× تماس با ما
2 0 نظرات 559 بازدید
تاریخ انتشار 10 روز پیش

سناتور جمهوریخواه: شکست ترامپ حمام خونی در ابعاد «واترگیت» است

سناتور جمهوریخواه: شکست ترامپ حمام خونی در ابعاد «واترگیت» است

سناتور جمهوريخواه: شکست ترامپ حمام خوني در ابعاد «واترگيت» است

 

يک سناتور جمهوريخواه در اظهارنظري که حاکي از عمق نگراني هم‌حزبي‌هايش از بابت شکست انتخاباتي ترامپ است، تحقق اين پيش‌بيني را به رسوايي بزرگ در حد واترگيت تشبيه کرد.

 

 «تد کروز» سناتور جمهوريخواه ايالت تگزاس با طرح احتمال باخت دونالد ترامپ نماينده اين حزب در انتخابات 2020 آمريکا، آن را رسوايي بزرگ و حمام خوني در ابعاد «واترگيت» تعبير کرد.

 

کروز در اين باره افزود: اين انتخابات مي‌تواند وحشتناک باشد. ممکن است کاخ سفيد و هر دو مجلس سنا و نمايندگان را از دست بدهيم. اين مي‌تواند حمام خوني در ابعاد واترگيت باشد.

 

واترگيت که بين سال‌هاي 1972 تا 1974 رخ داد و به استعفاي «ريچارد نيکسون» رئيس‌جمهور وقت آمريکا منجر شد؛ حول افشاي جاسوسي جمهوريخواهان از کارزار انتخاباتي حزب دموکرات بود.

 

با اين حال، کروز که از بابت بي‌ثباتي جايگاه جمهوريخواهان نگران است، مدعي شد هنوز هم اين شانس وجود دارد که ترامپ با اختلاف زياد، از حريف جمهوريخواه ببرد.


اگر مردم به سرکار برگردند و نسبت به آينده ديد مثبت داشته باشند، انتخاباتي فوق‌العاده را در پيش خواهيم داشت و رئيس جمهور با اختلافي بالا پيروز مي‌شود. جمهوريخواهان هر دو مجلس کنگره را خواهند برد و فکر مي‌کنم امکان آن زياد است. اما اگر در روز انتخابات، مردم عصباني و افسرده باشند، انتخابات افتضاحي در پيش خواهيم داشت.

 

فارغ از برخي انتقادهاي درون حزبي به تک‌روي هاي ترامپ يا ضعف عملکرد وي در مواجهه با کرونا، اظهارات کروز نشان دهنده عمق نگراني جمهوريخواهان از احتمال پيروزي «جو بايدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 3 نوامبر (13 آبان) است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59740
0 نظر
دسته بندی