× تماس با ما
0 0 نظرات 754 بازدید
تاریخ انتشار 25 روز پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می‌تواند درگیری تمام عیار را شعله‌ور سازد

نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می‌تواند درگیری تمام عیار را شعله‌ور سازد

نمايندگي ايران در سازمان ملل: خرابکاري در ايران مي‌تواند درگيري تمام عيار را شعله‌ور سازد

 

سخنگوي نمايندگي ايران در سازمان ملل متحد در پاسخ به مقاله‌اي در خبرگزاري بلومبرگ، گفت: خرابکاري در ايران مي‌تواند يک درگيري تمام عيار را شعله ور سازد.

 

عليرضا ميريوسفي با ارسال يادداشتي به تحريريه تارنماي اقتصادي بلومبرگ، در پاسخ به مقاله «الاي ليک» تحت عنوان «خرابکاري در ايران بر يک توافق با ايران ارحجيت دارد»، اين مطلب را مطرح کرد.

 

مقاله ليک يکي از مواردي است که بر خلاف تمام معيارهاي روزنامه‌نگاري، خشونت، ترور و خرابکاري را تشويق مي‌کند و برخي فرضيات و اشتباهات واقعي را ارائه مي‌دهد.

 

 نخست، تحسين ترور غيرقانوني دانشمندان هسته‌اي و تشويق به خرابکاري‌ها در زيرساخت‌هاي ايران از طريق اقدامات غير انساني و وحشيانه، مروج خشونت و تروريسم است.

 

چنين اقداماتي نتيجه‌اي جز افزايش تنش‌ها نخواهد داشت و مي تواند يک درگيري تمام عيار را شعله‌ور سازد. ايران علنا اعلام کرده است: "اگر به اين نتيجه برسند که رژيم يا دولتي در اين حادثه دست داشته‌اند، مستقيم يا غيرمستقيم ، قاطعانه پاسخ خواهد داد."

 

وي برجام را يک توافق تاريخي دانست که پنج سال پيش براي برنامه صلح‌آميز هسته‌اي ايران به نتيجه رسيد، ادامه داد: تنها پس از 2 سال مذاکره فشرده و دشوار، همه طرف‌ها اذعان  نمودند که همه مسائل به شکل راضي کننده‌اي حل شده است.

 

اين دولت ترامپ بود که به طور يکجانبه از اين موافقتنامه بين‌المللي کنار کشيد و قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل را نقض کرد؛ قطعنامه اي که برجام را در بستر قوانين بين‌المللي تاييد کرده است. به دنبال اين اقدام، بقيه کشورهاي جهان به شدت از عقب‌نشيني آشکار ايالات متحده از تعهدات خود انتقاد کرده‌اند.

 

ميريوسفي با رد ادعاهاي مطروحه در اين مقاله، با اشاره به حملات شيميايي که عليه ايران در سال‌هاي گذشته به ويژه جنگ تحميلي هشت ساله انجام شد، يادآوري کرد: ايران بزرگترين قرباني حملات تسليحات شيميايي در تاريخ معاصر است، افتخاري براي صدام حسين که مورد حمايت غرب در جنگ با ايران بود.

 

اين حملات نه تنها با سکوت بلکه با کمک شرم‌آور کشورهاي غربي همراه بود. ايران هيچ برنامه و طرحي براي توليد سلاح‌هاي شيميايي ندارد و ادعاي مطرح شده در اين مقاله بحث‌برانگيز، عجيب و غريب و مغرضانه است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58219
0 نظر
دسته بندی