× تماس با ما
2 0 نظرات 688 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1399/05/04

ایجپت تودی: اعتراف آشکار ترکیه به انتقال اعضای داعش از اردوگاه های سوریه به داخل مرزهای خود

ایجپت تودی: اعتراف آشکار ترکیه به انتقال اعضای داعش از اردوگاه های سوریه به داخل مرزهای خود

ايجپت تودي: اعتراف آشکار ترکيه به انتقال اعضاي داعش از اردوگاه هاي سوريه به داخل مرزهاي خود


ترکيه آشکارا اعتراف کرده است که MIT در حال خارج کردن اعضاي داعش از اردوگاه Hol در شمال شرقي سوريه است.
 

يک منبع آگاه از نيروهاي امنيتي درباره پيشينه ي ربايش اعضاي زن داعش از کمپ Hol به پايگاه خبري ANF چنين ميگويد: «ما مدتي قبل متوجه شديم که گروهي در اطلاعات ترکيه سعي دارند تا اعضاي زن داعش را از اردوگاه Hol و ساير اردوگاه ها ببرند. ما بررسي هايي در اين زمينه انجام داديم و برخي از اين زنان و واسطه هايي که در اين کار دخيل بودند را بازداشت کرديم. تحقيقات ما نشان داد که اين گروه از اطلاعات ترکيه با خويشاوندان زنان داعشي خارجي ارتباط برقرار کرده و در ازاي دريافت مبالغ زيادي آن ها را دزديده و به خانواده هايشان تحويل مي دادند.

 

اين منبع امنيتي همچنين اضافه کرد که بخش اعظمي از اعضاي داعش که توسط نيروهاي دموکراتيک سوريه دستگير نشده بودند در حال حاضر يا در ترکيه هستند يا در مناطقي از سوريه که در اشغال نظامي دولت ترکيه قرار دارد؛ مانند الباب، طرابلس، اعزاز، عفرين، ادلب، راس العين و تل ابيض در شمال سوريه. ترکيه زنان داعشي را مي دزدد و آن ها را به شوهرانشان تحويل مي دهد و همين امر باعث مي شود آن ها در جنگ براي دولت ترکيه مفيدتر باشند.

 

نيروهاي دموکراتيک سوريه جهادگر داعشي و قاچاقچي انسان «شهاب احمد آل عبداللطيف» را در ژوئن 2018 دستگير کردند. در تلفن همراه وي اطلاعات مفصلي درباره مکالمات اعضاي داعش که اطلاعات ترکيه قصد دارد آن ها را از سوريه به ترکيه بياورد کشف شد. تلفن همراه وي همچنين حاوي ليستي از نام اعضاي زن داعش بود که مي خواستند از اردوگاه Hol و عين عيسي رهايي يابند.

 

براساس گزارش ANF ، «آل عبداللطيف» اعتراف کرده است که با اطلاعات ترکيه در شهر شانلي اورفه تماس گرفته و سپس ترتيب انتقال پول به داعش تحت نظارت اطلاعات ترکيه داده شده است و بنا به درخواست MIT تعداد زيادي از جهادگران خارجي داعشي را به ترکيه قاچاق کرده است. بعلاوه، آل عبداللطيف شهادت داد که وقتي با مأموران ميت ملاقات کرد، از آنها سؤال کرد که چگونه اعضاي داعش را از مرز عبور دهد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58308
0 نظر
دسته بندی