× تماس با ما
4 1 نظرات 1672 بازدید
تاریخ انتشار 08 - 1399/11/26

فریاد یا توهین بر سر بی کفایتی

فریاد یا توهین بر سر بی کفایتی

فرياد يا توهين بر سر بي کفايتي
پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي که 42 سالگي خود را که هم‌چون درختي تنومند، بلوغ‌مندانه پي در پي مسيرهاي رشد و بالندگي و شکوفايي را طي نمود، با بازخواني ياد و نام امام و شهدا، بار ديگر در  قلب‌ها و يادها و و نمادين جشن گرفتيم. 
 جشن مبتکرانه 22 بهمن امسال که بعدها در تاريخ يادآوري خواهد شد، عاري از حاشيه نبود. شنيده‌ها حاکي از شعاري با عنوان مرگ بر .... در راهپيمايي نمادين امسال بود.
در اين ميان عباس آخوندي وزير سابق راه و شهرسازي دولت تدبير و کانديد احتمالي رياست جمهوري 1400 در پيام توئيتري خود ضمن محکوم نمودن اين عمل بيان کرد: "شعار زشت مرگ بر رئيس جمهور روحاني نشان پديده چند دولتي است و از کنار آن نبايد به‌ سادگي گذشت. چنانچه خليفه‌کشي باب شود، اين راه را پاياني نيست". او در ادامه از همه جريان‌ها و نمايندگان مجلس درخواست مي‌کند که: "در برابر اين اقدام که به نماد حاکميت اراده‌ي ملي توهين مي‌کند، بايد بايستيم. اين يک شعار ارتجاعي و بازگشت به استبداد است". 
اما نکاتي چند به ذهن متبادر مي‌شود:
- پاسخ صريح رهبري مبني بر انتقاد از عملکرد علني مسئولين غيبت محسوب نمي‌شود ولي نبايد به گونه‌اي باشد که موجب تحقير يا اهانت به اشخاص و يا تضعيف نهادهاي نظام ج.ا.ا شود و يا سخنراني اخير ايشان مبني بر رعايت ادب اسلامي، بدزباني  بدگويي جمع شود. 
- اما اينکه اين شعار، مويد پديده چند دولتي است يعني چه؟ اساساً سوال اينجاست از کدام دولت صحبت مي‌شود؟ مگر مي‌شود جداي از دولت قانوني که قريب به هشت سال کشور را با تدابير خود تحت سخت‌ترين مشکلات قرار داد و به راحتي از منويات بنيانگذار انقلاب مبني بر عدم اعتماد به شيطان بزرگ اعراض نمود و يا عقب نشيني از همه دستاوردها؛ دولت ديگري را تصور نمود؟ دولتي که همواره و در هر حالتي دست برتر را دارد و به جاي تامين مطالبات مردم، مطالبه‌گر است. بنظر مي‌رسد مسئولين گاهي فراموش مي‌کنند اينجا ايران است و اين انقلاب را مردم با رهنمودهاي زعماي خود به پا کردند و همواره تاکيد و تاسي بر عمل به مُر قانون مدنظر بوده است، پس از کدام چند دولتي صحبت مي‌کنيد؟ 

کساني که مسکن مهر را مزخرف خواندند به کدام دولت کنايه ميزنند؟ دولت باتفنگ؟ همان دولت باتفنگي که پروژه هاي اقتصادي دولت را به سرانجام رساند و هنوز هم دولت اعتدال به آن بدهکار است. دولت اعتدال چرا هرزمان که فرصتي دست مي دهد پنجه به روي نهادهاي کارآمد مي کشد؟ يک مسکن براي مستضعفان نساختند و ناکارآمدي خود را پشت شعاري پنهان مي کنند و تهمت به نهادي کارآمد مي زنند که از زمان سيل و زلزله علي الدوام درحال خدمت رساني و بازسازي است.
- يکي از رويه‌هاي معمول اين دولت از پاسخ‌گويي در خصوص عملکردشان همواره فرار رو به جلو بوده است. اگر آن زماني که وزير مسئول با  رها کردن چند سال از اصلي‌ترين وظيفه قانوني نهاد تحت مسئوليتش با وجود مجلس بي کفايت دوره دهم پاسخگو بود، و يا اگر آن روزي که در اثر تصادف دو قطار مسافربري بي کفايتي زير سوال نرفت و با بيمه بودن مسافرين توهين به مردم داغدار شد و يا اگر آن روزي که رئيس جمهور در پاسخ به آمادگي و هماهنگي در خصوص افزايش حامل سوحت گفت: صبح جمعه فهميدم، و ... . امروز فشارها و دردهاي مردم شايد گوش شنوايي بهتري داشت و کار به شعار کشيده نمي‌شد. وزرا و رئيس جمهوري که به راحتي خود را به خواب زده و باوجود يکساله شدن زندگي در شرايط کرونايي هنوز ناتوان از کنترل بازار گوشت و مرغ و ... مردم است، راهي براي مردم جز ناراحتي و درد و توهين به اين همه  بي‌کفايتي گذاشته است؟ 

