× تماس با ما
9 1 نظرات 3759 بازدید
تاریخ انتشار 07 - 1399/07/14

یهودیان ثروتمندِ اثرگذار بر انتخابات آمریکا را بشناسید

یهودیان ثروتمندِ اثرگذار بر انتخابات آمریکا را بشناسید

يهوديان ثروتمندِ اثرگذار بر انتخابات آمريکا را بشناسيد

 

مايکل بلومبرگ(Michael Bloomberg)

او در تاريخ 14 فوريه 1942(78 ساله) در شهر بوستونِ ايالت ماساچوست آمريکا متولد شد؛ خانواده بلومبرگ يهودي هستند و او عضوي از معبد امونو-ال[1] در منهتن است. مايکل بلومبرگ در سال 1982 شرکت اطلاعات مالي و رسانه ايBloomberg LP  را بنيان گذاشت. طبق اعلام مجله فوربس دارايي او به ميزان 54.9 ميليارد دلار تخمين زده شده است. از او بعنوان اسپانسر مالي حزب دموکرات آمريکا ياد مي کنند بطوريکه براي مدت کوتاهي در انتخابات مقدماتي حزب دموکرات در سال جاري نيز کانديد بوده است. مايکل بلومبرگ که مسئوليت سه دوره از شهرداري نيويورک را نيز در سوابق خويش دارد، چهاردهمين فرد ثروتمند جهان و نهمين فرد ثروتمند آمريکاست.

 

[1] معبد امانو-ال اولين جماعت اصلاح طلبان يهودي در نيويورک است که در سال 1845 م. تأسيس شده است.

جيم سيمونز(Jim Simons)

او در تاريخ 25 آوريل 1938 (82 ساله) در بروکلين از ايالت ماساچوست متولد شد. جيم سيمونز بنيانگذار شرکت فناوري هاي رنسانس و تنها فرزند خانواده اي يهودي از مارسيا(نيوز کانتور) و متيو سيمونز است. او از اعضاي اصلي کميته اقدام سياسي حزب دموکرات شناخته مي شود بطوريکه در انتخابات هاي گذشته جزو افرادي بوده که بيشترين ميزان کمک مالي به نامزد حزب دموکرات را داشته است. طبق اعلام مجله فوربس، جيم سيمونز با ميزان دارايي 23.5 ميليارد دلار، بيست و سومين فرد ثروتمند دنياست.

جورج سوروس(George Soros)

او در تاريخ 12 آگوست 1930(90 ساله) در بوداپستِ مجارستان و در خانواده اي يهودي متولد شد. او بنيانگذار و رئيس هيئت مديره شرکت مديريت سرمايه سوروس و نيز رئيس هيئت مديره بنياد سوروس است.

 او در طي دوره هاي انتخابات رياست جمهوري گذشته از حاميان مالي دموکراتها و از جمله باراک اوباما و هيلاري کلينتون بوده است. با استناد به مجله فوربس، جورج سوروس با ميزان دارايي 8.6 ميليارد دلار، پنجاه و ششمين فرد ثروتمند دنياست.

استيو کوهن(Steve Cohen)

او در تاريخ 11 ژوئن 1956(64ساله) در يک خانواده يهودي در نيويورک، جايي که پدرش يک توليد کننده لباس در منطقه منهتن و مادرش يک معلم پيانو بود به دنيا آمد. او موسس يک شرکت صندوق سرمايه گذاري است و به طور کل از حاميان مالي جمهوريخواهان شناخته مي شود؛ هر چند گزارش هايي مبني بر کمک به حزب دموکرات هم در کارنامه سياسي او وجود دارد لذا بيشتر کمک هاي مالي او معطوف بر حزب جمهوري خواه است. طبق آمارهاي منتشر شده از سوي مجله فوربس استيو کوهن سي و ششمين فرد ثروتمند دنيا با ميزان دارايي 14.6 ميليارد دلار است.

