× تماس با ما
0 0 نظرات 282 بازدید
تاریخ انتشار 13 روز پیش

دموکراتهای وابسته به CIA در انتخابات 2020

دموکراتهای وابسته به CIA در انتخابات 2020

دموکراتهاي وابسته به CIA در انتخابات 2020

 

در طي انتخابات هاي سال 2018، يک گروه بزرگ از عوامل نظامي-اطلاعاتي سابق، به عنوان نامزدهايي که به دنبال معرفي از جانب حزب دموکرات در 50 کرسي کنگره بودند، وارد سياست کاپيتاليسم شدند- تقريباً نيمي از کرسي‌ هايي که دموکراتها در آن نمايندگان جمهوري خواه وقت يا کرسي هاي خالي شده توسط نمايندگان جمهوريخواه بازنشسته را هدف گذاري کرده بودند. حدود 30 نفر از اين نامزدها در رقابت‌ هاي مقدماتي پيروز شده و در انتخابات نوامبر 2018 تبديل به نامزدهاي دموکرات شدند و 11 نفر از آنها در انتخابات سراسري (نهايي) به پيروزي رسيدند، بيش از يک چهارم از 40 کرسي که قبلاً جمهوري خواهان آنها را در دست داشتند، توسط دموکرات‌ها تسخير شد و در نتيجه آنها (با احتساب دارا بودن نماينده بيشتر نسبت به جمهوري خواهان) کنترل کنگره نمايندگان را در دست گرفتند. در سال 2020، مداخله دموکراتهاي CIA بر انتخابات رياست جمهوري که مسلماً به اندازه کنگره نمايندگان قابل ‌توجه است، همچنان ادامه دارد.

 

نامزدهاي نظامي-اطلاعاتيِ بيشتر

تعداد کرسي‌ هاي مورد مبارزه کنگره در سال 2018 به طور غير معمول زياد بود، چرا که کميته انتخاباتي کنگره دموکرات‌ها 115 کرسي را که حدود نيمي از (کرسي هاي) انجمن حزبي جمهوري ‌خواه را شامل مي شود هدف گذاري کرد. نامزدهاي داراي پيشينه نظامي-اطلاعاتي براي 30 کرسي از اين کرسي‌ها نامزد شدند که در نتيجه آنها را به بزرگترين گروه حرفه اي منفرد تبديل مي کند، يعني حتي جلوتر از وکلا (20)، سياستمداران ايالتي و محلي (26)، بازرگانان (15) و سايرين (24).

 

اهداف تصاحب احتمالي کرسي ها به دليل موفقيت حزب دموکرات در سال 2018 کاهش‌ يافته است (زيرا آنها بسياري از کرسي هاي کنگره را به دست آوردند). تنها 31 صندلي در فهرست "قرمز-به-آبيِ (اشاره به تغيير کرسي از نماينده جمهوري خواه به نماينده دموکرات)" کميته انتخاباتي کنگره دموکرات‌ها قرار دارند، و حتي از بين اين موارد، يکي از آنها هم اکنون در دست يک دموکرات است. پس 30 کرسي که در حال حاضر توسط جمهوري خواهان تصرف شده باقي مي ماند، اما براي تصاحب بالقوه (توسط دموکرات ها) مورد هدف گذاري قرار گرفته‌اند. از اين تعداد، به عنوان نامزدهاي دموکرات پنج نفر داراي سابقه نظامي-اطلاعاتي هستند: فيهان، جونز، جاکوبز، کولکارني و جانسون.

 

18 نامزد ديگر داراي سوابق نظامي-اطلاعاتي نيز در مناطقي شرکت مي کنند که در اختيار جمهوري خواهان است و در حال حاضر رقابتي محسوب نمي شوند، اما اگر دامنه دموکرات ها در انتخابات به طور قابل توجهي گسترش يابد، برخي از اين مناطق مي تواند رقابتي شود- در حال حاضر (شانس پيروزي دموکرات ها در اين مناطق) به طور متوسط حدود هفت درصد در نظرسنجي ها است. تعداد دموکراتهاي CIA در کنگره نمايندگان بسته به تغييرات سياسي از هم اکنون تا سوم نوامبر، ممکن است به 20 نفر افزايش يابد.

