× تماس با ما
2 0 نظرات 1027 بازدید
تاریخ انتشار 23 روز پیش

سیاهپوستان موسوم به NFAC به دنبال کشور مستقل سیاهپوستان در آمریکا

سیاهپوستان موسوم به NFAC به دنبال کشور مستقل سیاهپوستان در آمریکا

سياهپوستان موسوم به (NFAC) به دنبال کشور مستقل سياهپوستان در آمريکا

 
 
اين دسته از سياهپوستان  به دنبال يک واکاندي واقعي(شهري خيالي که توسط کمپاني ماروِل marvel در فيلم ها به تصوير کشيده شده که خاستگاه ابرقهرمان هاليوود"پلنگ سياه" است) براي يکايک سياهپوستان امريکايي است.
 

اين ائتلاف، از شبه نظاميان سياه پوست مسلح و چهره پوشيده تشکيل شده است که اخيرا در پارکي در جورجياي آمريکا رژه نظامي رفته اند. 

 

ائتلاف موسوم به (NFAC) بر اين باور است که خشونت و کشتار، پاسخي مناسب در برابر سرکوب است و هدف نهايي آنها جدائي از آمريکا تحت عنوان شکل گيري "ملت سياه پوست" است.

 

ائتلاف مزبور در اولين نمايش عمومي خود، در چهارم جولاي 2020 توانست توجه بسيار زيادي در رسانه هاي اجتماعي نسبت به خود جلب نمايد. تصوير شبه نظاميان تماماً سياه پوست که تفنگ و سلاح در دست گرفته اند و در قلب خاستگاه KU KLUX KLAN (گروه سفيد پوست نژاد پرستي که در دهه 60 ميلادي به منظور آزار و اذيت سياه پوستان تشکيل شد) در شهر Stone Mountain ايالت جورجيا، رژه مي روند، باعث ايجاد واکنش هاي زيادي شده است؛ اما عليرغم حدس و گمان هاي فراوان، اطلاعات اندکي درباره اين گروه در دسترس است. مشخص نيست چه زماني اين گروه تشکيل شده است و تعداد آنها چند نفر است.

 

به همين دليل و منظور شفاف کردن مقاصد و اهداف اين گروه، موسس و رهبر بزرگ آن، جِي(Jay)، مصاحبه اي به طور انحصاري با راشاتودي به انجام رسانده است. او مي گويد: " اين تصور غلطي است که مي گويند ما يک گروه تروريستي هستيم و مي خواهيم سفيدپوستان را بکشيم."

 

يک ائتلاف شبه نظامي در آمريکا خواستار تشکيل

جي(رهبر جنبش NFAC)

او در ادامه مصاحبه مي گويد: " ما اينجاييم تا از جامعه سياه پوستان محافظت کنيم. هيچ کس از بچه ها، مردان و زنان سياه پوست در آمريکا محافظت نمي کند. آن چيزي که ايجاد اين ائتلاف را ضروري کرده است، نياز به پاسخگويي به موج فزاينده بي رحمي پليس، بي رحمي نژادي، و بي عدالتي در نظام قضايي بوده است."

 

"اکثر ما نظامي سابق هستيم، ما فقط جواناني که سد معبر کرده باشند نيستيم، ما راي دهندگانيم، ما ادم هاي مسئولي هستيم، ما ادمهايي هستيم که کارهاي خوب و درست انجام مي دهند."

 

هر سياه پوست "يک زنداني سياسي"
 
جِي، در عين حال که اين ائتلاف و خودشان را به عنوان محافظ و حمايت کننده مي داند، هدف مشخصي از آن چه که مي خواهد و در سر دارد_و اصلاً آن را کوچک نمي شمارد مطرح مي کند و آن اينکه:
 
او باور دارد که سياه پوستان بايد از بقيه آمريکا جدا شوند.
 
