× تماس با ما
3 0 نظرات 1041 بازدید
تاریخ انتشار 15 روز پیش

هکر های ایرانی ژورنالیست می شوند

هکر های ایرانی ژورنالیست می شوند

هکر هاي ايراني ژورناليست مي شوند! 

 

عنوان و تيتري که دويچه وله براي اتهام زني جديد عليه ج.ا.ا انتخاب نمود.

 

در مطلب مذکور ميخوانيم: بار ديگر، گروهي از هکرها از ايران با جعل هويت هاي دروغين سعي در جمع آوري اطلاعات براي نظام ايران دارند.  دويچه وله مدعي است در اواسط ماه آگوست، افرادي با هويت جعلي DW با يک کارمند سفارت خارجي و يک متخصص برجسته از طريق ايميل تماس گرفته اند. 

 

دويچه وله در ادامه ادعاي واهي خود افزود: در اين موارد، حملات سايبري بي نتيجه بود. اين حملات ديجيتال نه تنها عليه روزنامه نگاران يا دانشمنداني که با ايران سروکار دارند بلکه عليه منتقدان نظام ايران و شخصيت هاي عمومي (مردم عادي) در سراسر جهان نيز هدف حملات سايبري است. با درخواست هاي مصاحبه يا دعوت نامه ها از گيرنده خواسته مي شود تا بر روي پيوند موجود در اين نامه هاي الکترونيکي کليک کند که از طريق آن بدافزار نصب شده وباعث آسيب ديدن اطلاعات شخص قرباني مي شود.

 

سرويس امنيت اينترنت clearsky در گزارش مفصلي پيشينه آن را فاش کرده است. در پشت آن يک گروه جاسوسي سايبري ايراني قرار دارد که اين شرکت به آن لقب ((بچه گربه هاي جذاب)) را داده است. به گفته clearsky به نظر مي رسد اين گروه اطلاعات شخصي به دست آمده از قربانيان حمله فيشينگ را در اختيار اطلاعات ايران قرار مي دهند .

 

گزارش جهت دار دويچه وله مي افزايد: در ابتدا تلاش ها از طريق ايميل هاي جعلي روزنامه نگاران و کارشناسان معتبر صورت مي گرفت. اکنون وب سايت هاي کامل در حال بازسازي هستند تا با پيوند دادن ايميل به چنين سايت هايي، (فيشينگ) اعتماد افراد مورد نظر را جلب کنند.

 

ترجمه: فائزه محمدي

 

https://www.dw.com/de/iranische-hacker-geben-sich-als-journalisten-aus/a-54782046

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59130
0 نظر
دسته بندی