برخوردن اين شعار به آقايان حاکي از کارآمدي و رضايت مردمي از ايشان است؟ چه کرديد در اين 8 سال که مردم از شما اين چنين پذيرايي مي کنند؟ با چه استدلالي مي گوييد شعارها سازماندهي شده بوده است؟
- سوال اينجاست چرا ملت و اراده ملي تنها در  مرحله مشارکت و اخذ راي از آنها باقي مي‌ماند؟ اگر حاکميت مبتني بر اراده‌ي ملي است پس چگونه است که پاسخ‌گوي عملکرد بودن و تامين مطالبات، حق مردم نيست؟ زمان انتخابات از کدام مردم صحبت مي‌شود که پس از آن حتي کمترين توجه به معيشت مردم نيز مورد بي‌مهري است؟ بپذيريم اگر حاکميت مبتني بر اراده ملي است، توهين به بي‌تفاوتي و بي‌کفايتي دولت خواب زده هم برآمده از همان اراده ملي است.
- کدام خليفه کشي و کدام استبداد؟ دولتي که ليدر آن منتقدين را با چوب انواع و اقسام توهين‌ها مي‌راند، و خود را عقل کل و تدبير خود را برتر مي‌داند، از کدام استبداد سخن مي‌گويد؟ دولتي که از سال 92 تا 96 تنها 53 مورد توهين به منتقدين خود نموده است، چطور از استبداد سخن مي‌گويد؟ دولتي که بي ادبي را با ادبيات منقلي خود آغاز نمود از کدام حرمت ها مي تواند دم بزند؟ توهين ها را شما آغاز نموده ايد و حال منتقديد؟
تنها درس عبرتي که باقي مي‌ماند آن که مردم با دقت نظر بيشتري در انتخابات آتي مشارکت نمايند.

وزير محترم دولتي که هست و نيست هسته اي را به ثمن بخس داد، در گفتگوي خبري، صحبتهايي کرد که بار آن تا مدتها بر دوش نظام سنگيني خواهد کرد. آن هم در انتهاي عمر اين دولت. آن هم درست چند روز پيش از اجراي گام جديد کاهش تعهدات برجامي ايران که طبق مصوبه مجلس ، در اين گام ايران اجراي داوطلبانه پروتکل الحاقي که شامل نظارت‌هاي گسترده غرب بر صنعت هسته‌اي است را متوقف خواهد کرد.

چگونه باور کنيم براي سرپوش بر اين صحبتها اين جنجال سازي را بر سر شعار تعدادي موتورسوار در اصفهان شروع نکرديد؟ از کجا که اين موتورسوارها از طرف شما سازماندهي نشده باشند؟

محمد بروجردي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61244
1 نظر
محمد صفاری محمد صفاری 09:24:50 - 1399/11/27
سخنرانی ابان ماه رهبری :
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ها در برخورد با دولت و رئیس جمهور و هتک حرمت ایشان، گفتند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد
رهبرمون تاکید بر اتحاد داره پس همه باید این شعار هارو محکوم کنیم یا اگر محکوم نکردیم حمایت نکنیم و دامن نزنیم بهش با اینکه دل همه پره درده . منافقین و نفوذیها منتظر ضربه زدن به نظامند
دسته بندی