× تماس با ما
1 2 نظرات 1301 بازدید
تاریخ انتشار 9 روز پیش

موشک جدید کره شمالی و ضربه به آبروی ترامپ

موشک جدید کره شمالی و ضربه به آبروی ترامپ

موشک جديد کره شمالي و ضربه به آبروي ترامپ

 

کره شمالي در رژه سالگرد تشکيل خود از يک موشک 13 هزار کيلومتري با قابليت حمل کلاهک اتمي رونمايي کرد.

 

به گفته مسئولان نظامي کره شمالي اين موشک سنگين که توسط لانچري با 11 محور و 22چرخ حمل مي شد، ميتواند تمام خاک آمريکا را هدف گيرد.

 

در اين خصوص چند نکته بايد ذکر کرد .

 

 رونمايي از اين موشک که بي شک هدفي جز خاک آمريکا ندارد ، نشانه اي مهم از شکست سياست خارجي ترامپ است؛ زيرا او وعده داده بود مسئله هسته اي کره شمالي را حل کند لکن پس از 3 دور ديدار با رهبر اين کشور ، نه تنها کره اي ها از سلاح هسته اي دست بر نداشتند بلکه برد موشک هاي اتمي خود را به تمام نقاط آمريکا رسانيده اند.

 

 به اعتقاد نگارنده ، علني کردن اين سلاح مرگبار ، تصميمي براي زمين زدن ترامپ در آستانه انتخابات است تا به افکار عمومي ايالات متحده نشان دهد که ترامپ با قلدربازي ها و يکجانبه نگري هايش قادر به تامين امنيت آنان نخواهد بود. همچنين بعيد نيست چين نيز در اين زمينه محرک کيم جونگ اون باشد . چون چيني ها اولا تاثير زيادي بر رفتارهاي کره شمالي دارند و دوما شديدا براي زمين زدن ترامپ در انتخابات تلاش مي کنند.

 

 در بُعد نظامي ، کره شمالي با اين اقدام به نوعي توازن قدرت با آمريکا دست يافته است و احتمالا از اين به بعد با جسارت بيشتري در اطراف خود بازيگري خواهد کرد چون هم سلاح اتمي دارد و هم موشک حامل اين سلاح که مي تواند تمام اروپا و آمريکا را هدف قرار دهد و آنان نيز در رفتارهايشان مجبورند ملاحظه خاصي نسبت به اين کشور داشته باشند.

 

 همکاري هاي نظامي ايران و کره شمالي در مقوله موشک از ساليان گذشته گزاره اي چندان در محاق رفته نبوده و همين امر نگراني هاي جدي را براي کشورهاي متخاصم نسبت به اين 2 کشور برانگيخته است.
 

حتي در مقطعي آمريکايي ها اعلام کردند که موشک ماهواره بر کره شمالي با کمک مستشاران ايراني به طور موفقيت آميز به فضا پرتاب شد.
 

گزاره هاي فوق نشان مي دهد ايران اگر چه برد موشک هايش را حداکثر 2000 کيلومتر عنوان نموده اما ممکن است واقعيت چيز ديگري باشد.

 

در نهايت بايد گفت پرونده کره شمالي تنها يکي از ناکامي هاي ترامپ در سياست خارجي خود است و به نظر مي رسد رهبر کره شمالي با اين رونمايي قصد داشته يک پاس گل به بايدن براي پيروزي در انتخابات بدهد و همچنين اعلان شکست سياست هاي فشار آمريکا در قبال خود را گوشزد نمايد تا در صورت انتخاب مجدد رئيس جمهور کنوني، با دستي بازتر به تعامل با او بپردازد.

 

عليرضا تقوي نيا

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59767
2 نظر
احمدرضا از مشهد احمدرضا از مشهد 21:32:35 - 1399/07/22
این مطلب رو در نظر بگیرید که :
بنظر میرسد سران یهودی دموکرات مثل جرج سورس و بلومبرگ می خواهند اردوغان با پوتین وارد جنگ شود و اقای خامنه‌ای با ترامپ درگیر شود تا در کل بسود منافع میلیارد های یهودی دموکرات گلوبالیست شود.
ما باید پایمان را عقب بکشیم تا امریکا در جنگ داخلی نابود شود.
لینک حمایت جرج سورس از اردوغان ضد پوتین
https://www.georgesoros.com/2020/03/05/europe-must-stand-with-turkey-over-putins-war-crimes-in-syria
رضا رزاقی رضا رزاقی 22:57:32 - 1399/07/26
👍👍
دسته بندی