به همين دليل مي گويد خودش و ديگران قصد دارند درخواستي را تحت عنوان آزادي به دادگاه بين المللي ارائه کنند
او اين طور توضيح مي دهد: "من از آن ها مي خواهم هر سياه پوستي که از بازماندگان تجارت برده با کشور پرتغال هستند را زنداني سياسي ايالات متحده اعلام کنند. و براي تحريم ايالات متحده يکي از اين روش ها را اتخاذ کنند. اول اين که زمين متعلق به ما را در اينجا، به ما برگردانند، در اين صورت مي توانيم وارد آن جا شويم و حکومت خودمان را ايجاد کنيم."

 

برخي معتقدند منظور وي درخواست ايالت تگزاس به عنوان اين زمين است، اما او از اين ايالت (نام ديگر تگزاس Lone Star است) فقط به عنوان مثال ياد کرد. نکته کليدي اين است که زميني به آن ها داده شود که تحت کنترل کاخ سفيد نباشد.
 
مورد ديگر به حدي راديکال بود که اکثر رسانه ها از انتشار آن خودداري کردند.
جِي فاش کرد: "اين يک حقيقت واضح است که رسانه هاي اصلي در ايالات متحده کاملاً به اين ائتلاف بي توجهي مي کنند. اِي بي سي نيوز خواست با من مصاحبه کند، اما اطلاعاتي که از من دريافت کرد را بسيار ترسناک دانست، به همين دليل اين داستان را مانند تکه اي از تاريخ درباره شهر Stone Mountain دفن کرد."
"رسانه هاي عمده هرگز درباره ما گزارشي توليد نمي کنند، چرا که تصاوير مردان سياه پوستي که سلاح حمل مي کنند مي تواند ستون هسته نژادپرستي آمريکا را به لرزه در بياورد."
 
خروج سياه پوستان به سمت آفريقا
 
هدف ديگر من "خروج" به مقصد آفريقاست، جايي که سرنوشت خود را تعيين کنيم و ملت خود را بسازيم – و مانند ساير کشورها در سازمان ملل براي خود جايگاهي داشته باشيم. چهل و پنج ميليون از ما ملتي هستند که در ميان يک ملت ديگر قرار گرفته اند، به همين دليل مي توانيم خودمان را به جائي ببريم که در آن جا دو کشور دوست تمايل دارند از زمين هايشان در اختيار ما قرار دهند. اين اتفاق مي تواند در آفريقا رخ بدهد، جائي که ما از آنجا آمده ايم، جائي که تعداد ما در آن زياد است، جائي که منابع فراواني در دسترس است، و  من از قبل ارتباطاتي با برخي از حاکمان آن کشورها داشته ام.

 

مثلاً فرض کنيد من مي خواهم منطقه اي به وسعت 100 مايل از هر طرف در اختيار بگيرم و آن را منطقه حکومتي اعلام کنم و زيرساختارهاي آن را ايجاد کنم."
اين خروج صرفاً سياه پوستان را شامل مي شود. ائتلاف فقط به اعضاي سياه پوست اجازه مي دهد و جِي فکر نمي کند که اين موضوع براي ديگران شوک برانگيز باشد. 
وي مي گويد: "هر هويتي در دنيا زمين و حکومت خود را دارد، ما تنها مردماني هستيم بر روي کره زمين که اين حق را نداريم."
"اگر اتفاقي براي يک فرد چيني در آمريکا رخ بدهد، چين عصباني و پريشان مي شود. اگر انگليسي باشد، ملکه درباره آن چيزي خواهد گفت. رنگ سياه يک کشور نيست، به همين دليل اگر اتفاقي براي يک سياه پوست در آمريکا بيفتد، هيچ کس ناراحت و نگران نمي شود."

