× تماس با ما
1 0 نظرات 429 بازدید
تاریخ انتشار 3 روز پیش

از کرونای انگلیسی تا واکسن آمریکایی!

از کرونای انگلیسی تا واکسن آمریکایی!

از کروناي انگليسي تا واکسن آمريکايي!
روزهاي ابتدايي که کرونا تازه وارد ايران شده بود را به خاطر بياوريد. در آن روزها، رسانه هاي لندني با پروپاگاندايي گسترده سعي داشتند به مردم القا کنند که ايران تنها کشوري در دنياست که کرونا وارد آن شده است. در آن روزها کرونا تبديل به ابزاري شده بود براي فاصله انداختن ميان مردم و حاکميت و افزودن هر چه بيشتر بر فشار حداکثري در جهت ايجاد نارضايتي ميان اقشار مختلف جامعه!

با گذر زمان، فشار رواني رسانه هاي معاند نيز افزايش يافت. کار تا جايي پيش رفت که شبکه لندني بي بي سي فارسي مدعي شد که هواپيماي ماهان در زمان شيوع کرونا همچنان به چين سفر داشته و عامل اصلي گسترش ويروس کرونا در کل خاورميانه است! ادعاي عجيب و غيرمستند که توانست علاوه بر مردم ايران، ذهن مردم منطقه را نيز مسموم کند. 
اما مدت زيادي طول نکشيد که تمام رشته رسانه هاي معاند پنبه شد. با ورود ويروس کرونا به اروپا و ناکارآمدي دولت هاي غربي در مهار اين بيماري، به خوبي ضعف سيستم بهداشت و درمان در اين کشورها مشخص شد. فجايع غرب در دزديدن کشتي هاي حامل ماسک و مواد ضد عفوني کننده از يک سو و آمار سرسام آور مرگ و مير کرونا از سوي ديگر، باعث شد تا موج منفي اين رسانه ها عليه ايران شکسته شود و کيفيت بهداشت و توان درماني ايران در مقايسه با اروپا و آمريکا، نمايان شود. 
اکنون مدتي است که خبرها حکايت از شيوع ويروس جهش يافته کرونا در انگليس دارند. ويروسي مرگبارتر و با سرعت سرايت چندين برابري در مقايسه با ويروس اورجينال کرونا که گفته ميشود انگلستان چند ماهي شيوع آن را از دنيا مخفي نگه داشته و جان مردم دنيا را به خطر انداخته است. 
اکنون با تبديل شدن انگلستان به قتل گاه کرونا، سيستم پزشکي و درماني اين کشور در آستانه فروپاشي کامل قرار دارد. ابتذال بهداشتي انگلستان به حدي رسيده است که رسانه معتبر اينديپندنت به نقل از بلندپايه‌ترين مقام پزشکي انگلستان با صدور هشدارهايي تکان‌دهنده مدعي شده است که نظام درمان عمومي بريتانيا با گسترش چشمگير ويروس کرونا و رجوع بيماران به بيمارستان‌ها با «خطرناک‌ترين شرايط» بهداشتي در تاريخ معاصر رو‌به‌رو شده است.
بعد از سخنراني آيت الله خامنه اي و ممنوع اعلام کردن ورود واکسن آمريکايي و انگليسي به داخل کشور، باز هم رسانه هاي لندني، شيطنت هاي خود عليه ايران را شروع کردند. اين رسانه ها با بستن چشمانشان بر روي آمار وحشتناک مرگ و مير در اروپا و آمريکا، سعي دارند وضعيت کرونايي ايران را بسيار وخيم نمايش داده تا به اين وسيله سخنان رهبري را خلاف واقع و غيرعلمي جلوه دهند. 
سوال اينجاست! وقتي داروهايي نظير تيروکسين و انسولين، داروي بيماريهاي صرع، هموفيلي، تالاسمي و ام پي اس و پانسمان بيماران پروانه اي تحريم است، چگونه ممکن است که آمريکا و اروپا، واکسن کرونا را در طبق اخلاص قرار داده و به ايران پيشکش کنند؟ 
وقتي آمريکا، انگستان، فرانسه و ساير کشورهاي اروپايي با آمار وحشتناک مرگ و مير دست و پنجه نرم ميکنند، چرا اين واکسن ها را خرج مردم خود نميکنند؟ 
آيا قرار است اين واکسن ها ابتدا روي مردم آسيا و آفريقا تست شود و سپس به بهره برداري عمده برسند؟
جواب اين سوالات هر چه باشد، عقل حکم ميکند با توجه به خيانتها و بدعهدي هاي آمريکا و اروپا در ساليان گذشته، در خريد و واردات واکسن هاي خارجي نهايت دقت را به خرج دهيم. از طرفي ايران توانسته با توليد واکسن بومي، توجه دنيا را به خود جلب کند. ميشود با تکيه بر توان داخلي، علاوه بر حفظ بهداشت وسلامت عمومي، با عزت و سربلندي فعل *ما ميتوانيم* را نيز صرف کرد!

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60909
0 نظر
دسته بندی