× تماس با ما
2 2 نظرات 1587 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1399/11/15

آمریکا روی انتخابات 1400 حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد

آمریکا روی انتخابات 1400 حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد

آمريکا روي انتخابات 1400 حساب ويژه‌اي باز خواهد کرد

فشارحداکثري ترامپ قرار بود ايران را پاي ميز مذاکره با آمريکا بکشاند تا ايران از طريق اين مذاکرات تمامي توان‌هاي بازدارنده خود اعم از: هسته اي، موشکي و منطقه‌اي خود را تسليم کند. اما چنين اتفاقي نيفتاد تا آخرين تير آمريکايي‌ها براي مهار ايران نيز به هدف نخورد

ترامپ، آمريکايي شکست خورده را تحويل بايدن داده است. رئيس جمهور آمريکا سعي دارد امتيازاتي را از ايران بستاند که ترامپ با فشارحداکثري‌اش قادر به تعليق آن‌ها نشد.

شواهد و قرائن نشان مي‌دهد که ايران نه تنها از درون نخواهد پاشيد، بلکه سخنان مقامات بلندپايه نظام جمهوري اسلامي و اقدامات مجلس در چند ماه اخير نشان مي‌دهد، ايران قصد تسليم شدن را ندارد و دست بالاتر را نيز در برخورد با آمريکا در اختيار دارد. از طرفي نيز گزينه نظامي بر عليه ايران روي ميز آمريکايي‌ها وجود ندارد.

حال آمريکا در يک دو راهي بي‌حاصل و پيچ تاريخي در تقابل با ايران قرار دارد که مي‌بايست به اجبار يکي از آن‌ها را انتخاب کند. اول اين‌که همان سياست‌هاي شکست خورده ترامپ را ادامه دهد و با فشارحداکثري ايران را پاي ميز مذاکره بکشاند و دوم آن‌که تمامي تحريم‌هاي ظالمانه عليه ايران را لغو کند و خسارات ايران و منابع کشور را جبران نمايد.

هيچ کدام از دو مسير بالا دستاوردي را براي آمريکا به همراه نخواهند داشت. ماجرا زماني براي آمريکا پيچيده‌تر مي‌شود که بدانيد انديشکده‌هاي آمريکايي معتقدند ايران تا غني سازي بالاي 20 درصد و مقدمات ساخت بمب اتم تنها 6 ماه فاصله دارد. از اين رو، گذر زمان کاملاً  به ضرر آمريکايي‌هاست.

تنها نقشه و برنامه روي ميز بايدن قبل از رسيدن به دو راهي مرگباري که ايران پيش روي آن‌ها قرار داده، فريب دادن ايران است. بايدن سعي دارد قسمتي از تحريم‌ها (احتمالاً فقط تحريم‌هاي ترامپ) را لغو کند و با بزرگ شمردن اين دستاورد در رسانه‌ها، ايران را پاي ميز مذاکره بنشاند.

بنابراين تمام تمرکز آمريکا براي اجراي چنين نقشه‌اي به انتخابات رياست جمهوري سال 1400 در ايران است. نتايج اين انتخابات براي آمريکا بسيار مهم‌تر از چيزي است که عده‌اي تصور مي‌کنند. آمريکا تمام قدرت رسانه‌اي‌اش را براي روي کارآمدن يک دولت غرب‌گرا در ايران به خدمت خواهد گرفت.

نبايد فراموش کنيم که چيزي تا پيروزي ملت مقاوم ايران و بي‌اثر شدن تحريم‌هاي آمريکا باقي نمانده است. از اين رو نبايد اين بار اجازه دهيم که عده‌اي تمام دستاوردهاي ايران را بر سيني مذاکره چيده و تقديم آمريکا کنند و خاطرات تلخ برجام را تکرار نمايند.

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/61114
2 نظر
صادق قربانی صادق قربانی 18:54:37 - 1399/11/16
این که تحریم های امریکا بر معیشت مردم تاثیرگذار بوده نمی توان منکر شد اما مردم معیشت سخت و سفره های کوچک شده این روزهای خود را ثمره ناکارامدی دولت، مجلس ویا نظام میدانند. در این شرایط اولین اولویت به نظر من مجاب کردن مردم برای حضور پای صندوق های رای است. تجربه عدم شرکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس در سال 98 را نباید از یاد برد. امروز بیش از این که به رای اوردن غرب گراها بیاندیشیم، باید برای اعتماد از دست رفته ی مردم نسبت به نظام چاره ای کنیم. درضمن این بازیابی اعتماد، بدنبال اگاه سازی مردم برای رای به کاندید اصلح باشیم.
یا علی
مریم هاشم ابادی مریم هاشم ابادی 22:16:55 - 1399/11/22
در این صورت باید شانس بیارید مردم شرکت نکنند چون فقط در صورت مشارکت پایین یک اصول گرا رای می اورد مشارکت گسترده یعنی پیروزی دورترین کاندیدا از مواضع سپاه بسیج و....وتا زمانی که نخواهید مشکل خودتون را با ازدای های اجتماعی مردم وتحمیل عقیده خودتون به همه حل کنید همین اوضاع من رای نمیدم چون اصلاحات کاری نکرد به جز خیانت به کشور ودلم میخواد یک نظامی مثل سعید محمد بیاد اما رای نمیدم چون نمی تونم دلم نمیاد اسم یک اصولگرا را روی کاغذ بنویسم در مورد سعید محمد حرفهای امید دانا امثال مارو قانع کرده به خاطر ایران و صرفا ایران دست از حمایت از جناح مخالف شما بکشیم
دسته بندی