 

 
به نظر نمي آيد شورش هائي که پس از قتل يک مرد غير مسلح، جورج فلويد، توسط پليس آمريکا به وجود آمد، چيزي باشد که مورد نظر جِي است. او همه چيز را جهاني مي خواهد.
"ما هيچ هويتي نداريم، آن ها ما را آمريکائي-آفريقائي صدا مي کنند اما به من بگوئيد کجاي آفريقا؟ 55 کشور در آفريقا وجود دارد."
"اگر ما کشور خودمان را داشته باشيم، آن وقت اگر اتفاقي در آمريکا رخ بدهد، مي توانيم به سازمان ملل برويم و بگوئيم "اين يک خشونت است."
افرادي که يکي از والدين آن ها سياه پوست است نيز شامل مي شوند اما بايد "الگوي رفتاري" آن ها توسط ائتلاف مورد بررسي قرار گرفته شود."
 
جنبش BLM(زندگي سياهان اهميت دارد) به خشونت اعتقاد ندارد، ليکن ما داريم.
ائتلاف NFAC حاصل جنبش BLM به شمار نمي رود. جِي سال پيش عضو اين جنبش بوده است اما به دليل خط مشي آن ها دچار نااميدي و سرخوردگي شد. او فکر مي کند يک ابزار اقتدارگراتر مي تواند تنها راه پيش رفتن به جلو باشد.
 
جِي مي گويد: " جنبش BLM نماينده احساسات و تمايلات جامعه سياه پوست نيست. ما کاملاً خودمان را از آن ها دور کرده ايم."
"جنبش آن ها به خشونت باور ندارد. ولي ما داريم. ما روز استقلال آمريکا را براي فرستادن اين پيام انتخاب کرديم چرا که در آن روز ما برده بوديم و عضوي از اين کشور محسوب نمي شديم.
ما 247 سال در اين کشور تلاش کرديم، ساختمان هاي خودمان را ساختيم و آن ها شهرهاي ما را آتش زدند، ما جيم کرو را داشتيم وقتي که آن ها سگ ها را به روي ما مي انداختند و به ما مي گفتند نمي توانند پيش ما بنشينند – ما با خط مشي مثبت رفتار کرديم و آن ها معکوس پاسخ دادند.
مشخص است که آن ها ما را در اينجا نمي خواهند."

 

خواست ائتلاف براي کشتن مستدل است هرچند که بسياري از فعالان اصلي از آن اجتناب و دوري مي کنند؛ اما جِي اين خواست را توجيه پذير مي داند چرا که مدعي است پس از قتل جوان سياه پوست 18 ساله "مايکل برون" توسط شليک پليس در سال 2014، تاکنون 457 قتل بحث انگيز به وقع پيوسته است.
وي مي گويد: "اگر فردي از اعضاي گروه ما برنامه شخصي داشته باشد و فقط بخواهد به طرف مردم شليک کند، در آن صورت او از ما نيست. پيش از پذيرش عضويت، قوانين به طور کامل توضيح داده مي شود:
اما در روز 4 جولاي قبل از اين که براي رژه به پارک برويم دستور من اين بود، آن ها را بکشيد – شليک نکنيد يا زخمي نکنيد، آن ها را بکشيد."
"آن حرف صرفاً يک نکته براي امنيت بود. به آن ها گفتم ما هيچ کاري را آغاز نمي کنيم اما اگر آن ها به ما حمله کنند، در آن صورت هرکسي که اينجا حضور دارد هر کسي را که ببيند خواهد کشت. ما ديگر نمي خواهيم بهانه هاي شما را گوش دهيم، ديگر نمي خواهيم بشنويم که مي گوئيد بيائيد صحبت کنيم و منتظر جواب هيئت منصفه عالي باشيم."

 

همزمان با رژه شهر Stone Mountain، ائتلاف برنامه همزمان ديگري در پارک Phoenix’s Escobar برگزار کرد. از آن زمان، جِي مي گويد تماس هاي زيادي از سراسر جهان دريافت کرده است و اکنون اين ائتلاف فصل هاي بين المللي دارد.اما هويت اعضا ناشناس باقي خواهد ماند.

