× تماس با ما
2 0 نظرات 871 بازدید
تاریخ انتشار 3 روز پیش

تحلیلی کوتاه درخصوص آخرین مواضع مقتدی صدر

تحلیلی کوتاه درخصوص آخرین مواضع مقتدی صدر


تحليلي کوتاه درخصوص آخرين مواضع مقتدي صدر

مقتدي صدر از روحانيون شيعه و سرشناس عراق، بازمانده از خاندان صدر است. مقتدي صدر چندي پيش در اظهاراتي خواستار بسته شدن مراکز و دفاتر حشد الشعبي و ارائه طرحي مبني بر جداسازي نيروهاي خوب از بد و پيوستن نيروهاي خوب به ارتش عراق شده است.

اين در حالي است که نيروهاي حشد الشعبي گروههاي مردمي و بسيجي هستند که در راه آزادسازي سوريه و عراق تلاش و کمک هاي بسيار کرده اند. مقتدي صدر در ارائه نظرات، ديدگاهها و رفتارهاي متناقض شهره است. از ديدار با مقامات سعودي و اماراتي آن هم در حالي که يمن زير بمباران هاي عربستان قرار داشت و يا داخلي بودن بحران سوريه و يا انتقاد به حضور ايران در سوريه و عراق و يا به سبب حمايت ايران از نيروهاي حشد الشعبي خواستار انحلال آنان و يا اعتراض به عادي سازي روابط کشورهاي عربي با اسرائيل و يا مقابله و اعتراض به دولتهاي مختلفي که همواره در عراق بر سرکار آمده اند.

زاويه با ايران و مقاومت از سوي او و هم نشيني با عربستان و امارات به عنوان هم پيمان اسرائيل و امريکا قابل تامل است. بي توجه به زمان و مکان بنظر ميرسد هرگاه از درون مسئول و مقامي با تحليلي سطحي و مداراگونه با دشمن خواستار تضعيف جبهه مقاومت ميشود، آنجا بايد ردپاي دشمن و يا نفوذ را ديد.

اسرا داودي

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60902
0 نظر
دسته بندی