× تماس با ما
2 0 نظرات 790 بازدید
تاریخ انتشار 7 روز پیش

مردم انتظار کار دارند نه تحریف تاریخ!

مردم انتظار کار دارند نه تحریف تاریخ!

مردم انتظار کار دارند نه تحريف تاريخ

 

روحاني، ديروز چهارشنبه و در آستانه فرا رسيدن ايام رحلت پيامبر اکرم(صلوات‌الله‌عليه) و شهادت امام حسن مجتبي(عليه‌السلام) در نشست هيئت دولت، از امام حسن(ع) به‌عنوان امام صلح و پيوند که با ايجاد وحدت براي حفظ اساس اسلام گام برداشت، نام برد و افزود: امام حسن(ع) در پاسخ به اعتراض برخي از اصحاب خود درمورد پيمان صلح ايشان، فرمود جامعه اسلامي که فقط شما 10-20 نفر نيستيد. من در مسجد رفتم براي مردم سخنراني کردم و ديدم اکثريت قاطع صلح مي‌‌خواهند، صلح را انتخاب مي‌کنم.
 

امام مجتبي(ع) به ما مي‌آموزد مرد جنگ باشيم به روز جنگ و مرد صلح باشيم به روز صلح. اگر در روز صلح جنگ کرديم و اگر در جنگ صلح کرديم هر دو خطا و اشتباه است. به موقع بايد بايستيم و بجنگيم و به موقع هم بايد صلح کنيم.
 

تحريف تاريخ همراستا با رفتار دولت!
البته اين اولين باري نيست که رئيس‌جمهور، تاريخ را به نوعي تحريف مي‌کند و روايت ديگري از آنچه اتفاق افتاده ارائه مي‌دهد. اين روايت‌ها که بيشتر همخوان و همراستا با رفتار دولت مطرح مي‌شود، متأسفانه بارها به‌عنوان يکي از روش‌هاي رئيس‌جمهور براي اقناع افکارعمومي در راستاي اهداف و اعمال دولت استفاده شده است. روحاني پيشتر نيز همين روايت تحريف‌شده را از صلح امام حسن(ع) ارائه کرده بود.

 

وي در سال 94 در ضيافت افطار استانداران گفته بود: «زماني که امام مجتبي(ع) تصميم‌ به صلح مي‌گيرند يکي از ياران امام علي(ع) پيش ايشان آمد و گفت: ‌اي کاش من مرده بودم و اين منظره را نمي‌ديدم و امام در پاسخ وي گفت وقتي ديدم اکثريت مردم اين را مي‌خواهند نخواستم چيزي که مردم نمي‌خواهند بر آنها تحميل شود. امام حسن(ع) مي‌خواهند به ما ياد بدهند که بايد به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامي تصميم گرفت.»
 

رئيس‌جمهور همچنين پيشتر نيز با تحريف واقعه عاشورا و قيام سرخ حسيني(ع) درباره درس کربلا نيز بيان داشته بود: «درس کربلا براي ما درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازين است. شما مي‌دانيد که امام حسين(ع) خيمه‌اي را به پا کرد و عمر سعد را دعوت به مذاکره کرد. شب تاسوعا ساعت‌ها با عمر سعد مذاکره کرد تا مسئله به جنگ پايان نيابد.»
 

آيا خسارت‌هاي برجام  با تحريف صلح امام حسن(ع) قابل جبران است؟!
روشن است که بحث‌هاي جناب روحاني درباره صلح امام حسن(ع) مربوط به سرنوشت مذاکرات هسته‌اي است و رئيس‌جمهور چندمين‌بار است که اصرار دارد صلح امام حسن(ع) را مصادره به مطلوب کند و به خيانت برخي خواص و فرماندهان لشکر در اين صلح تحميلي نپردازد؛ اما چرا؟! آيا فصل خيانت ياراني مانند عبيدالله بن‌عباس، مطالعه نکرده يا تعمدي براي کتمان اين فصل مهم وجود دارد؟!

 

عبيد الله بن عباس، فردي با نفوذ و فرمانده لشکر امام حسن(ع) بود، اما به نصايح و هشدار‌هاي امام(ع) هنگام مذاکره با معاويه و عمروعاص تمکين نکرد. معاويه، هم او را فريب داد و هم با رشوه‌اي هنگفت خريد! عبيدالله به همراه هشت هزار نفر، همان وسط جنگ، به جبهه دشمن پيوست! اگر صلح و نرمش قهرمانانه، براي امام حسن(ع) تدبيري شجاعانه محسوب مي‌شود، براي ابن‌عباس‌ها که در اطراف امام(ع) فراوان بودند، خيانت و ننگ و عار ابدي است.
 

اين در حالي است که رويکرد روحاني و مدعيان اصلاح‌طلبي در معرفي نسخه سازش به‌عنوان راه رونق اقتصاد کشور، بي‌ترديد خطاي خسارت‌باري بود که با تحريف صلح امام حسن(ع)، يا ادعاي اينکه «درس کربلا، درس مذاکره بود»(!) جبران نخواهد شد.
 

