× تماس با ما
6 0 نظرات 930 بازدید
تاریخ انتشار 3 روز پیش

فتوکپی برابر اصل فتنه 88 ترامپ در حصر

فتوکپی برابر اصل فتنه 88 ترامپ در حصر

فتوکپي برابر اصل فتنه 88 ترامپ در حصر

اعتراضات گسترده مردم آمريکا بعد از اعلام نتايج انتخابات رياست جمهوري در اين کشور، بي شباهت به حوادث و فتنه افکني هاي آمريکا در سال 88 عليه ايران نيست! در سال 88 آمريکا سعي داشت پيرو نظريه انقلاب رنگي جرج سوروس، ايران را بي‌ثبات کرده و نظام جمهوري اسلامي را براندازي کند. در اين بين ماجراجويي هاي ميرحسين موسوي به عنوان ليدر جنبش سبز و مهدي کروبي نامزد شکست خورده انتخابات، براي روزهاي متمادي ايران را در وضعيت بحراني قرار داد و چيزي نمانده بود که دسيسه آمريکايي ها در ايران به ثمر بنشيند. اما درايت هاي رهبري و بصيرت مردم راه را بر جهالت و شيطنت بسياري از دشمنان ذاتي ايران بست. 
در آمريکا نيز قضايا به همين صورت پيش رفت. مدتي پيش از انتخابات، هر دو کانديدا خود را پيروز قطعي و منتخب اکثريت مردم آمريکا ميدانستند و بارها در مناظرات از بروز تقلب اعلام نگراني کردند. 
بعد از پيروزي نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري، بلافاصله ترامپ با جديت هر چه تمام‌تر از بروز تقلب در انتخابات سخن به ميان آورد و خود را پيروز انتخابات و رئيس جمهور منتخب ايالات متحده معرفي کرد. 
شکاف طبقاتي و دوقطبي شدن جامعه آمريکا باعث شد تا ترامپ بتواند روي طرفداران خود حساب ويژه اي باز کند. او هرگز از ادعاي خود کوتاه نيامد و از راه هاي گوناگون آن را پيگيري کرد. اما زماني که مطمئن شد از راه قانوني نمي‌تواند بروز تقلب و فساد عميق در لايه هاي انتخاباتي آمريکا را اثبات کند، دست به سوي هواداران خود دراز کرد و از آن ها خواست در روز تاييد آراي الکترال در کنگره آمريکا، دست به تظاهرات هاي گسترده بزنند.
با ورود معترضين به محوطه کنگره آمريکا و بالا گرفتن تنش ها به خوبي مي‌شد اقدام ترامپ براي کودتا در آمريکا را حس کرد. ترامپ سعي داشت با نيروهاي مردمي خود جلوي ساختار آمريکا بايستد و نظرات خود را به سيستم آمريکا ديکته کند. 
سيستم موجود در آمريکا به خوبي متوجه خطر ترامپ براي راه اندازي يک کودتاي گسترده در اين کشور شد و مقابله جدي با ترامپ کليد خورد. بعيد نيست که ورود دور از انتظار مردم به ساختمان کنگره و کشتارهاي وحشيانه پليس آمريکا، براي امنيتي تر کردن اوضاع در جهت برخورد جدي‌تر با ترامپ صورت گرفته باشد. 
به دنبال تسخير کنگره به عنوان مرکز ليبرال دموکراسي جهان غرب، آمريکا ابتدا تمام ابزارهاي مجازي ترامپ را از او گرفت و وي را منزوي کرد. توييتر، فيسبوک، اينستاگرام و... با مسدود کردن اکانت ترامپ جلوي ادامه ماجراجويي هاي او را گرفتند. حال ترامپ هيچ ابزاري براي بيان نظرات خود و خط دادن به هواداران خود ندارد و ميشود گفت که ترامپ در يک حصر مجازي به سر مي برد. 
اما گويا ماجرا به همينجا ختم نشده است. بلافاصله بعد از تسخير کنگره آمريکا توسط معترضين، کليپي منتشر شد که در آن ترامپ اعتراضات گسترده و تسخير کنگره آمريکا را محکوم کرده و نتيجه انتخابات را پذيرفته و از تمامي ادعاهاي قبلي خود کوتاه آمده بود. 
اکنون و بعد از گذشت چند روز، کليپي در شبکه هاي اجتماعي منتشر شده که نشان ميدهد پيام ويديويي ترامپ که در آن شکست را قبول کرده بود با استفاده از تکنولوژي ديپ فيک و هوش مصنوعي ساخته شده و اصلا گفته هاي شخص ترامپ نيست!
پيرو همين مطلب، تحليلگران معتقدند ترامپ احتمالا به جايي نامعلوم برده شده و تحت نظر است تا اين روزهاي باقيمانده از دوره رياست جمهوري آن به پايان برسد و خطر کودتاي وي برطرف شود.
جداي از اينکه حصر ترامپ مجازي باشد يا واقعي، حوادث اخير آمريکا به خوبي ابتذال دموکراسي و آزادي بيان در اين کشور را نشان داد. کشوري که بارها در امورات داخلي حکومت هاي ديگر دخالت کرده بود، حالا مضحکه کل دنيا شده است. کشوري که بعد از سال 88 انواع تحريمهاي ظالمانه را به بهانه نقض حقوق بشر بر عليه ايران تصويب کرد، اکنون در حال لگدمال کردن تمام ارزش هاي انساني است!

فردين ساريخاني 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60914
0 نظر
دسته بندی