× تماس با ما
4 0 نظرات 589 بازدید
تاریخ انتشار 18 روز پیش

درخواست دانشجویان برای پیگیری حقوق تضییع شده مردم توسط وزارت ارتباطات

درخواست دانشجویان برای پیگیری حقوق تضییع شده مردم توسط وزارت ارتباطات


درخواست دانشجويان براي پيگيري حقوق تضييع شده مردم توسط وزارت ارتباطات

 

ببيش از 300 تشکل دانشجويي کشور در نامه‌اي به رئيس مجلس و رئيس قوه قضائيه خواستار پيگيري حقوق تضييع شده مردم توسط وزارت ارتباطات شدند.


 بيش از 300 تشکل دانشجويي کشور در نامه‌اي  به رئيس مجلس و رئيس قوه قضائيه ضمن انتقاد از عملکرد وزارت ارتباطات در اجراي پروژه‌هاي ملي حوزه ICT درخواست کردند در دفاع از حقوق پايمال شده مردم، توسط اين وزارتخانه به وظيفه قانوني خود عمل کنند.

 

در بخشي از اين نامه آمده است:

همان‌گونه که مستحضريد بر اثر تعلل مسئولان فضاي مجازي کشور- از جمله آقايان جهرمي و فيروزآبادي- در اجراي پروژه‌هاي ملي حوزه ICT، وضعيت اين عرصه به‌هيچ‌وجه مطلوب نبوده و در حوزه‌هاي مختلف اقتصاد، فرهنگ و امنيت ضربات جبران‌ناپذيري به مردم و کشور وارد شده است.

 


برخي کارشناسان معتقدند تعارض منافع وزارت ارتباطات، از عوامل ولنگاري موجود است؛ زيرا اين نهاد واردکننده انحصاري پهناي باند بوده و با اجراي پروژه‌هاي ملي فضاي مجازي ازجمله شبکه ملي اطلاعات، پيام‌رسان بومي، موتور جستجوي بومي و...، مصرف پهناي باند خارجي به‌شدت کاهش مي‌يابد.

 

درحالي‌که محکوميت ايران به پرداخت جريمه 160 ميليارد توماني به ويلموتس، بازتاب‌هاي قابل توجهي در قواي قضائيه و مقننه داشت، تعجب برانگيز است چرا کسي پيگير 200 ميليارد تومان بودجه‌ پروژه شکست خورده فيلترينگ هوشمند- که اهل فن پيشاپيش غيرممکن بودن آن را از نظر علمي ثابت کرده بودند - نيست؟! چرا کسي پيگير اعطاي تجهيزات 400 ميليارد توماني به هاتگرام و تلگرام‌طلايي– با هدف شکست فيلترينگ تلگرام- نيست؟! چرا درباره اتلاف 19 هزار ميليارد توماني که به بهانه راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات هزينه شده، صدايي به گوش نمي‌رسد؟!

 

هزاران ميليارد تومان درآمد وزارت ارتباطات از مابه‌التفاوت استقرار CDN هاي تلگرام در کشور و ارائه صدها سرور به هاتگرام و تلگرام طلايي که يک‌شبه توسط گوگل‌پلي نابود شد، تنها گوشه‌اي از تخلفات آقاي آذري جهرمي وزير ارتباطات است که پرداختن به همه آن‌ها، مثنوي هفتاد من کاغذ است.

 

در اين ‌بين آنچه موجب نگراني جدي جامعه علمي کشور شده، کيسه‌اي است که مسئولان وزارت ارتباطات در سال پاياني مسئوليت، به بهانه توسعه اينترنت نسل پنج، براي تاراج اموال مردم و بيت‌المال دوخته‌اند.

 

آنان بايد نخست پاسخگوي ميلياردها تومان تجهيزات اينترنت نسل سه که در بيابان‌هاي کرج دفن کرده‌اند، باشند! سپس درباره وضعيت اينترنت نسل چهار و ظرفيت وسيع آن‌که بدون استفاده باقي مانده توضيح دهند. همچنين بايد روشن شود چه ارتباطي بين اختلالات اخير در سرعت و کيفيت اينترنت و اينترنت 5G وجود دارد؟!

 

جناب آقايان رئيسي و قاليباف! شما داعيه‌دار انقلابي گري و دفاع از حقوق مردم هستيد. ملت از شما انتظار دارند با کنار گذاشتن ملاحظات سياسي و رودربايستي‌هاي غيرقابل‌قبول، حقوق تضييع شده مردم توسط وزارت ارتباطات را احيا کنيد.

 

ما دانشجويان از شما رؤساي قواي مقننه و قضائيه و نيز نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تقاضا داريم با توجه به وظائف و اختيارات گسترده خود در دفاع از حقوق پايمال شده مردم، به وظيفه قانوني خود عمل نماييد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59068
0 نظر
دسته بندی