× تماس با ما
11 4 نظرات 9135 بازدید
تاریخ انتشار 19 روز پیش

شاید ماههای آینده آبستن تحولات مهمی باشد ...

شاید ماههای آینده آبستن تحولات مهمی باشد ...

شايد ماههاي آينده آبستن تحولات مهمي باشد ...


يک روزنامه روسي اخيرا با انتشار تصاوير ماهواره اي مدعي شده سامانه پدافندي ايراني سوم خرداد در مرز سوريه و لبنان مستقر شده است‌.

 

با توجه به فاصله کم مرزهاي سوريه ، لبنان و فلسطين اشغالي بي شک حضور اين سامانه ها در سطح تاکتيکي براي پاسخ به تجاوزات گاه و بيگاه هوايي اسرائيل به سوريه و لبنان است و با ملاحظه اين که تهران با دمشق قراردادهاي دفاعي رسمي دارد اين سيستم هاي ضدهوايي در خاک اين کشور مستقر شده اند اما هدفشان صرفا دفاع از آسمان سوريه نخواهد بود.

 

 ولي در سطح استراتژيک ممکن است اين اقدام اهدافي فراتر از پاسخ به تجاوزات مکرر رژيم صهيونيستي داشته باشد.

 

در حال حاضر بسياري از عناصر داخلي چه در سطوح کارشناسي و راهبردي به اين نتيجه رسيده اند که با توجه به اوضاع نامطلوب ترامپ از لحاظ محبوبيت در داخل کشورش و بحران هاي ناشي از کرونا در آمريکا ، اگر او از عدم کاميابي خود در انتخابات اطمينان يابد ، بعيد نيست که در منطقه غرب آسيا دست به يک ماجراجويي بزند .

 

 شواهد حکايت از آن دارد که بعد از ترور سردار سليماني و پاسخ سپاه در عين الاسد ، ايالات متحده و اسرائيل از اين واکنش ، پيغام ضعف دريافت کردند و ( با توجه به وضعيت اقتصاد و معيشت ملت ايران ) پس آن تجاسراتشان افزايش يافت ( نمونه اش تهديد هواپيماي مسافربري ماهان يا تجاوزات مکر اسرائيل به محور مقاومت ).

 

 تصور مي کنم همين تلقي باعث شد که آيت الله خامنه اي در ديدار با نخست وزير عراق رسما با به کاربردن واژه  "ضربه متقابل " در پاسخ به جنايت تروريستي آمريکايي ها و تسويه نشدن حساب ايران با اين کشور در اين خصوص تاکيد نمايد.

 

به هر حال هر چه هست احتمال هرگونه اقدام از سوي رئيس جمهور آمريکا براي برگردانيدن ورق به سوي خود محتمل بوده و ايران بايد تدابير لازم را در اين مورد اتخاذ کند.

 

تجربه نشان داده جمهوري اسلامي به عنوان عمق استراتژيک محور مقاومت ، هرگاه خطر جنگ را جدي ببيند ، با بهره گيري از متحدان نيابتي خود اقداماتي بازدارنده را در پيش خواهد گرفت و دور از ذهن نيست اگر تهران مطمئن شود قرار است ترامپ دست به يک ماجراجويي بزند پيش دستي کرده و جبهه شمالي يا جنوبي فلسطين اشغالي را فعال نمايد.

 

نتيجتا بايد گفت تحولات در ماه جاري و به خصوص مهرماه ، بسيار حساس به نظر مي رسند و نيروهاي نظامي ايراني و متحدانشان در عراق ، سوريه و لبنان بايد براي هرگونه رخدادي آمادگي هاي خود را محفوظ بدارند.

 

سخنان سيد حسن نصرالله در روز عاشورا مبني بر برقرار بودن توازن وحشت با رژيم صهيونيستي و قطعي بودن کشتن يک سرباز اسرائيلي در اين شرايط بسيار مهم بود، زيرا اگر اين عمل صورت پذيرد و نتانياهو و گانتز برخلاف ادعاهاي اين روزهايشان ، پاسخي در اين خصوص ندهند ، افکار عمومي در فلسطين اشغالي به شدت نسبت به توان بازدارندگي ارتش اسرائيل مردد خواهند شد و موقعيت محور مقاومت تحکيم مي شود.

 

برخي معتقدند هدف حزب الله از ندادن پاسخ آني و فوري به رژيم صهيونيستي ، سردرگم نگه داشتن آنان و تصميم گيران ايالات متحده بوده تا فرصت تمرکز بر موضوعات آتي را از آنان گرفته و به تعبيري وقت کشي کند .

 

در نهايت روند 4 سال صدارت ترامپ به ما مي گويد از رئيس جمهور فعلي آمريکا هيچ رفتاري بعيد نيست لکن چيزي که بايد به او فهمانيد اينست که ، اولا هر گونه تعرض به ايران پاسخش محدود به مکان ، زمان و سطح مشخصي نبوده و دوما صفوف ملت ايران را متحد و پيوستگي آنان با نظام مستقر را بيشتر خواهد کرد .

 

عليرضا تقوي نيا

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/59056
4 نظر
جعفر صیفی جعفر صیفی 17:09:32 - 1399/06/11
ما مرد جنگیم 💪
همانطور ک سردار دلها فرمودند، ما ملت امام حسینی، چنین ملتی مرگ با عزت را بهتر از زندگی با ذلت میداند
و قطعا چنین جنگی خسارت‌های بسیار سنگینی برای آمریگا و اسرائیل خواهد داشت، چیزی ک برای همیشه آنها را سرجایشان بنشاند
منوچهر رحمانی منوچهر رحمانی 10:37:52 - 1399/06/16
سلام
درسته که احتیاط شرط عقله و هیچ انسان عاقلی نباید از دشمن غافل باشه اما من احساس می کنم که ترامپ و دار و دسته اش بیشتر زورشون به ضعیفا میرسه و اگر اهل درگیری متقابل بود باید با ضرباتی که ایران بهش زد یه واکنشی نشون می داد. در نتیجه ما باید همیشه آماده باشیم اما نباید خیلی هم نگران باشیم
hossain shahmoradi hossain shahmoradi 09:30:40 - 1399/06/12
اول بگم امریکااگرازپاخطابکندماهمگی نیروی مخصوص ذخیره هستیم تادربرابرامریکای تروریسم بیستایم ایران جای شیران است ماهمه پشت رهبری وولایت فقیه هستیم زنده بادجمهوری اسلامی ایران
Vali Hosseini Vali Hosseini 18:50:33 - 1399/06/11
اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود انشاالله
دسته بندی