× تماس با ما
2 0 نظرات 693 بازدید
تاریخ انتشار 10 روز پیش

اسرائیل و دشمن تراشی برای ایران

اسرائیل و دشمن تراشی برای ایران

اسرائيل و دشمن تراشي براي ايران 

ضرب المثل انگليسي اختلاف بينداز و حکومت کن را شنيده ايد؟ رژيم صهيونيستي در اين سالها از رويارويي مستقيم با ايران پرهيز کرده است و همواره استراتژي اش اين بوده که در خاورميانه چاله هايي بر سر راه ايران بکند تا کشور را مشغول آنها کند و به اين وسيله ايران را جداي از خود نگه دارد. کندن چنين چاله هايي جز با اختلاف افکني ميان ايران و طرف هاي ديگر در منطقه امکان پذيرنيست.


بعد از انقلاب اسلامي در سال 57، صهيونيزم بين المللي به ايران به چشم سد محکمي براي پيش برد اهداف خود در منطقه نگاه کرد. جمهوري اسلامي نيز در همان ابتدا، نابودي اسرائيل را يکي از آرمان هاي خود معرفي کرد. 
صهيونيزم بين الملل در همان سالهاي ابتدايي انقلاب، ايران را درگير جنگ بزرگي با صدام کرد. امروزه حمايت هاي بي دريغ آمريکا و متحدانش از صدام، بر کسي پوشيده نيست. 
بعد از موشک باران هاي ظالمانه صدام، نوبت به تکه تکه کردن ايران رسيد. آمريکا و اسرائيل با حمايت از نيروهاي تجزيه طلب، براي ساليان متمادي ايران را مشغول خودش کردند تا تمرکز ايران از وعده اصليش يعني نابودي اسرائيل برداشته شود. البته موضوع تجزيه طلبي و حمايت هاي بي دريغ اسرائيل و آمريکا هنوز هم پا برجاست. 
پس از اينکه نهال نوپاي انقلاب با خون شهيدان آبياري شد و جمهوري اسلامي به درخت تنومندي تبديل شد، ايران مجددا تمرکزش را بر روي فراهم کردن مقدمات نابودي اسرائيل گذاشت. در همين راستا ايران توانست در سال 2006 با حمايت حزب الله لبنان، اسرائيل را در 33 روز شکست دهد و ضرب شستي را به رژيم صهيونيستي بچشاند. 
جنگ 33 روزه لبنان باعث شد تا حضور منطقه اي ايران در سوريه و عراق و لبنان به صورت جدي تقويت شود و ايران قدرت خودش در خاورميانه را به اسرائيل ديکته کند. حال زمان آن فرارسيده بود که مجددا اسرائيل و آمريکا چاله اي سر راه ايران حفر کنند. آمريکا با ساخت و حمايت تمام قد از داعش تلاش کرد تا سوريه و عراق را از محور مقاومت خارج کرده و ايران را درگير مشکلات عديده امنيتي کند. اما با شکست داعش توسط شيرمردان مدافع حرم ، بار ديگر نقشه هاي آمريکا عليه ايران ناکام ماند. 
حال اسرائيل سعي دارد با عادي سازي روابط با کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس، ائتلافي از مسلمانان را در مقابل ايران قرار دهد. ائتلافي متشکل از عربستان، امارات، بحرين، مصر، ترکيه و... که قرار است ايران را در چندين جبهه مشغول کنند. 

فردين ساريخاني

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60901
0 نظر
دسته بندی