× تماس با ما
4 1 نظرات 432 بازدید
تاریخ انتشار 11 روز پیش

فرانسه نمی تواند جای آمریکا را در عراق بگیرد

فرانسه نمی تواند جای آمریکا را در عراق بگیرد

فرانسه نمي تواند جاي آمريکا را در عراق بگيرد

 

طي هفته هاي گذشته رييس جمهور فرانسه تلاش هايي را جهت نفوذ بيشتر کشورش در غرب آسيا آغاز کرده است؛ واحد سياسي موسسه مصاف بررسي مي کند که فرانسه در عراق و لبنان به دنبال چيست؟

 

رضاميرابيان، کارشناس مسائل غرب آسيا در گفت و گو با واحد سياسي مصاف درباره هدف سفر مکرون به عراق توضيح داد: "يکي از اهداف رييس جمهور فرانسه اظهار موجوديت در صحنه سياسي و اقتصادي عراق و تلاش جهت نفوذ درآينده عراق است".

 

ميرابيان هدف ديگر مکرون را سعي در بهبود جايگاهش نزد افکارعمومي داخلي عنوان کرد و در خصوص توانايي فرانسه جهت رقابت سياسي با آمريکا در عراق، گفت:"فرانسه نه ظرفيت، نه توانمندي و نه نفوذ لازم براي پرکردن جاي آمريکا در عراق را ندارد".

 

اين کارشناس مسائل غرب آسيا درخصوص سفرهاي اخيرمکرون به لبنان با يادآوري نفوذ سنتي فرانسه در اين کشور،هدف امانوئل مکرون را متحد کردن همپيمانان لبناني زير چتر فرانسه دانست و افزود: فرانسه در تلاش است تا نفوذ خود را در اين کشور افزايش داده و جاي عربستان سعودي و آمريکا را در اين کشور بگيرد.

 

ميرابيان درپايان با اشاره به پيچيدگي مسائل لبنان، درباره موفقيت اين تلاش ها ابراز ترديد کرد و گفت:"هنوز براي قضاوت زود است فرانسه به احتمال زياد بتواند مسيحيان لبنان را با خود همراه کند اما معلوم نيست ساير گروه هاي لبناني تا چه ميزان با خواسته هاي فرانسه همراه شوند".

 

مصاحبه کننده: سارا شکري

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59253
1 نظر
(قاسم سازى ِ ) حسن فرشباف (قاسم سازى ِ ) حسن فرشباف 15:04:52 - 1399/06/18
چه اشکالى داره !!؟
فقط مکرون باید با جلیقه زرد تردد کنه که امنیت ش بین خود فرانسوى هاى معترض حفظ بشه خاورمیانه پیشکش

فرمود : نترسم که با دیگرى خو کنى
تو با ما چه کردى که با او کنى ؟
دسته بندی