 

مرور زندگي نامه اين نامزدها بر اساس اطلاعاتي که خودشان براي ارائه در وب سايت هاي تبليغاتي خود انتخاب کرده اند، نگاهي اجمالي به انواع اجتماعي دارد که توسط کمپين انتخاباتي حزب دموکرات عليه ترامپ جذب و بسيج مي‌شوند و به ويژه با ادعاهاي بي وقفه اي مبني بر اينکه ترامپ يک دست نشانده روسي است و پيروزي او در سال 2016 محصول "دخالت روسيه" در انتخابات بود را نشان مي دهد.

 

براساس مناطق، اين نامزدها عبارتند از:

 

شمال شرقي

نيوجرسي،  منطقه چهارم کنگره: استفاني اشميد، يک افسر بازنشسته سرويس ديپلماتيک خارجه، در تقابل با کريستوفر اسميت، يک فرد متعصب ضد سقط جنين مي باشد که براي مدت 40 سال کرسي را در دست دارد. اشميد، يک وکيل مدافع سابق، در سال 2011 به سرويس ديپلماتيک خارجه پيوست و در هائيتي، برزيل و واشنگتن دي سي مشغول به کار بوده است. وب سايت او اعلام مي‌کند: " استفاني با افتخار با رهبران جمهوري ‌خواه و دموکرات کار کرده ‌است، کساني که هميشه کشور را بر حزب خود مقدم داشته اند."

 

پنسيلوانيا، منطقه سيزدهم کنگره: تاد راولي، افسر بازنشسته ضد اطلاعات FBI، دموکراتي است که در مقابل جان لويس جمهوري خواه که اولين دوره نمايندگي خود را سپري مي کند قرار دارد. راولي يک افسر پليس و امدادگر سابق است که 24 سال را به عنوان يک مامور FBI، در درجه اول در عمليات هاي شبه ‌نظامي و ضد اطلاعات از جمله ارتباط با CIA و رئيس اطلاعات ملي پشت سر گذاشته است.

 

 

https://www.wsws.org/asset/d90038ed-627e-4900-a271-f0472e03717P/image.png?rendition=image480

تاد راولي

مريلند، منطقه يکم کنگره: طبق وب سايت کمپين انتخاباتيِ ميا ميسون، او يک کهنه سرباز ارتشي است که با 20 سال سابقه بازنشسته شده است، کسي که " در حين خدمت در نيروي دريايي و زميني، در مجموع 5 مأموريت رزمي بين عراق و افغانستان را به اتمام رسانده است." او از ارتش بخاطر همجنس گرا بودن مرخص شد و سپس (با تغيير جنسيت از مرد به زن) به آن بازگشت.

 

او "براي عمليات هاي آزادي بلند مدت و آزادي عراق سوار بر ناو هواپيمابر USS Kitty Hawk CV-63" بود. او با اندي هريسِ جمهوري خواه، نماينده فعلي کنگره که پنج دوره نماينده بوده، در منطقه اي که ساحل شرقي روستاي مريلند را تشکيل مي دهد در تقابل قرار دارد.

 

پنسيلوانيا، منطقه چهاردهم کنگره: ويليام مارکس بعد از 16 سال کار از نيروي دريايي بازنشسته شد و اکنون معلم دبيرستان و عضو انجمن شهرداري محلي است. او با گاي ريچنتالرِ جمهوري ‌خواه که اکنون اولين دوره نمايندگي خود در کنگره را سپري مي کند در جنوب غربي ايالت پنسيلوانيا در حال رقابت است.

 

https://www.wsws.org/asset/c9891e14-e395-45a1-8c48-91538b3c1a4N/image.jpg?rendition=image480

بيل مارکس

 

غربِ ميانه

اوهايو، منطقه چهاردهم کنگره: هيلاري اوکانر موئري يک خلبان نيروي دريايي ارتش بود که در طول جنگ عراق براي انجام پشتيباني هوايي نزديک به نيروهاي زميني، پروازهاي مربوط به مأموريت هاي رزمي را انجام مي داد. او پس از ارتش به دانشکده حقوق رفت در مورد دعوي هاي قضايي مربوط به محصولات در صنعت هوانوردي تخصص يافت. موئري در برابر ديويد جويس جمهوري خواه که چهار دوره نماينده کنگره مي باشد، در يک منطقه مختلط از نواحي حومه اي و روستايي که از شمال شرقي کليولند در امتداد درياچه اِري گسترش دارد، به رقابت مي پردازد.

