هدف قرار دادند. اين حمله حاوي پيام هاي مهمي است که در ادامه به آن ها اشاره خواهيم کرد:

1. بعد از ترور سردار سليماني، روزي نيست که کاروان هاي لجستيکي و نظاميان آمريکايي مورد هدف نيروهاي مقاومت عراق قرار نگيرند. عراق کاملا براي آمريکا ناامن شده است و اين فشارها براي خارج کردن آمريکا از منطقه صورت مي گيرد. دولت بايدن تاکنون در مقابل اين حملات، منفعل عمل کرده است. از آن جايي که حملات کاملا محدود و به کانکس و ساختمان هاي خالي صورت گرفته است، مي توان حمله به شرق سوريه را حرکتي نمايشي براي جبران اين انفعال به شمار آورد.

2. آمريکايي ها سعي دارند از کردستان عراق به عنوان شريک نزديک خود براي در امان ماندن از نبرد پارتيزاني نيروهاي مقاومت استفاده کنند. حمله چند روز پيش نيروهاي مقاومت به پايگاه ايالات متحده در اربيل، به کلي معادلات آمريکايي ها را به هم زده است. آن ها خوب مي دانستند، اگر پاسخي به حملات مقاومت به اربيل ندهند، آخرين سنگر خود در کردستان عراق را نيز از دست خواهند داد.

3. نبرد ايران و آمريکا، نامتقارن تر از هر زمان ديگري شده است. بعد از تصدي فرماندهي نيروي قدس سپاه پاسداران توسط سردار قاآني، گروه هاي کوچک و ناشناخته اي در منطقه تشکيل شده اند که خود را موظف به گرفتن انتقام از آمريکا مي دانند. سرايا اولياء الدم، اصحاب الکهف و... نمونه اي از اين گروه ها هستند که کاملا آتش به اختيار عمل ميکنند. اين نيروها تحليل پذيري محور مقاومت را کاهش داده اند و نيز باعث شده اند مقاومت به وسيله اين گروه ها بتواند بيشترين ضربه را به دشمن بزند و کمترين عواقب را تحمل کند.

4. بعد از حمله به پايگاه آمريکا در اربيل، يکي از گروه هاي تازه تاسيس مسئوليت حملات را بر عهده گرفت. آمريکا نيز اعلام کرده است به دليل عدم شناخت از مقر و اعضاي اين گروه هاي تازه تاسيس، به مقاومت عراق حمله خواهد کرد. حال با حمله آمريکا به مقر مقاومت در شرق سوريه، ابتکار عمل در دست نيروهاي مقاومت قرار ميگيرد. آن ها خود را مسئول حمله به اربيل نميدانند، از اين رو پاسخ آمريکا را غلط و شروع جنگ عليه خود مي دانند. حال بايد منتظر پاسخ مقاومت باشيم.

5. چند روز پس از حمله گروه هاي تازه تاسيس به پايگاه اربيل، راکت پراکني هاي مشکوکي به سمت سفارت آمريکا صورت گرفت. گروه هاي مقاومت در همان ابتدا اين حملات را محکوم کردند؛ اما اکنون آمريکا با استناد به حمله به سفارتش، به شرق سوريه حمله کرده است. بعيد نيست حملات به سفارت توسط خود آمريکايي ها براي بهانه تراشي صورت گرفته باشد.

6. حملات اخير از خاک عراق بر عليه آمريکايي ها صورت گرفته است؛ اما پاسخ آمريکا به نيروهاي عراقي در سوريه انجام شده است. اين اقدام غير استراتژيک آمريکا مي تواند باعث شود در آينده شاهد هدف قرار گرفتن نيروهاي آمريکايي توسط گروه هاي مقاومت سوري باشيم.

7. نيروهاي مقاومت بارها اعلام کرده اند، همکاري با آمريکا در جهت خرابکاري در منطقه، براي کشورهاي حاشيه خليج فارس عواقب سنگيني به همراه خواهد داشت. در همين راستا، گروه مقاومت کتائب حزب الله عراق در يک بيانيه رسمي به حق پاسخگويي خود به حملات شب گذشته آمريکا تاکيد و اعلام کرده، کشورهايي که حمله از آنجا انجام شده، به ويژه امارات و عربستان بهاي آن را پرداخت خواهند کرد.

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61382
0 نظر
دسته بندی