× تماس با ما
6 3 نظرات 998 بازدید
تاریخ انتشار 20 روز پیش

استاندار بی استاندارد؛ تشویق به‌جای محاکمه

استاندار بی استاندارد؛ تشویق به‌جای محاکمه

استاندار بي استاندارد؛ تشويق به‌جاي محاکمه!

 

در روز گذشته، خبر انتصاب غلام‌رضا شريعتي، استاندار سابق خوزستان به‌عنوان رئيس جديد سازمان ملي استاندارد با حواشي متعددي در فضاي مجازي همراه بوده است. بسياري از کاربران در شبکه‌هاي اجتماعي با يادآوري سابقه ايشان در بحران‌هاي خوزستان در سال‌هاي گذشته به‌شدت دولت روحاني را بابت اين انتصاب مورد انتقاد قرار داده‌اند.

غلامرضا شريعتي اما در حاشيه نشست سران عشاير و شيوخ رامشير‌ در پاسخ به سؤالي در خصوص زمزمه‌هاي ترک استانداري به مقصد سازمان استاندارد اظهار داشت: ‌سرباز اين نظام و اين دولت هستم و هرکجا که رئيس‌جمهور دستور بدهد ‌همان‌جا مشغول به خدمتگزاري خواهم شد!

پيش از هرگونه اظهارنظري در خصوص اين انتصاب جنجالي مي‌بايست به سابقه اجرايي ايشان به‌عنوان استاندار خوزستان نگاهي بيندازيم. در ادامه به برخي از بحران‌هاي به وجود آمده در زمان استانداري ايشان اشاره خواهيم کرد:

1. عدم مديريت بحران مناسب در هنگام وقوع سيل و آب‌گرفتگي‌هاي اخير در خوزستان

2. عدم اقدام مناسب در خصوص رفع آلودگي هوا و زيرگردهاي موجود در هواي استان

3. عدم رسيدگي براي ترميم سيستم فرسوده فاضلاب اهواز و مشکلات به وجود آمده بعد از بارندگي‌هاي شديد

4. برخورد تند با يکي از شهروندان خوزستاني

5. عدم آب‌رساني مناسب به غيزانيه و اعتراضاتي که در پي اين ماجرا به وجود آمد

6. کارشکني‌ها در حل و فصل مشکلات هفت تپه

7. مطرح شدن نام غلام‌رضا شريعتي و خانواده ايشان در دادگاه متهمان ارزي

حال غلام‌رضا شريعتي قصد دارد استان خوزستان را با مشکلات عديده‌اي که خودش يکي از عوامل دخيل در به وجود آمدن آن‌ها بوده، رها کند و با مدرک دکتري ژنتيک انساني به رياست سازمان ملي استاندارد برسد!

انتصاب ايشان به اين پست، درواقع نوعي تشويق و ترفيع به استاندار خوزستان از سوي دولت بوده است. با مرور سابقه ايشان، به‌خوبي متوجه مي‌شويم که غلام‌رضا شريعتي بيش از هر چيزي شايسته محاکمه و پاسخگويي در خصوص عملکرد خود در اين چند سال است!

متأسفانه يکي از ضعف‌هاي کشور در اين چند ساله، عدم برخورد مناسب و عدم بازخواست از مسئولين به خاطر عملکردشان در بدنه حکومت بوده است. اتفاقي نادرست که قدرت و شهامت مسئولان را براي ناکارآمدي و کارشکني افزايش مي‌دهد.

همان‌طور که ديديم، در ايالات متحده آمريکا بعد از کارشکني‌هاي ترامپ در خصوص تسخير کنگره و به آشوب کشيده شدن آمريکا، وي مورد محاکمه قرار گرفت و در خصوص رفتار خويش مورد بازخواست قرار گرفت. بايد محاکمه مسئولان ناکارآمد در ايران نيز با جديت در دستور کار قرار گيرد، نه اينکه مانند ماجراي شريعتي با ترفيع از اين چنين مسئولان نالايقي قدرداني شود!

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61259
3 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 22:52:27 - 1399/11/28
استانداری در مناطق ساحلی ، فقط 1 میلیون رای (500 تاش تضمین استاندار قبلی) واگذار می شود .

تماس با ستاد انتخاباتی (آرایش طلبان و اصلاح دوستان)
vahid golab vahid golab 21:09:48 - 1399/12/01
از فردا از این انتخابها وتصمیمات اعصاب خرد کن و اصولا حواس پرت کن شروع میشه تا فکر و وقت بچهای آگاه وانقلابی رو پرت کنند تا بجای روشنگری وآگاهی بخشی به مردم برای انتخابات هی درگیر این انتصابات و حرف هایی مثل سخنان جناب وزیر اطلاعات و... شویدلطفا فقط بگید دلار چند مسکن متری چند
Hossein Sarabadani Hossein Sarabadani 10:40:48 - 1399/11/28
#تپه_به_تپه
دسته بندی