× تماس با ما
6 0 نظرات 940 بازدید
تاریخ انتشار 5 روز پیش

سیلی به صورت آمریکا! چینی ها از پاسخ لاوروف به واشنگتن خوششان آمد

سیلی به صورت آمریکا! چینی ها از پاسخ لاوروف به واشنگتن خوششان آمد

سيلي به صورت آمريکا! چيني ها از پاسخ لاوروف به واشنگتن خوششان آمد

 

کاربران پورتال چيني "گوانچا" در مورد واکنش سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه به اظهارات ايالات متحده آمريکا در خصوص تمديد پيمان کاهش تسليحات استراتژيک تهاجمي (استارت نو) اظهار نظر کردند.

 

پيش از اين ، وزير امور خارجه روسيه اظهارات واشنگتن مبني بر اينکه ايالات متحده به انعقاد توافق نامه در خصوص تسليحات استراتژيک با روسيه نزديک بوده و همچنين در رابطه با موضع مسکو در مورد جلب چين به اين روند را غير شرافتمندانه و غير صادقانه  خوانده بود . لاوروف خاطرنشان کرد که ايالات متحده با بي شرمي از اين موضوع سوء استفاده و بهره برداري مي کند.

 

خوانندگان چيني از واکنش وزير امور خارجه روسيه قدرداني کردند.

 

يکي از کاربران نوشت: "روس ها واقعاً بسيار سرراست و پيگير هستند ، آنها به صورت آمريکايي ها سيلي زدند، يک سيلي محکم بود. حمايت مي کنم."

ريابکوف: پيشنهاد جديد امريکا درباره پيمان استارت نو غيرقابل قبول است
خواننده ديگري ابراز عقيده کرد که اگر فردي در ايالات متحده بي شرافت نبوده  و راه تقلب را بلد نباشد نمي تواند به يک سياستمدار موفق شود.

 

در يک کامنت ديگر سوال مي شود "اگر امروز توافقي با آنها (آمريکايي ها) امضا شود ، آيا پس از تغيير رئيس جمهورشان  معتبر خواهد بود؟"

کاربر ديگري اضافه کرد: "براي رئيس جمهوري که علناً دروغ گفته ، دروغ گفتن تعداد بي شماري از زيردستان وي طبيعي است."

 

پيمان استارت نو در سال 2010 بين دميتري مدودف و باراک اوباما، روساي جمهور وقت امريکا و روسيه امضا شده و در 5 فوريه سال 2011 اعتبار يافت. طبق اين پيمان تعداد موشک هاي بالستيکي قاره پيماي هرکدام از دو طرف در زيردريايي ها و بمب افکن هاي سنگين نبايد از 700 فروند بيشتر باشد. همچنين حداکثر تعداد کلاهک هاي هسته اي براي هر طرف 1550 تعيين شده است.

 

چندي پيش ايالات متحده اعلام کرده بود که به فکر تمديد پيمان استارت نو با روسيه است که اعتبار آن در سال 2021 منقضي مي‌شود، اما آمريکايي‌ها پيشنهاد مي‌کنند که اين پيمان به طيف گسترده تري از سلاح هاي جديد تعميم يافته  و همچنين چين به آن بپيوندد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59801
0 نظر
دسته بندی