× تماس با ما
3 2 نظرات 1033 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/12/05

حضور یک نظامی در انتخابات به نفع اصلاح طلبان است

حضور یک نظامی در انتخابات به نفع اصلاح طلبان است

حضور يک نظامي در انتخابات به نفع اصلاح طلبان است

 

تنها چند ماه تا برگزاري انتخابات رياست جمهوري باقي مانده است و احزاب و گروه هاي مختلف در حال برنامه ريزي براي بهره‌برداري مطلوب از اين کارزار سياسي هستند.

در اين بين، حواشي حضور نظاميان در انتخابات پيش رو، باعث جبهه گيري برخي از افراد اصلاح طلب در مقابل اين موضوع شده است. چنين افرادي معتقدند که جايگاه نظاميان تنها در پادگان هاست و اين افراد طبق دستور امام خميني نبايد در صحنه سياست وارد نشوند. در همين راستا، تعدادي از رسانه هاي داخلي و خارجي نيز سعي در القاي اين موضوع به ذهن مخاطب خود هستند که با حضور نظاميان، کشور در فضايي پادگاني فرو خواهد رفت. اينکه چنين حرف هايي درست است يا خير، چيزي نيست که براي ما در اين مقاله موضوعيت داشته باشد، بلکه مسئله و هدف اصلي اين مقاله پاسخ به اين سوال است که حضور نظاميان در انتخابات به نفع چه کساني است؟

بياييد ماجراهاي پيش آمده قبل از انتخابات رياست جمهوري سال 96 را مرور کنيم. در آن دوره و قبل از کانديداتوري آيت الله سيد ابراهيم رئيسي، مردم اقبال چنداني به شخص حسن روحاني نداشتند. در آن زمان انتقادها از عملکرد دولت در بالاترين ميزان خود قرار داشت و ميشد به صورت جدي پيش بيني کرد که شانس انتخاب شدن دکتر محمدباقر قاليباف در سطح بسيار بالايي قرار دارد.

کانديداتوري آيت الله رئيسي در انتخابات سال 96 به کلي ورق را برگرداند. با ورود ايشان به کارزار انتخاباتي، رسانه هاي معاند در هماهنگي کامل با رسانه هاي نزديک به اصلاحات، شروع به تخريب ايشان کردند. مسئوليت ايشان به عنوان توليت آستان قدس رضوي، نزديکي ايشان به مقام معظم رهبري و سابقه ايشان در قوه قضائيه باعث شد دوقطبي ايجاد شده توسط اين رسانه ها پررنگ و پررنگ تر شود.

نقطه اوج اين دوقطبي زماني بود که حسن روحاني در سخنراني انتخاباتي خود به صراحت اعلام کرد که آيت الله رئيسي و افراد نزديک به ايشان قرار است آزادي هاي مردم را مختل و به اصطلاح در پياده روها ديوار بکشند!

اين بار نيز قرار است ماجراهاي سال 96، بار ديگر در صحنه انتخاباتي کشور تکرار شود. در حال حاضر نارضايتي مردم از عملکرد دولت در بالاترين حد خود قرار دارد. اين نارضايتي به حدي است که مي تواند مشارکت مردمي را تحت تاثير قرار دهد. چنين شرايطي مي‌تواند شانس انتخاب يک انقلابي را بالا ببرد.

اما حضور نظاميان در انتخابات پيش رو، مي‌تواند تاثيري مشابه حضور آيت الله رئيسي در انتخابات 96 به همراه داشته باشد. اصلاح‌طلبان قطعا از حضور نظاميان براي ساخت دوقطبي هاي کاذب استفاده خواهند کرد و با مانور روي آزادي هاي اجتماعي، قشر منفعل جامعه را پاي صندوق راي خواهند کشاند. ماجرايي عجيب که قطعا با خارج شدن نام يک اصلاح طلب از صندوق هاي راي همراه خواهد بود. از اين رو، حضور نظاميان در انتخابات پيش رو، منجر به پيروزي اصلاح طلبان خواهد شد!

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61336
2 نظر
م ع م ع 13:17:58 - 1399/12/05
نمونه ش حسن آقامیری که فرمود
همینجوری هم ساعت 9 شب خاموشی می زنین شهرو شبیه پادگان درست کردید!! (اشاره به خاموشی های معابر اخیر پایتخت و نسبت دادنش به نظامی ها)
حالا کیه که بره پیگیری کنه که خود پلیس از این اتفاق شاکی بود!
ضمنا برق از وزارت نیرو و زیر مجموعه های این وزارت خونه و شرکت توزیع شهرستان تهران قطع می شد!
مهدی جباری مهدی جباری 19:17:48 - 1399/12/05
سلام فکر کنم دیگه مردم روشن تر از سال ۹۶ شدند که فقط با وعده دادن وتخریب رقیب به نامزدها رای بدن واینکه اقدامات اقای رییسی که در قوه قضاییه هم باعث شد که مردم آگاه بشن که به حرف رسانه های معاندگوش ندن البته قدرت رسانه اصلاح طلب ها و حافظه کم مردم رو هم باید توجه داشت از الان موضوع حجاب رو دوباره راه انداختن یعنی همون نقشه قدیمی ونقشه های جدیددو قطبی سازی رو هم راه انداختن به نظرم باید مردم رو به مناظره و وعده های اقایان ارجاع بدیم تا دوباره فریب نخورن
دسته بندی