× تماس با ما
2 0 نظرات 825 بازدید
تاریخ انتشار 21 روز پیش

نشریه آتلانتیک: معاون جو بایدن فراتر از یک معاون رئیس‌جمهور خواهد بود

نشریه آتلانتیک: معاون جو بایدن فراتر از یک معاون رئیس‌جمهور خواهد بود

 نشريه آتلانتيک: معاون «جو بايدن» فراتر از يک معاون رئيس‌جمهور خواهد بود

 

در حالي که بر اساس نظرسنجي‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا به نظر مي‌رسد دونالد ترامپ کار سختي براي انتخاب مجدد به عنوان رئيس‌جمهور داشته باشد و احتمال رسيدن جو بايدن نامزد دموکرات به کاخ سفيد بالا به نظر مي‌رسد، شرايط خاص بايدن از نظر سن و قابليت‌هاي ذهني، اهميت انتخاب معاون وي را بالا برده است.

 

 انتظار مي‌رود بايدن در هفته‌هاي آتي معاون خود را انتخاب کند و طبق وعده داده شده اين جايگاه به يک زن خواهد رسيد. سناتور کامالا هريس، سناتور اليزابت وارن و سوزان رايس مشاور سابق امنيت ملي رئيس‌جمهور از گزينه‌هاي مطرح براي اين پست محسوب مي‌شوند.

 

 

سن بالاي جو بايدن و احتمال بالاي يک دوره‌اي بودن وي جايگاه معاون رئيس‌جمهور را دو چندان مي‌کند. چرا که معاون رئيس‌جمهور در دوره احتمالي رياست‌جمهوري بايدن به عنوان فردي مطرح خواهد بود که شانس بالايي براي جايگزيني وي خواهد داشت.

 

براي حل بحران‌هاي متعددي که آمريکا در سياست داخلي با آن روبرو است از بحران کرونا و رکود اقتصادي تا اعتراضات ضد نژادپرستي، فردي براي رياست‌جمهوري نيازمند است که بتواند همزمان به حل اين بحران‌ها بپردازد. در صورت رياست‌جمهوري بايدن بار اصلي مديريت آنها بر دوش معاون رئيس‌جمهور خواهد بود و در صورت موفقيت، اين فرد شانس بالايي براي مطرح شدن براي رياست‌جمهوري در چهار سال آينده خواهد داشت.

 

منبع: انديشکده تبيين

https://www.theatlantic.com/politics/archive/2020/07/joe-bidens-vice-president-powerful-history/614161/

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58222
0 نظر
دسته بندی