× تماس با ما
1 0 نظرات 458 بازدید
تاریخ انتشار 8 روز پیش

ادعاهای رسانه‌های غربی در خصوص دیپلمات ایرانی بازداشت‌ شده «مضحک» است

ادعاهای رسانه‌های غربی در خصوص دیپلمات ایرانی بازداشت‌ شده «مضحک» است

ادعاهاي رسانه‌هاي غربي در خصوص ديپلمات ايراني بازداشت‌ شده «مضحک» است

 

سفارت جمهوري اسلامي ايران در بلژيک با صدور بيانيه‌اي، ادعاهاي رسانه‌هاي غربي در خصوص «اسدالله اسدي» ديپلمات ايراني بازداشت‌ شده به دليل اتهامات واهي را «مضحک» و تلاش براي تخريب روابط ايران و اروپا توصيف کرد.

 

سفارت جمهوري اسلامي ايران با «غيرقانوني» توصيف کردن بازداشت اسدالله اسدي اعلام کرد: «جمهوري اسلامي ايران در بلژيک و دوک اعظم لوکزامبورگ گزارش‌هاي بي‌اساسي را که برخي رسانه‌ها از 9 اکتبر (18 مهرماه) منتشر کرده‌اند و مربوط به ديپلمات ايراني مي‌شود که به صورت غيرقانوني در «آنتورپ» بازداشت شده، با نگراني دنبال مي‌کند و متعجب است که تاچه اندازه چنين گزارش‌هايي از حقيقت به دور است و دستکم مي‌توان اين (گزارشات) را مغرضانه خواند».


در ادامه اين بيانيه ضمن رد اين اتهامات توسط اسدي آمده است: « اين ديپلمات ايراني چنين اتهاماتي را رد کرده است و تأکيد کرده است که هرگز هيچ‌گونه تهديدي عليه بلژيک مطرح نکرده است. وکيل اين پرونده نيز اتهامات تهديد را رد کرده است».

 

سفارت جمهوري اسلامي ايران در بلژيک با مضحک خواندن ادعاهاي رسانه‌هاي غربي در خصوص تهديد دولت بلژيک از سوي ديپلمات ايراني تأکيد کرد: «هرگونه اشاره رسانه‌ها به مسئله انتقام‌جويي کاملاً مضحک است و تلاش براي کشاندن اين موضوع به خارج از محدوديت‌هاي پرونده است و هدف گسترده‌تر آن بهره‌برداري از اين روند قضايي براي درگير کردن دولت جمهوري اسلامي ايران است».

 

سفارتخانه جمهوري اسلامي ايران در پايان ضمن هشدار درباره هرگونه اغراق رسانه‌ها درباره پرونده ديپلمات ايراني تصريح کرد: «سفارتخانه جمهوري اسلامي ايران در خصوص هرگونه مبالغه رسانه‌ها که با هدف تخريب روابط ايران و اروپا صورت مي‌گيرد هشدار مي‌دهد».

 

11 تير ماه 1397 بلژيک و اتريش، همزمان با سفر «حسن روحاني» رئيس‌جمهور ايران به اروپا، اعلام کردند پنج نفر از جمله اسدالله اسدي، يک ديپلمات ايراني را به ظن تلاش براي بمبگذاري در نشست گروهک تروريستي منافقين در پاريس بازداشت کرده‌‌اند.

 

چند روز پيش رسانه‌هاي غربي مدعي شدند که «اسدالله اسدي» مقام‌هاي بلژيک را تهديد کرده که در صورت مقصر شناختن وي، از سوي گروههاي ناشناس، در معرض خطر اقدامات تلافي‌جويانه قرار مي‌گيرند.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59774
0 نظر
دسته بندی