يک ائتلاف شبه نظامي در آمريکا خواستار تشکيل

 

 
او در ادامه گفت: "يک فرآيند سربازگيري وجود دارد، متقاضيان مصاحبه مي شوند و به نام ائتلاف سوگند مي خورند."
"ما ائتلافي هستيم که سازمان هاي زيادي دوست دارند عضوي از ما شوند، به همين دليل ما از آن ها هم عضو گيري مي کنيم.
ما درس خود را از انواع روش شناسي هاي نفوذ به خوبي فراگرفته ايم. به همين دليل است که در اين حد درباره اعضاي خود پنهان کاري مي کنيم، به همين دليل است که نمي توانيد محل تمرين کردن ما را پيدا کنيد، به همين دليل است که ما جزئيات زيادي از خودمان منتشر نمي کنيم."
"تنها نام يا چهره اي که شناخته شده است متعلق به من است. من از جانب ائتلاف صحبت مي کنم، نه هيچ کس ديگر."

 

 
نجات آمريکا به پايان رسيده است
جِي در سال 2016 براي رياست جمهوري اقدام کرد اما معتقد است کمپين او تعمداً از معرکه کنار گذاشته شد. از نظر او کانديداتوي "کاني وست" براي انتخابات 2020 يک "شوخي سياسي" است اما فاش کرد که برخي او را تشويق کردند دوباره وارد کارزار انتخابات شود. 
وي گفت: " از زمان اعلام "کاني وست"، تماس هاي تلفني زيادي دريافت کردم مبني بر اين که مي گفتند "تو ميداني، اگر همين الان براي رياست جمهوري اقدام کني، مي تواني برنده شوي."
"اما مأموريت من نجات آمريکا نيست، من تلاش کردم و متوجه شدم که پول فراوان و رسانه ها مي توانند براي عقب نشاندن نامزدهاي خوب به کار گرفته شوند. من ديگر حاضر نيستم اين راه را دوباره طي کنم.

 

 
هدف من بسيار والاتر از آن است، نه تنها قصد دارم خروج ملت سياه پوست آمريکا را تسهيل کنم بلکه در فکر ايجاد چيزي هستم که با عنوان "ايالات متحده آفريقا" ناميده مي شود."
جِي احساس مي کند پس از رژه 4 جولاي، ائتلاف تغييرمحسوسي کرده است.
از ديدگاه او همه چيز آرام شده است. مي گويد: "آن ها پيام ما را دريافت کردند، از آن روز هيچ آزار يا شليک از طرف پليس انجام نشده است و موجي از يکپارچگي در ميان جامعه سياه پوست به جريان افتاده است و ما مشاهده مي کنيم که نظام قضائي در حال پيگرد قرار دادن پرونده هاست."
اگرچه اين ائتلاف فقط براي سياه پوستان است اما جِي ساير نژادها را هم تشويق مي کند تا از نهضت آن ها حمايت کنند.
"مالکوم ايکس بهترين حرف را زد، شما مي توانيد به ما کمک کنيد، اما نمي توانيد به ما ملحق شويد."

 

 
وي در ادامه گفت: "ما نمي توانيم ساير مردم را دوست داشته باشيم، مگر آن که در کنار هم باشيم و ياد بگيريم خودمان را دوست داشته باشيم. زماني که مردمي از شناخت فرهنگ و تاريخ خودشان منع شده باشند، چيزي ندارند که به آن افتخار کنند.
آيا ديديد چطور فيلم "پلنگ سياه" با ايجاد باور باعث غرور آن ها شد؟ مردمان سياه آرزومندند متعلق به چيزي باشند، ما بايد به ان ها چيزي بدهيم تا خود را متعلق به آن بدانند. من ترجيح مي دهم براي چيزي ارزشمند مانند آزادي مردمم جانم را از دست بدهم به جاي اين که آن را با ضعيف زندگي کردن به هدر بدهم."
"و آن چه که متوجه مي شويد اين است که در اين راه من تنها نيستم."
 
منبع:
 

https://www.rt.com/usa/495109-nfac-black-militia-blm/

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58249
0 نظر