 

ويسکانسين، منطقه يکم کنگره: راجر پولاک در حالي که دانشجوي دانشگاه ويسکانسين بود توسط سرويس هاي اطلاعاتي آمريکا استخدام شد و براي تخصص در امور آسيا آموزش ديد. وب سايت او اعلام مي دارد: "راجر چندين مأموريت را به عنوان افسر اطلاعات غيرنظامي در افغانستان انجام داد و 20 ماه را در آنجا به عنوان تحليلگر و سپس معاون اول "واحد تهديد مالي در افغانستان" پشت سر گذاشت. او رو در رو با بازداشت شدگان طالبان نشست، به طرح ريزيِ اجراي قانون و عمليات نظامي کمک نمود و اولويت هاي اطلاعاتي مربوط به 40 پرسنل غيرنظامي و نظامي را مديريت کرد."

 

به عبارت ديگر، اين نامزد دموکرات در منطقه اي که کرسي آنرا قبلا پل رايان جمهوريخواه در دست داشت و اکنون در اختيار برايان استِيل جمهوري خواهي است که اولين دوره نمايندگي خود را در آنجا سپري مي کند، بايد براي ارتباط احتمالي با شکنجه و ترور (در دوران خدمت خود) مورد تحقيق و بررسي قرار گيرد. اما از نظر رهبريِ حزب دموکرات، اين سابقه يک اعتبار مثبت محسوب و نه يک نشانه منفي.

 

اينديانا، منطقه سوم کنگره: چيپ کُلديرون يک کهنه سرباز ارتش است که دو بار در افغانستان استقرار يافته است، کسي که پس از ترک ارتش به يک کارمند مراقبت هاي بهداشتي و سپس معلم مدرسه تبديل شد. او در حال رقابت در منطقه اي با مرکزيت فورت وين با جيم بنکس، نماينده فعلي کنگره است که چهار دوره اين کرسي را در اختيار دارد.

 

جنوب

کنتاکي، منطقه ششم کنگره: جاش هيکس يک کهنه سرباز نيروي دريايي مي باشد که به نيروي پليس ملحق شده است. در چهار سال خدمتش، او دو بار با بيست و چهارمين واحد اعزامي نيروي دريايي اعزام شد که در طي اين مدت به درجه رسيد. او براي کار به عنوان پليس به شرق کنتاکي رفته و به عضويت SWAT درآمد. او در منطقه اي با مرکزيت شهر لکسينگتون، در مقابل اندي بار، نماينده فعلي کنگره که سابقه چهار دوره نمايندگي دارد به رقابت مي پردازد.

 

کاروليناي شمالي، منطقه يازدهم کنگره: موريس ديويس دادستان ارشد سابق اردوگاه زندان خليج گوانتانامو است، هر چند او به دليل اعتراض به استفاده از شهادت هايي که از طريق شکنجه بازداشت شدگان بدست آمده بود، توسط دولت بوش از کار برکنار شد. اين پست در گوانتانامو به عنوان اوج يک دوره خدمت نظامي 25 ساله به عنوان رئيس کل دادرسي در نيروي هوايي محسوب مي‌شود. ديويس براي يک کرسي مستقر در شهر آشويل که قبلاً در تصرف مارک ميدوز، رئيس فعلي ستاد کاخ سفيد در زمان ترامپ بوده، نامزد مي شود. او در ابتدا به عنوان يک از پيش باخته سنگين براي مديسون کاثورن 25 ساله، يک فعال راستگرا که در انتخابات مقدماتي جمهوري خواهان پيروزي يک غير منتظره را کسب کرد محسوب مي شد، اما کاثورن اکنون درگير يک رسوايي درباره پست هاي شبکه هاي اجتماعي از سفر خود براي ديدن مخفيگاه تعطيلات هيتلر در کوه هاي باواريا در آلپ است. او توييت کرده بود که اين مکان "در ليست آرزوهايش" از مکانهايي که بايد ببيند قرار دارد.

