× تماس با ما
2 0 نظرات 264 بازدید
تاریخ انتشار 16 روز پیش

اولین پرواز اسرائیل به امارات با شعار صلح!

اولین پرواز اسرائیل به امارات با شعار صلح!

اولين پرواز اسرائيل به امارات با شعار صلح!

 

تنها چند روز پس از اعلام عادي سازي روابط ميان امارات و رژيم صهيونيستي،اولين پرواز تجاري اسرائيل در خاک ابوظبي به زمين نشست.

 

مبدا اين پرواز تل آويو بوده و در مسير رسيدن به ابوظبي از آسمان عربستان سعودي عبور کرده است. اين پرواز با هدف انتقال  تيم‌هاي مذاکره کننده اسرائيلي و آمريکايي به امارات انجام شده است. نکته عجيب اين پرواز اما، شعار *صلح* آن است.

 


صفحه به صفحه تاريخ پر است از جنايت هاي آمريکا و اسرائيل در پوشش حقوق بشر، آزادي، امنيت انساني و با شعار انسان‌دوستانه و صلح! واژه صلح در فرهنگ لغت صهيونيزم جهاني مفهوم متفاوتي با معني واقعي آن دارد. براي بهتر فهميدن معناي اين واژه لازم است تعدادي از جنايات آمريکا و اسرائيل که اغلب با شعار صلح و مبارزه با تروريسم انجام شده است را مرور کنيم:

 

قتل عام ميليون ها سرخ پوست بومي آمريکا
قتل عام بوميان آمريکا، جنايت گسترده و طولاني‌مدتي بود که پس از کشف قاره آمريکا توسط دريانوردان اسپانيايي در قرن شانزدهم شروع شد. اين کشتارها اغلب توسط کشورهاي به ظاهر متمدن اروپايي به خصوص اسپانيا، پرتغال، فرانسه و انگلستان براي تصاحب مناطق مختلف قاره آمريکا و به منظور چپاول اموال و املاک سرخ‌پوستان انجام مي شد. سالها بعد و در نيمه دوم قرن نوزدهم، آمريکايي ها با کوچاندن اجباري و جنگ‌هايي که به دنبال آن صورت مي‌گرفت نقش پررنگي در کشتار بوميان آمريکاي شمالي ايفا کردند.

 

 

دکتر ماريا پائز ويکتور، استاد مطالعات آمريکاي لاتين و کارائيب در دانشگاه تورنتو کانادا، در کنفرانسي که در 31 اکتبر 2009 با عنوان "زمين و آزادي " در اين دانشگاه برگزار شده بود به بررسي تاريخ قتل عام وغارت منابع سرخ پوستان بومي آمريکا پرداخته است!
 

 

اين استاد مطرح دانشگاه در قسمتي از بيانات خود درباره جنايت هاي کريستف کلمپ که عقايد صهيونيستي داشته است، ميگويد: 
"امروز آخرين روز ماه اکتبر است. اين همان ماهي است که در آن بسياري از کشورها روز کريستف کلمب را جشن مي‌گيرند. کريستف کلمب يک قاتل تمام‌عيار بود. يک نژاد ‌پرست سنگدل که دست به يکي از گسترده ترين قتل عام بوميان آمريکاي ‌لاتين در طول تاريخ زد."

 

 

جنايت در افغانستان
ارتش آمريکا در اکتبر سال 2001 به بهانه گسترش صلح و مبارزه با گروه تروريستي طالبان و نابودي سرکرده آن يعني «أسامه بن لادن» افغانستان را مورد حمله گسترده نظامي قرار داد. آمريکايي‌ها حادثه 11 سپتامبر را بهانه اي براي توجيه عمليات تجاوزکارانه خود در افغانستان قرار دادند تا از اين راه، افکار عمومي در قبال جنايت‌هايي که در افغانستان مرتکب مي‌شوند، جريحه‌دار نشود.

 

 

به دليل اعمال نفوذ ايالات متحده در سازمان‌ها و نهادهاي بين‌المللي حقوق بشري، هيچگاه آمار دقيقي از تلفات گسترده در صفوف غيرنظاميان افغانستان منتشر نشد. با اين وجود، طبق اعلام دانشگاه «براون» آمريکا از زمان آغاز جنگ افغانستان در سال 2001 بيش از 100 هزار نفر در اين کشور کشته‌ شده‌اند.

 

 

جنايت در عراق با چاشني صلح
ارتش ايالات متحده آمريکا در مارس 2003 و در ادامه سياست‌هاي جنگ‌طلبانه خود و براي پيش برد اهداف اسرائيل در منطقه تحت رهبري «جرج بوش» به عراق حمله‌ کرد. آمريکا و اسرائيل اين بار نيز براي تاثير بر افکار عمومي، خود را ناجي صلح معرفي کردند و اعلام کردند در پي ماجراي ساختگي 11 سپتامبر و براي مقابله با سلاح هاي کشتار جمعي صدام به اين کشور حمله کرده اند!

 

 

توشه اصلي اين حمله کشته شدن 120 هزار نفر در عراق بود که براساس گزارش هاي رسمي حدود 50 درصد اين افراد را زنان و کودکان تشکيل داده اند. به علاوه تجاوز به زنان عراقي و نيز افزايش افراطي گري و کمک به ظهور داعش قسمت هايي ديگر از اين جنايت بود. ماجرا در عراق به حدي وخيم شد که روزنامه انگليسي «اينديپندنت» با انتشار خبري نوشت: «تعداد عراقي‌هايي که در دوره صدام کشته مي‌شدند به مراتب کمتر از شمار افرادي است که پس از سرنگوني وي در عراق جان مي‌دهند».

 

 

کشتار شيعيان يمن
سالهاست که از حمله عربستان سعودي به يمن ميگذرد و چه کسي است که نداند اين حملات با دستور مستقيم آمريکا و براي پيش برد اهداف صهيونيزم جهاني انجام شده است؟ عربستان در اين مدت همواره مناطق مسکوني يمن را مورد حمله قرار ميدهد و اين حملات با سلاح هاي آمريکايي صورت ميگيرد. 

 

 

تا امروز صدها هزار زن و کودک يمني زير آتش عربستان با شعار صلح جان داده اند و کار به جايي رسيده است که نهادهاي حقوق بشر نيز نگراني خود را از نسل کشي شيعيان در اين کشور و گرسنگي بي سابقه مردم اين کشور بيان کرده اند.

 

فردين ساريخاني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59107
0 نظر
دسته بندی