خواست مردم توافق خسارت‌بار برجام بود؟
همچنين نياز به تأکيد مجدد ندارد که اگر منظور رئيس‌جمهور محترم از بازخوانى عصر امام مجتبى(ع) تطبيق تاريخى با شرايط امروز کشور ما باشد، اين تطبيق به لحاظ مفهوم تاريخى اساساً نادرست و به نوعى ظلم به ملت بزرگ ايران است. چرا که انتظار مردم از رئيس‌جمهور کار کردن و حل مشکلات کشور است نه بيان غلط و تحريف شده مسائل تاريخي است، ضمن اينکه آنچه موجب رضايت مردم به انجام مذاکره با آمريکا شد، ابتدا سياه‌نمايي او از وضعيت کشور و گراي «خزانه خالي» به دشمن در ابتداي آغاز به کار دولت تدبير و اميد بود و در ادامه وعده‌هاي که با فريبکاري براي بزک مذاکرات به مردم داده شد.  از زماني که روحاني در تبليغات انتخابات رياست‌جمهوري سال 92 با کليد به برنامه گفت‌وگوي خبري آمد و گفت بايد چرخ توليد و کارخانه‌ها بچرخد و چرخ سانتريفيوژها هم بچرخد، شعارهاي ديگري هم مانند اينکه کاري مي‌کند «آنچنان رونق اقتصادي ايجاد شود و آنچنان مردم را از درآمد سرشار کنيم که ديگر مردم به يارانه نيازي نداشته باشند» سر داد؛ او البته بعدها در حالي گفت که تمام وعده‌هايش براي زمان صلح بوده نه جنگ! که برجام را مهم‌ترين برنامه‌اش براي برداشتن سايه جنگ از کشور و رونق اقتصادي به مردم معرفي کرده بود!

 

روحاني همچنين در سال 96 براي اقناع‌سازي افکارعمومي براي ماندن در خسارت محض برجام و تن دادن به تعهدات يک طرفه اين توافق در حرم مطهر امام خميني(ره) مقابل دوربين‌هاي خبرنگاران به مردم قول و وعده‌هاي ديگري هم داد. و عده‌هاي رنگارنگي که رونق اقتصادي، تقويت گردشگري، ايجاد‌ اشتغال، جلوگيري از قاچاق و تقويت صادرات، جذب سرمايه‌گذاري خارجي، دولت الکترونيک و حتي برداشتن سايه جنگ از سر کشور از جمله آنها بود. همچنين معروف‌ترين تصاوير از حسن روحاني در 7 سال مسئوليت او در پاستور به صحبت‌هايش درباره وعده‌هاي او به مردم بازمي‌گردد.
 

 وضعيت مردم قبل از برجام با وضع امروز آنها قابل مقايسه است؟
اين در حالي است که بنا به آمارهاي رسمي ‌و اذعان همه کارشناسان اقتصادي و افکارعمومي، زندگي و معيشت مردم پيش از انجام مذاکره و سازش با آمريکا با وضعيت امروزشان به هيچ وجه قابل مقايسه نيست و هر روز که از تحميل اين توافق خسارت بار از سوي دولت به مردم مي‌گذرد آثار گراني و تورم و آشفتگي در بازار ارز و سکه و خودرو و مايحتاج عمومي در کشور بيشتر و بيشتر مي‌شود، به‌طوري ‌که بازار ارز و سکه از فروردين امسال تاکنون شاهد افزايش قيمت بي‌سابقه و ثبت رکورد تاريخي بوده.

 

سکه از مرز يک ميليون و 300 هزار تومان به بيش از 16 ميليون تومان رسيده و دلار با قيمت حدوداً سه هزار تومان از مرز باورنکردني 31 هزار تومان عبور کرده است! قبل از برجام پرايد نزديک به 12 ميليون تومان بود و بعد از اين توافق در سه سال اخير به بيش از 140 ميليون تومان رسيد که نشان مي‌دهد افزايش قيمت‌ها بسيار براي کشور مشهود است و اين افزايش‌ها در کوچکتر شدن سفره معيشتي مردم نيز ديده شد و از طرفي مشکلات مانند بيکاري و عدم پرداخت چندماهه حقوق کارگران از جمله مشکلات ديگر بعد از سازش با آمريکا و برجام است.
 

قطعا صلح بر جنگ ‌ترجيح دارد؛ اما زماني که دشمن بناي زورگويي و تعدي و باج‌خواهي نداشته باشد. در مقابل دشمن متخاصم بايد ايستاد و جنگيد. پرچم صلح را در چنان شرايطي بالا بردن، عين خيانت و حماقت است. در چنين موقعيتي، خواص و صاحب‌منصبان و‌ تريبون داران هستند که مي‌توانند مردم را به مقاومت - با سرانجام عزت و پيروزي- فرا بخوانند، يا در اثر آلودگي به دنياطلبي و ‌اشرافيت و نفوذ، نسخه تسليم را تجويز کنند.
 

به فکر حل مشکلات مردم باشيد نه تحريف تاريخ
بنابراين از سوي مردم ديگر مسموع نيست که رئيس‌جمهور نسخه غلط سازش با دشمن را دوبار تجويز کند بلکه بايد پاسخگوي خسارت‌هاي حاصل از تجويز سال 92 باشد و از فرصت باقي‌مانده عمر دولت تدبير و اميد براي حل مشکلات متعدد معيشتي مردم استفاده کند. ضمن اينکه فريب افکارعمومي و تحميل صلح به امام جامعه، رفتاري طاغوتي و عين خيانت است.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59783
0 نظر
دسته بندی