 

جورجيا، منطقه يکم کنگره: جويس ماري گريگز پس از 33 سال فعاليت در اطلاعات ارتش با درجه سرهنگ دومي بازنشسته شد. وي در انتخابات مقدماتي دموکرات ها، بمنظور مواجهه با بادي کارترِ جمهوري خواه که نماينده فعلي کنگره بوده و سابقه سه دوره نمايندگي دارد، در منطقه اي با مرکزيت شهر ساوانا پيروز شد. براساس وب سايت او: "در ميان بسياري از نشان ها، مدال ها و درجات او، ستاره برنز، نشان خدمت شايسته دفاعي، مدال هاي خدمات جنگ جهاني عليه تروريسم و نشان چتربازي قرار دارد." گريگز در سال هاي 2007، 2008 و 2010 سه مأموريت در عراق داشته است.

 

جورجيا، منطقه نهم کنگره: دِوين پاندي همانند گريگز، يک افسر اطلاعاتي ارتش است، کسي که در ابتدا در زمينه تعمير و نگهداري سيستم هاي جنگ الکترونيکي تخصص يافت و 5 بار در خارج از کشور در پاناما، کويت، عراق و افغانستان استقرار يافت و با درجه افسريار ارشد بازنشسته شد. او به اينکه از يک خانواده ارتشي آمده به خود مي بالد. پدربزرگش در جنگ جهاني دوم و پدرش در جنگ خليج فارس 91-1990 حضور داشته و برادر و همسر برادر او نيز در ارتش حضور دارند. پاندي نامزد دموکرات ها براي کرسي خالي شده توسط داگ کالينز از جناح راست جمهوري خواه مي باشد که اکنون نامزد سناي آمريکا شده است. وي با اندرو کلايدِ جمهوري خواه، يک بازرگان و کهنه سرباز نيروي دريايي که يک برتري بزرگ مالي نسبت به او دارد رويا رو خواهد شد.

 

https://www.wsws.org/asset/6688fb9b-ce3f-4835-9157-d950469ea9bN/image.jpg?rendition=image480

دوين پاندي، در سمت چپ تصوير

 

فلوريدا، منطقه يکم کنگره: فيليپ اِهر يک نامزد تکرار شده از سال 2018 است، او به مت گائتز نماينده فعلي کنگره باخت که شايد پرشورترين حامي ترامپ در کنگره باشد. کائتنز با اختلاف دو برابري راي در منطقه اي که پنساکولا و بسياري از ايالت فلوريدا پانهاندل را تشکيل مي دهد بر او پيروز شد. بر اساس وب سايت کمپين انتخاباتي وي، در طول فعاليت 26 ساله خود به عنوان يک ملوان و خلبان نيروي دريايي: او در عمليات هاي جنگ سرد، طوفان صحرا و عمليات هاي پس از 11 سپتامبر مأموريت هاي پروازيِ شناسايي را انجام داد؛ در عمليات بمباران 78 روزه ناتو در بالکان سرپرست عمليات هوايي ايالات متحده نظارت بود؛ پشتيباني اطلاعات عملياتي براي سازمان هاي فدرال غير از وزارت دفاع را سازماندهي کرد؛ آمادگي براي جنگ الکترونيکي نيروهاي متحدان (آمريکا و انگليس) را بهبود بخشيد؛ و همچنين به رهبران ارشد واشنگتن و لندن مشاوره استراتژيک ارائه داد."

 

فلوريدا، منطقه دوازدهم کنگره: کيمبرلي واکر هشت سال در ارتش بود و سپس در شغل نگهباني زندان کار خود را ادامه داد و اکنون نيز کارمند غيرنظامي سنتکام مي باشد، فرماندهي ارتش ايالات متحده براي تمامي عمليات­ ها در غرب آسيا و افغانستان که دفتر مرکزي آن در تَمپا (شهر و بندري در غرب ايالت فلوريدا) قرار دارد. بعد از کار در سيستم نظامي و زندان، واکر به عنوان پيمانکار فناوري اطلاعات در پايگاه نيروي هوايي مَک ديل استخدام شد، سپس "جايگاهي را به عنوان مهندس نرم افزار در ستاد فرماندهي عمليات ويژه ايالات متحده آمريکا (USSOCOM) پذيرفت." مدتي بعد او پيمانکار دفتر مرکزي سنتکام شد. او نامزد دموکرات ها در برابر گاس بيليراکيس است، نماينده فعلي جمهوري خواه که سابقه چهار دوره نمايندگي کنگره را داشته و از نظر جمع آوري اعانه، پنجاه برابر نسبت به او برتري دارد.

