× تماس با ما
3 1 نظرات 1139 بازدید
تاریخ انتشار 8 روز پیش

مصاحبه | وضع داخلی آمریکا متشنج‌تر می‌شود

مصاحبه | وضع داخلی آمریکا متشنج‌تر می‌شود

مصاحبه | وضع داخلي آمريکا متشنج‌تر مي‌شود

 

يک کارشناس مسائل غرب آسيا احتمال آشوب و حتي جنگ داخلي در آمريکا را بيش از احتمال جنگ بين ايران و آمريکا دانست و تاکيد کرد که تا دوهفته آينده، وضعيت داخلي آمريکا پيچيده‌تر خواهد شد.

 

 مصيب نعيمي کارشناس مسائل منطقه در گفت‌و‌گو با واحد سياسي مصاف، در خصوص احتمال جنگ بين ايران و آمريکا طي روزهاي آينده گفت: بايد توجه داشته باشيم که احتمال جنگ و رويارويي نظامي هميشه وجود دارد اما علامات، اطلاعات و نوع لشکرکشي بين قدرتمندان داخلي آمريکا نشان مي‌دهد که تا بيستم ژانويه، قطعا وقايعي در درون آمريکا رخ خواهد داد و ما شاهد حداقل‌يک برهم‌ريختگي جدي خواهيم بود.

 

 

نعيمي ادامه داد:ِآمريکا از بحران انتخابات به راحتي عبور نخواهد کرد. ‌ترامپ با اينکه مايک پمپئو را مامور تبليغات در منطقه کرده است اما از زماني‌که متوجه شده است تمام درها براي بازگرداندن نتيجه انتخابات به روي او بسته است؛ تقريبا به طورکامل به مسائل داخلي آمريکا مي‌پردازد.
 
اين تحليلگر مسائل منطقه ضمن خاطرنشان ‌کردن ‌حق رييسجمهوري آمريکا براي فرمان آغاز جنگ تا آخرين روز کاري، بيان کرد: باتوجه به اين مرحله گذر در معادله قدرت آمريکا، مجموعه جديدي که قرار است روي کار بيايد، به آن مجموعه‌يي که مي‌خواهد صحنه را ترک کند اجازه نخواهد داد بحراني ديگر را برايشان ايجاد کند‌. 
 
نعيمي درباره دلايل عدم وقوع جنگ توضيح داد: جنگ بين ايران و آمريکا قطعا جنگ بزرگي خواهد بود.اين جنگ به دليل فاصله زياد آمريکا از منطقه به برنامه‌ريزي،هماهنگي لجستيکي، فرماندهي و مهندسي قوي نياز دارد. مسئله‌ي بعد بهانه و توجيه آغاز جنگ است. هم کشورهايي که در منطقه ميزبان پايگاه‌هاي آمريکايي هستند و هم صهيونيست‌ها ازاينکه واکنش‌ها بخواهد به آن‌ها سرايت کند، مي‌ترسند. هيچ‌کس جرأت برعهده گرفتن مسئوليت چنين حادثه بزرگي را ندارد.
 
اين کارشناس مسائل غرب آسيا افزود: با نظر به درگيري‌هاي داخلي آمريکا و زمان باقي‌مانده به پايان کار دولت ترامپ، يک جنگ بزرگ طي حدود 15 روز به سر‌انجام نخواهد رسيد.
 
مصيب نعيمي در پايان سخنانش نتيجه گرفت که احتمال وقوع جنگ بين ايران و آمريکا بسيارکم‌تر از ميزان تبليغاتي است که در روزهاي اخير شاهد آن بوديم. زيرا چنين جنگي هيچ توجيه منطقي و عقلاني براي آمريکا ندارد اما ممکن است تا 15 روز ديگر در درون آمريکا خيلي از وقايع رخ دهد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/60864
1 نظر
مهدی رضایی مهدی رضایی 02:15:34 - 1399/10/20
انشاءالله که وعده صادق رهبر عزیزتر از جانمان امام خامنه ای هر چه زودتر اتفاق بیفته
دسته بندی