شلدون ادلسون (Sheldon Adelson)

ادلسون در 4 اوت 1933 (87 ساله) از خانواده اي يهودي، در محله دورچستر از ايالت بوستونِ آمريکا متولد شد. خانواده پدري او از نژاد يهوديِ اوکرايني و يهوديِ ليتوانيايي بوده اند. اين سرمايه دار يهودي آمريکايي رئيس هيئت مديره و مدير عامل شرکت لاس وگاس سَندز، مالک بسياري از هتل ها، سالن هاي گردهمايي و کازينو ها در سراسر جهان از جمله در شهر هاي لاس وگاسِ آمريکا، ماکائوي چين و سنگاپور است. او همچنين صاحب امتياز روزنامه اسرائيليِ اسرائيل هيوم و آمريکايي لاس وگاس ري ويو ژورنال است. ادلسون از دوستان شخصي بنيامين نتانياهو و  از حاميان اصلي حزب جمهوري خواهان آمريکا محسوب مي شود. طبق آمار مجله فوربس، ادلسون با ميزان سرمايه 30.5 ميليارد دلار، نوزدهمين فرد ثروتمند دنيا به حساب مي آيد.

جان پالسون (John Paulson)

او در 14 دسامبر سال 1955م. (65 ساله) در کوئينز نيويورک متولد شد. پدر او از تبار فرانسوي_نروژي بود و مادر او نيز دختر مهاجران يهودي از ليتواني و روماني است. جان پالسون بنيانگذار صندوق سرمايه پالسون است که در فضاي سياسي، حمايت ها و اقداماتي معطوف بر حزب جمهوري خواه دارد؛ هر چند ناگفته نماند که او بنا بر منافع و اقتضائات خاص به احزاب ديگر از جمله دموکرات نيز کمک هايي دارد. از جمله حمايت هاي مالي او مي توان براي ميت رامني و ترامپ نام برد. طبق گزارش مجله فوربس، جان پالسون با دارايي 4.2 ميليارد دلار صد و هفتاد و هفتمين فرد ثروتمند دنياست.

وارن بافِت (Warren Buffett)

او در 30 اوت 1930م. (90 ساله) در اوماها از ايالت نبراسکا متولد شد. پدر و مادر او مسيحي پروتستان بوده اند ليکن خود او از حضور در عبادتگاه ها اجتناب مي ورزيد و چندان به آن علاقه نشان نمي داد و بعدها خود را اگنوستيسيسم يا ندانم گرا(تشکيک در وجود يا عدم وجود خدا) خواند. سير زندگي او بگونه اي بوده است که پس از ورود به دانشگاه کلمبيا، تاثير بسياري از بنيامين گراهام صاحب کتاب سرمايه گذار هوشمند پذيرفت. بافِت بنيانگذار و مديرعامل اجرايي و رئيس هيات مديره شرکت بيمه «برکشاير هاتاوي» است و همچنين صاحب رستوران هاي زنجيره اي Dairy queen و کارخانه توليد باتري دوراسل مي باشد. وارن بافت از افراد نزديک به دموکرات هاست بطوريکه در دوره هاي اخير، حمايت از باراک اوباما و هيلاري کلينتون را در سوابق حمايت مالي خود در اختيار دارد و در مقابل از منتقدان جدي ترامپ محسوب مي شود. مستند بر گزارش مجله فوربس او با دارايي 79.9 ميليارد دلار چهارمين فرد ثروتمند دنياست.

هر چند که افراد موثر در انتخابات رياست جمهوري امريکا بيش از افرادي است که اشاره شد لذا لازم به توضيح است که اين افراد بخشي از مهمترين افراد اثرگذار بر انتخابات آمريکا مي باشند که البته اکثريتي قابل توجه از آنها يهودي و در ارتباط با لابي هاي صهيونيستي در آمريکا به ايفاي نقش مي پردازند. براي پي بردن به دستهاي پشت پرده مديريت دنياي ليبرال سرمايه داري مي بايست با اين افراد بيش از پيش آشنا شويم.

 

نويسنده: پيام بينا

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59630
1 نظر
احمدرضا از مشهد احمدرضا از مشهد 16:26:33 - 1399/09/02
بنظر میرسه جرج سورس ثروتش رو مخفی کرده و در واقع 20-30 میلیارد داره
وارن بافت احتمالا یهودی نیست
در مورد تاثیر بیل گیتس در داستان کرونا و انتخابات هم مطلب بذارید