 

فلوريدا، منطقه هجدهم کنگره: پَم کيت قاضي دادستان کل سابق نيروي دريايي است. او کار خود را در حرفه وکالت ادامه داد و مشاور حقوقي شرکت Florida Power & Light شد. کيت در انتخابات مقدماتي دموکرات ها در سال 2018 به يک نامزد نظامي-اطلاعاتي ديگر باخت، اما در سال 2020 دوباره نامزد شد و به راحتي برنده انتخابات مقدماتيِ سه شنبه شد. او با برايان مستِ جمهوري خواه، نماينده فعلي کنگره که دو دوره سابقه نمايندگي دارد و يک کهنه سرباز جنگي است که پاهايش را بواسطه يک بمب کنار جاده‌اي در افغانستان از دست داده ‌است به رقابت خواهد پرداخت.

 

آلاباما، منطقه يکم کنگره: جيمز آورهارت، پس از 30 سال کار با درجه افسريار ارشد از نيروي تفنگداران دريايي، در اصل به عنوان يک نيروي دژباني و ارتقا به رياست سازمان خدمات بهبود بخشي تفنگداران دريايي (زنداني براي تفنگداران دريايي که به جرايم کيفري در حين انجام وظيفه محکوم شده اند) بازنشسته شد. او در عمليات سپر صحرا و عمليات طوفان صحرا (دو مرحله از جنگ خليج فارس در طي سالهاي 1990-1991) در نبرد حاضر بوده است. آورهارت به عنوان نامزد حزب دموکرات در منطقه يکم کنگره مستقر در بخش موبايل در ايالت الاباما، که با بازنشستگي بردلي بايرِن خالي جمهوري خواه کرسي آن خالي مانده، يک از پيش باخته براي نامزد جمهوري خواه جِري کارل محسوب مي شود. جري کارل يک عضو هيئت مديران بخش موبايل است که براي انتخابات 1.7 ميليون دلار را جمع آوري کرده و اين در حالي است که آورهات توانسته 50 هزار دلار را فراهم آورد.

 

اوکلاهما، منطقه دوم کنگره: دانيل لانير يک کهنه سرباز و مربي مراقبت هاي بهداشتي نيروي دريايي است که در انتخابات مقدماتيِ بدون رقيب، براي نامزدي از جانب حزب دموکرات بمنظور رقابت در برابر مارکوِين مولين که اکنون نماينده گنگره بوده و پنج دوره سابقه نمايندگي دارد پيروز شد. وب سايت لانير اطلاعات کمي درباره زندگي نامه او ارائه مي دهد. مولين 1.3 ميليون دلار را براي انتخابات جمع آوري کرده است و اين رقم براي لانير 18000 دلار مي باشد.

 

کلرادو، منطقه چهارم کنگره: ايک مک کورکل افسر بازنشسته نيروي ويژه تفنگداران دريايي است که به خانواده نظامي خود متشکل دو پدربزرگ، پدر، يک برادر و دو پسر عمويي که در ارتش بوده اند مي بالد. بر اساس اطلاعات وب سايت کمين انتخاباتي وي، او در سال 2014 بنظور بهبودي يافتن از هجده سال خدمت دشوار در انجمن هاي پياده نظام USMC و يگان هاي Spec Ops بازنشسته شد." مک کورکل شش بار در خارج از کشور استقرار يافت که چهار بار آن براي نبرد و مبارزه بود، چندين بار مجروح شد و با درجه کاپيتاني بر اساس شرايط پزشکي بازنشسته شد. او نامزد دموکرات ها در منطقه اي که به شدت محيطي روستايي داشته و سومين بخش شرقي کلرادو را در بر مي گيرد محسوب مي شود و در مقابل کِن باک، نماينده فعلي کنگره با سابقه سه دوره نمايندگي از جناح راست افراطي به رقابت مي پردازد.

