× تماس با ما
4 1 نظرات 2031 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/05/04

آن روی سکه فریبکاری های شیطان بزرگ!

آن روی سکه فریبکاری های شیطان بزرگ!

آن روي سکه فريبکاري هاي شيطان بزرگ!
 

انتشار سند 80 صفحه اي از سياست هاي حزب دموکرات آمريکا؛ هدف تغيير رژيم نيست! فورا به برجام بازميگرديم!

 

حزب دموکرات آمريکا در سندي 80 صفحه‌اي از سياست‌هاي مورد تأييد اين حزب در سال 2020 و در واقع در چهار سال آينده رونمايي کرد. اين سند بيشتر حاصل جلسات کارگروهي است که جو بايدن و برني سندرز ماه گذشته به طور مشترک تشکيل دادند. سند مذکور در کنوانسيون ملي حزب دموکرات که ماه آينده براي معرفي نامزد نهايي اين حزب براي انتخابات رياست‌جمهوري برگزار مي‌شود، به رأي گذاشته خواهد شد.

مسائل عدالت نژادي، مهاجرت، تغييرات اقليمي و بهداشت و بيمه به طور برجسته مطرح شده است که ايده‌هاي اصلي جناح چپ حزب در آن قابل مشاهده است. در سياست خارجي نيز بر کاهش دخالت نظامي در خارج و کنار گذاشتن ابزار تغيير رژيم تأکيد شده است.

اين سند از توافق سياسي جامع و پايدار در افغانستان و کاهش عمليات‌هاي به اصطلاح ضد تروريستي آمريکا حمايت کرده است. در مورد چين اعلام شده است که تقابل نظامي با چين نبايد اولين گزينه باشد و بر ديپلماسي با چين تأکيد شده است.

در صفحه 79 اين سند در يک پاراگراف به تشريح سياست هاي حزب دموکرات در مقابل ايران پرداخته شده و بيان ميکند که دموکرات ها در ادامه سياست هاي اوباما، وضعيتي که دولت ترامپ ايجاد کرده و به سرعت به سمت جنگ با ايران مي رود را متوقف مي کند و اولويت را بر تشنج زدايي و تسريع ديپلماسي هسته اي و منطقه اي قرار مي دهد.

دموکرات ها معتقدند ايالات متحده نبايد تغيير رژيم را به کشورهاي ديگر تحميل کند و آن را به عنوان هدف سياست ايالات متحده در قبال ايران رد مي کند. دموکرات ها همچنين معتقدند که برجام بهترين روش براي جلوگيري از دستيابي ايران به بمب هسته اي است و خروج يکجانبه دولت ترامپ از برجام باعث دور شدن آمريکا از متحدانش و باز شدن مجدد راه براي ايران براي ادامه دادن فعاليت هايش در راستاي دستيابي به سلاح هسته اي شد در حالي که برجام آن را متوقف کرده بود؛ به همين دليل بازگشت به توافق بسيار عاجل است.

هدف از توافق هسته اي شروع راه ديپلماسي و نه پايان آن بود و دموکرات ها از يک تلاش جامع ديپلماتيک براي محدودسازي برنامه هسته اي ايران حمايت ميکنند و از راه ديپلماسي به ساير اقدامات تهديدآميز ايران از جمله تجاوز منطقه اي، برنامه هاي موشک هاي بالستيک و سرکوب داخلي ميپردازند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58303
1 نظر
رضا رادپور رضا رادپور 13:23:19 - 1399/05/05
عجب انعطاف پذیری تو سیاست خارجی ازخودشون نشون می دن دست هرچی ژیمناستیک کاره از پشت بستن.
دسته بندی