× تماس با ما
3 0 نظرات 1295 بازدید
تاریخ انتشار 6 روز پیش

نگرانی پدری دلسوز

نگرانی پدری دلسوز

نگراني پدري دلسوز

به نظر من سيدعلي خامنه‌اي آنقدر باهوش و سياستمدار هست که بجاي ايجاد ممنوعيت کامل براي واردات واکسن از آمريکا و انگليس، مثلا بگويد: «من مطلقاً به واکسن آمريکايي و انگليسي اعتماد ندارم... اما اگر کسي مي‌خواهد استفاده کند، بکند منعي نيست». با اين سخنان، طرفدارانش که قطعاً به سمت واکسن نخواهند رفت؛ در  طيف خاکستري جامعه هم نسبت به واکسن ايجاد ترديد جدي ميکند.

 و عملاً موضوع واکسن آمريکايي و انگليسي تمام مي‌شود. مي‌ماند چندهزار نفري که از سر لجبازي با او هم شده مي‌روند و واکسن آمريکا را مي‌زنند.

خب به من باشد، ميگويم «خب به درک، حالا که لجشان گرفته، بروند بزنند و نتيجه اش را ببينند!» اما او اين کار را نمي‌کند.

با اينکه مي‌داند اين کار هزينه‌زاست، هزينه سنگين ممنوعيت واردات واکسن از آمريکا و انگليس را متقبل مي‌شود. جور کم‌کاري رسانه‌هاي داخلي، بي‌تدبيري مسئولين و فتنه‌انگيزي دشمنان ايران را يک‌تنه مي‌کشد و هزينه‌اش را قبول مي‌کند. بهتر از هر کسي هم مي‌داند که اگر ممنوع هم نمي‌کرد و آن واکسن واقعاً اثرگذار بود، آمريکا و انگليس ايران را نگه مي‌داشتند در ته ليست صادرات! اينطوري شايد فرصت بهره‌برداري هم براي او فراهم مي‌شد که «مردم ببينيد اينها با شما دشمني دارند، نه با جمهوري اسلامي». اما باز هم اين کار را نمي‌کند.

عقل و انصاف را بايد کمي به کار گرفت. کسي که از ابتداي کرونا هميشه بر رعايت پروتکلها تاکيد کرده، خودش در حرف و عمل رعايت کرده تا بقيه هم رعايت کنند، تصميمات وزارت بهداشت را بر هر چيزي (ولو خلاف ميل طرفدارانش) ترجيح داده و حمايت قاطع کرده... وقتي الان چنين حرفي ميزند بايد کمي عقل و انصاف را بکار گرفت. او واردات واکسن از «آمريکا و انگليس» را ممنوع کرده؛ نه واردات واکسن را. 

اين تصميم بيش از هر چيزي بر عقل و تجربه استوار است و براي سلامتي مردم گرفته شده است. اگر چيزي غير از اين مي‌بود جاي شک داشت. 
عقل مي‌گويد وقتي کشوري تا همين چندماه پيش داروي بيماران پروانه‌اي را تحريم کرده تا عفونت به مغز استخوانشان برسد و الان دارد به تو پيشنهاد واکسن مي‌دهد، بترس! (بگذريم که تا الان از اين پيشنهادها هم نداده!)
باز عقل مي‌گويد کشوري که سه ماه پيش واکسن آنفولانزا را تحريم کرد تا بموقع دست مردمت نرسد (و نرسيد)، و الان دايه مهربان‌تر از مادر شده، ريگي به کفش دارد!
عقل مي‌گويد تويي که تجربه خون‌هاي آلوده فرانسوي را داري، بيشتر از همه بايد حواست را جمع کني!
عقل مي‌گويد واکسني که بايد در 10 سال امتحان و آزمون ميشد اما الان 18ماهه مجوز گرفته، مي‌تواند خطرناک باشد! به‌ويژه وقتي آن واکسن ساخته دشمنت باشد!
و عقل خيلي چيزهاي ديگر هم ميگويد...

اما خب، عقل را به کار ببندي و هزينه را به جان بخري براي چه کسي؟ طرفدارانت که نگفته حرفت را قبول دارند، بيشتر مردم هم به عنوان رهبر و پير دنياديده اين کشور حرفت را مي‌پذيرند، خب اين هزينه سنگين را براي چه کسي مي‌دهي؟

بله من مي‌گويم اول بخاطر همان چندهزار نفر، پدر که باشي و مسئوليت بر گردنت باشد حتي اگر فرزندت لج و لجبازي هم کند، باز به زيانش راضي نيستي... اول براي آن چند هزار نفر و بعد براي کل مردم ايران. ميخواهيد باور بکنيد يا نکنيد، سبک و سياق رهبري سيدعلي خامنه‌اي همين است. سلامت مردم ايران براي او مهم است ولو هزينه‌اش را خودش بپردازد. خطر هم جدي است.

1درصد هم احتمال خرابکاري در واکسن‌ها وجود داشته باشد، در جمعيت 80ميليوني مي‌شود 800هزار قرباني!! که از کل تلفات کرونا در يکسال اخير 14برابر بيشتر است!!

عقل اينجا حکم به ترک فعل مي‌دهد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60884
0 نظر
دسته بندی