 

نتيجه ‌گيري ها

يک جنبه ديگري از اين فهرست وجود دارد که داراي اهميت سياسي مي باشد. اين امر نشان ‌دهنده تقاطع گرايش طرفدار امپرياليست و سياست هويتي حزب دموکرات است. از ميان 18 نامزدي که شرح کوچکي از آنها در بالا ذکر شده است، شش نفر آمريکايي هاي آفريقايي تبار (گريگز، پاندي، واکر، کيت، آورهارت و لانير) بوده و سه نفر ديگر نيز زنان سفيد پوست (اشميد، ميسون و موئري) هستند. به عبارت ديگر، نيمي از اين نامزدهاي نظامي-اطلاعاتي، نمونه‌هايي از "گوناگوني و تنوع" هستند.

 

همه اين 18 نامزد يک هيولا و يا يک جنايتکار جنگي محسوب نمي شوند. اما از سوي ديگر کساني هم هستند که پيشينه آنها آنقدر کثيف است که نمي توانند استدلال قاطعي را عليه ادعاهايي که توسط گروههايي مانند سوسيال دموکرات هاي آمريکا ارائه شده فراهم آورند. آنها بر اين باور هستند که مي توان حزب دموکرات را "اصلاح" کرده و حتي آن را به وسيله اي براي پيشرفت اجتماعي مبدل ساخت.

 

اين امر در مورد حزب دموکرات چه مي گويد، از جمله در مورد نامزدهاي اين حزب براي کنگره، شش عامل داراي مشاغل نظامي-اطلاعاتي، فردي که سمت طولاني ترين مشاور غير نظامي در عمليات هاي نظامي ايالات متحده در عراق و افغانستان را داشته است، دادستان سابق خليج گوانتانامو و سرپرست سابق زندانهاي سپاه تفنگداران دريايي؟ سابقه افسر ضد اطلاعات FBI تاد رولي چه بوده است؟ وب سايت کمپين انتخاباتي وي شايسته ارجاعات بيشتري در اين خصوص است:

 

تاد به عنوان نماينده رابط ارشد FBI در انجمن اطلاعاتي ايالات متحده (USIC)، با توجه به نقش FBI در پشتيباني و تلاش هاي ضد اطلاعاتي مربوط به پروژه هاي ساختماني حساس و طبقه بندي شده خارج از ايالات متحده در کشورهاي تهديد کننده مهم فعاليت مي کرد. تاد به طور منظم با مديران اجرايي و پرسنل ارشد مستقر در دفتر مرکزي FBI و USIC در سرتاسر USIC ارتباط برقرار مي کرد، که اين امر نمايانگر منافع امنيت و ضد اطلاعات FBI در رابطه با انبوهي از تهديدات مهم و مسائل امنيت ملي است.

 

تاد در حمايت از اين مأموريت بسيار مهم به خارج از کشور سفرهاي زيادي داشت. در طول حرفه برجسته تاد در FBI، برخي از حساس ترين و طبقه بندي شده ترين داده ها و سوابق اطلاعاتي کشورمان به او سپرده شد و از او خواسته شد تا در دادگاه فدرال و هيئت منصفه عالي شهادت دهد و همچنين در جلسات دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجي (FISC) به عنوان شاهد حاضر شود.

 

چنين فردي در حزب دموکرات چه چيزي مي بيند؟ و سوال ديگري که به همان اندازه مهم است اين مي باشد که حزب دموکرات چه چيزي در او مي ‌بيند؟

 

اين فهرست هرچند خسته کننده - و زننده است، اما آموزنده مي باشد. اين مطلب تصويري از عناصر اجتماعي را ارائه مي دهد که بخش قابل توجهي از حزب دموکرات را تشکيل مي دهند. اين نامزدها که از دستگاه هاي نظامي-اطلاعاتي بيرون کشيده شده اند، ماهيت واقعي اين سازمان را نشان مي دهند، يک ابزار سياسي از منشاء وال استريت و دولت امپرياليستي.

 

مترجم: مصطفي صحراپيما

 

https://www.wsws.org/en/articles/2020/08/21/ciad-a21.html

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59181
0 نظر
دسته بندی