× تماس با ما
6 1 نظرات 1151 بازدید
تاریخ انتشار 3 روز پیش

حضور نظامیان در انتخابات

حضور نظامیان در انتخابات

حضور نظاميان در انتخابات
با حضور پررنگ نظاميان در اين انتخابات و با شعار يکي از کانديدا‌ها مبني بر نجات کشور، طرح شبهه حضور نظاميان در بالاترين مناصب اجرايي قوت گرفته است. ضمن توجه به نظر و توصيه امام خميني و رهبري مبني بر عدم دخالت نظاميان در سياست، ذکر اين نکته لازم است که: به بياني امام معتقد به عدم گرايش و عضويت مسئولين نظامي (ارتش و سپاه) و فرماندهان در گروه هاي سياسي بودند و مشخصاً توصيه ميکند: ارتش و سپاه در هيچ يک از احزاب سياسي وارد نشده و درگير بازي هاي سياسي نشوند و مستقل باشند.

اين توصيه امام به معني نهي از همزماني عضويت در ارتش و يا سپاه و حزب است و صراحتاً امام بيان ميکند يا در ارتش باشيد و يا در حزب. با اين توصيف حضور نظاميان مستقل در انتخابات که علاوه بر اينکه عضو هيچ يک از احزاب و گروهها نيستند و يا پس از مدتي جدايي از موقعيت نظامي خود در مناصب سياسي قرار گرفته اند و تجربه کسب نموده اند، بلامانع و منتفي است.

موفقيت نيروهاي نظامي در اعتلا و خدمت به کشور يکي از فاکتورهاي مهمي است که برخي با طرح شبهاتي از اين قبيل سعي در اختلاف و ناديده گرفتن بسياري از خدمات دارند. اين نکته قابل تامل است که نيروهاي نظامي ايراني با شاخص سردار دلها قابل مقايسه با هيچ نيروي نظامي در هيچ کشوري نيست. 
در انتخاب اصلح توجه به شاخص هايي از قبيل: توانمندي و توانايي در بر عهده گرفتن مسئوليت اجرايي کشور، اعتقاد به قانون اساسي، تدبير، حکمت، پايبندي به سياستهاي اقتصاد مقاومتي، مقاومت در برابر دشمن، عدم پرداخت به حاشيه ها، اخلاق مداري، کاري بودن، مردمي بودن، ارزشي و انقلابي بودن، کار با همت جهادي، با برنامه بودن، تدين، تعهد، حس کننده درد مردم، شايسته، مومن و با عزم، عدم ريخت و پاش در تبليغات، پيش برنده کشور در عرصه هاي مادي و معنوي و... حائز اهميت است. 
بهتر است در انتخاب اصلح علاوه بر در نظر گرفتن شاخص‌هاي ذکر شده در نامزد مورد نظر، کارآمدي آنان در مسئوليت‌هاي پيشين و اهتمام و تلاش آنان در خدمت به مردم و کشور مورد توجه قرار گيرد. اصلح اگر توانسته در هر سمتي آنطور که بايد و شايسته بوده از عهده مسئوليت خود برآمده باشد، قطعاً با قرار‌گيري در مسئوليت اجرايي عالي کشور نيز سربلند بيرون خواهد آمد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60907
1 نظر
مصطفی عسکری مصطفی عسکری 19:52:41 - 1399/10/25
سلام و عرض ادب
یک تناقض خنده دار در جریان ویرانی طلب همین بحث انتخاباته
جریانی که طرفدارانش به فایده نداشتن انتخابات و ریاست جمهوری هیچکارس اشاره می کنن و از سمت دیگه نگران شدن که کشور به دست نظامی ها و تندرو ها میفته!!!!
خب اگر ریاست جمهوری بی تاثیره پس چرا نگران و اگر نگران چرا اون جمله؟
دسته بندی