× تماس با ما
3 0 نظرات 845 بازدید
تاریخ انتشار 9 روز پیش

عملیات روانی ویژه علیه مجلس

عملیات روانی ویژه علیه مجلس

عمليات رواني ويژه عليه مجلس

 

مجلس يازدهم هنوز نوپا است، اما در همين چهار ماهه با کلي حرف و حديث و حاشيه مواجه شده است.


 از حقوق و وديعه مسکن گرفته تا دناپلاس و واکسن آنفولانزا. هر آنچه در ادوار مجلس معمول و عادي بوده، يکباره جنجالي و حاشيه ساز مي‌شود! گويي که يک اتاق فرمان واتاق فکري در پشت صحنه مشغول با يک دستور کار مشخص که همان تخريب مجلس است، مشغول به کار شده و براي راه انداختن يک جنگ رواني عليه جريان حاکم بر مجلس از هيچ تلاشي دريغ نمي‌کنند.

 

اميررضا واعظ آشتياني، فعال سياسي اصولگرا البته غير از اين اتاق فکر به نقش اظهارات و اقدامات نسنجيده برخي نمايندگان نيز توجه دارد. او در گفت‌وگويي با خبرنگار «فردا» به حاشيه‌سازي‌هاي اخير براي مجلس واکنش نشان داد و گفت: «به باور من کساني که عليه مجلس فضاسازي و جوسازي عليه مجلس اصلا مردم، مملکت و شرايط کشور را درک نکرده و به آن اهميت نمي‌دهند. اين گروه فقط مي‌خواهند بازي سياسي راه انداخته و رقباي خود را تخريب کنند».

 

وي افزود: «اين تخريب‌گران همان‌هايي هستند که مي‌خواستند بيان با اين مطلب که مجلس يازدهم براي دولت شمشير از رو کشيده است، در روزنامه‌هاي زنجيره‌اي خود مردم را عليه مجلس تحريک کنند. من همان وقت نيز گفتم که چرا نمي‌گوييد دولت نمي‌خواهد در همکاري با مجلس شرکت کند. البته اميدواريم که چنين نباشد، اما واقعيت اين است که آن گروهي که در راي آوري سال 96 رئيس جمهور نقش محوري داشته و امروز به خاطر عملکرد همان دولت خجالت زده مردم هستند، اکنون بازي را به سمت جنگ رواني برده‌اند.»


اين فعال سياسي اصولگرا تاکيد کرد: «اين‌ها مي‌خواهند بازي را به نحوي طراحي کرده و پيش ببرند که مردم نااميد، شوند».

 

واعظ آشتياني ادامه داد: «به طور قطع در اين شرايط واکنش مجلس و هيات رئيسه آن بسيارحائز اهميت است و بايد با تدبر موضوعات را پيگيري کنند».

 

وي همچنين تاکيد کرد: «در تمامي ادوار مجلس، امتيازارتي براي نمايندگان و وکلاي ملت قائل مي‌شدند و اين اصلا مساله جديدي نبوده است. البته نيکو بود که نمايندگان اين دوره از مجلس به خاطر شرايط اقتصادي مردم و فضاي سياسي کشور از دريافت برخي از امتيازات صرف نظر و اعلام ميکردند که به جهت همراهي با مردم اين تصميم را گرفته‌ايم. دليلش نيز آن است که مخالفان مجلس يازدهم به دنبال بهانه‌جويي و از کاه، کوه ساختن هستند و مي‌خواهند که مجلس يازدهم را درگير بگومگو کنند.

 

در پاسخ به اين پرسش که ممکن است برخي رقابت‌هاي درون جرياني يا اظهارات و اقدامات نسنجيده مجلسيان در ايجاد اين حواشي نقش داشته باشد، نيز گفت: «قطعا هر اتفاقي مثل اين‌ها مي‌تواند به حواشي دامن بزند. مهم‌ترين آن، اما بي تدبيري در سخن گفتن است. نا‌به‌جا و بدون درنظر گرفتن زمان و مکان حرف زدن در اين شرايط اصلا جايز نيست و حکايت همان مارادونا را رها کرده و غضنفر را بچسب است».

 

«نمايندگان مجلس بايد در انتخاب ادبيات و گفتمان خود دقت بيشتري به خرج داده و به نحوي عمل کنند که کمترين آسيب متوجه مجلس شود و فرصت سوء‌استفاده‌هاي کمتري نيز به افراد فرصت‌جو داده شود. به هر حال نوع ادبيات بسيار اثرگذار است و اميدوارم که نمايندگان مجلس يازدهم شرايط امروز کشور را به درستي درک کرده باشند و در اين شرايط که از يک سو دشمنان انقلاب به آن دامن مي‌زدند و از سوي ديگر برخي گروه‌هاي سياسي که نه به دولت و نه به مجلس و نطام اهميت مي‌دهند؛ بهانه لازم را به تخريب‌گران مجلس و اجازه عمليات‌هاي رواني ديگر را ندهند.»

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59765
0 نظر
دسته بندی