× تماس با ما
1 0 نظرات 687 بازدید
تاریخ انتشار 14 روز پیش

وقتی بن والس صورت عربستان را سرخ نگه می دارد!

وقتی بن والس صورت عربستان را سرخ نگه می دارد!

وقتي بن والس صورت عربستان را سرخ نگه مي دارد!

 

بن والس وزير دفاع انگليس در مصاحبه اي که با العربيه داشته اعلام کرده است: تمايلي به همکاري نظامي و فروش سلاح به ايران نداريم!

 

بعد از ناکامي آمريکا در تمديد تحريم هاي تسليحاتي عليه ايران و شکست ديپلماتيک اين کشور، لرزه به اندام کشورهاي حاشيه خليج فارس افتاده است. در هفته هاي گذشته کارشناسان وابسته به رژيم سعودي بارها نگراني خود را از قدرت گرفتن ايران در منطقه در پي عدم تمديد اين تحريمها اعلام کرده اند. اين کشورها حساب ويژه اي روي تحريم هاي تسليحاتي عليه ايران باز کرده بودند و توقع داشتند با تداوم اين تحريمها عليه ايران، نيروهاي مقاومت در منطقه ضعيف تر شوند و موازنه قدرت به سمت محور عبري عربي تغيير کند. 


در اين ميان کشورهاي غربي که نااميدي گاوشيرده خود را مشاهده کرده اند، در صدد برآمده اند تا هر طور که شده با حمايت از عربستان از حجم نگراني هاي اين کشور بکاهند. اظهارات اخير بن والس را نيز بايد در راستاي همين خوش رقصي ها تحليل کرد. 


بن والس در مصاحبه خود ايران را متهم به حمايت از تروريسم کرده است و اظهار داشته که حمايت ايران از حوثي هاي يمن و حزب الله لبنان مصداق آشکار تروريسم است!


اين مقام بلند پايه انگليسي در ادامه ادعاهاي عجيب خود ميگويد: کشور انگلستان با حمايت هاي نظامي از عربستان سعودي از امنيت اين کشور در برابر حملات حوثي هاي يمن دفاع ميکند!
بن والس در ادامه مي افزايد: روابط انگليس با عربستان سعودي به فروش تسليحات نظامي محدود نمي‌شود و يک مشارکت مستحکم دفاعي است.


وزير دفاع انگليس در پايان نيز مي گويد که انگليس تمايلي به برقراري همکاري نظامي با ايران و فروش تسليحات به ايران ندارد
با توجه به اينکه ايران در تامين سلاح هاي مورد نيازش به توان بومي خود تکيه دارد و سعي دارد در آينده ضعف هاي نظامي خود به خصوص در بخش هوايي را به کمک چين و روسيه برطرف کند، ميتوان گفت اظهارات بن والس در راستاي سرخ نگه داشتن صورت رنگ پريده عربستان سعودي و کشورهاي حاشيه خليج فارس در پي عدم تمديد تحريمهاي تسليحاتي بوده است.

 

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59156
0 نظر
دسته بندی