× تماس با ما
4 0 نظرات 1166 بازدید
تاریخ انتشار 25 روز پیش

دستگیری عوامل فراخوان اغتشاش در ۳ استان

دستگیری عوامل فراخوان اغتشاش در ۳ استان

دستگيري عوامل فراخوان اغتشاش در 3 استان 

 

 در پي انتشار تصاوير و ويدئوهايي از تجمع گروهي شهروندان در شهر بهبهان استان خوزستان در شامگاه پنجشنبه، فرمانده انتظامي شهرستان بهبهان درخصوص «تجمع غيرقانوني تعدادي از شهروندان بهبهاني توضيحاتي ارائه کرد. سپاه خراسان رضوي از دستگيري تعدادي از افراد خبر داد که متهم به انتشار فراخوان تجمع اعتراضي و خياباني و تشويق به آشوب در مشهد هستند.

 

طي روزهاي اخير و هفته گذشته، مقامات انتظامي و اطلاعاتي تعدادي از استان‌هاي کشور از شناسايي و دستگيري عناصر و عوامل بيگانه خبر دادند؛ در بهبهان، فرمانده انتظامي شهرستان از قصد «افراد و گروه‌هاي معاند در شرايط حساس کنوني براي تحريک مردم و ضربه‌زدن به نظام» سخن گفت و در خراسان رضوي نيز، سپاه از دستگيري تعدادي از افراد خبر داد که به انتشار فراخوان تجمع اعتراضي و خياباني در مشهد متهم هستند. در استان فارس و کرمان نيز خبرهايي مبني بر شناسايي و دستگيري عوامل و عناصر تروريستي و صدور حکم اعدام براي متهمان منتشر شد.

 

معاندين قصد تحريک مردم را داشتند

 در پي انتشار تصاوير و ويدئوهايي از تجمع گروهي شهروندان در شهر بهبهان استان خوزستان در شامگاه پنجشنبه، فرمانده انتظامي شهرستان بهبهان درخصوص «تجمع غيرقانوني تعدادي از شهروندان بهبهاني» توضيحاتي ارائه کرد.

 

سرهنگ محمد عزيزي: «در پي يک فراخوان تعداد کمي از مردم بهبهان براي اعتراض به وضعيت اقتصادي در ساعت‌21 پنجشنبه در ميدان بانک ملي اين شهرستان تجمع کردند. ابتدا پليس سعي داشت تا با مذاکره اين افراد را متفرق کند اما آنها نه‌تنها متفرق نشدند، بلکه اقدام به سردادن شعارهاي هنجارشکنانه کردند. به همين دليل پليس هم با صلابت اقدام به متفرق‌کردن آنها کرد.

 

خوشبختانه با تدابير انجام شده هيچ‌گونه خسارات مالي و جاني در اين تجمع به‌وجود نيامد و افراد تجمع‌کننده هم به منازلشان هدايت شدند.» «مردم بايد بدانند که افراد و گروه‌هاي معاند در شرايط حساس کنوني قصد تحريک مردم و ضربه زدن به نظام را دارند و به‌طور حتم مي‌خواهند با تحريک احساسات مردم در جامعه تنش ايجاد کنند، زيرا آنها به هيچ عنوان دوست‌خواه مردم نيستند و براي ضربه زدن به نظام قسم ياد کرده‌اند. پليس براساس وظيفه ذاتي خود با هرگونه بي‌نظمي و يا حرکتي که موجب بر هم زدن آرامش جامعه شود با قدرت و صلابت برخورد خواهد کرد. به همين دليل افراد نبايد تحت‌تأثير معاندان و مخالفان نظام قرار گيرند.» به گفته اين مقام انتظامي شهرستان بهبهان، هم‌اکنون آرامش در تمام شهرستان بهبهان حاکم است و هيچ‌گونه مشکل يا بي‌نظمي در اين شهرستان وجود ندارد.

 

دستگيري عوامل فراخوان در خراسان

در پي برپايي تجمعات در بهبهان، سپاه خراسان رضوي از دستگيري تعدادي از افراد خبر داد که متهم به انتشار فراخوان تجمع اعتراضي و خياباني و تشويق به آشوب در مشهد هستند. سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوي، طي اطلاعيه‌اي اعلام کرد که شماري از عوامل اصلي گروه‌هاي معاند که ضمن ارتباط با شبکه‌هاي ضدانقلاب، با انتشار فراخوان‌هايي هواداران و مردم را به تجمع و اعتراضات خياباني تشويق مي‌کردند، شناسايي و دستگير شدند. بنابر اين اطلاعيه، در سوابق برخي از اين افراد، اقداماتي همچون جاسوسي، اقدام عليه امنيت ملي، دعوت به اغتشاش و تلاش براي برهم زدن نظم عمومي از طريق فضاي مجازي ديده مي‌شود.

 

انهدام تيم تروريستي در استان فارس

يک روز پيش از حوادث بهبهان و انتشار خبر دستگيري‌ها در خراسان، اطلاعات سپاه استان فارس در اطلاعيه‌­اي اعلام کرد: «با رصد دقيق و اشراف اطلاعاتي سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، تيم اقدامي سازمان تروريستي منافقان که به‌منظور انجام عمليات ايذايي وارد استان فارس شده بود، شناسايي شدند. اين تيم در يکي مناطق شهر شيراز قصد اقدام خرابکارانه داشتند که به موقع شناسايي، منهدم و اعضاي آن دستگير شدند.» پيش از اين، انجام اقدامات ايذايي در ايام سالگرد ارتحال رهبر فقيد و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران برنامه کاري اين تيم بوده که به واسطه هوشياري و اشراف اطلاعاتي اين تيم ناکام ماند.

 

دستگيري و اعدام عناصر بيگانه در کرمان

خبر انهدام تيم تروريستي در استان فارس و دستگيري اعضاي آن در حالي منتشر شد که 23تيرماه، رئيس دادگاه انقلاب اسلامي کرمان از دستگيري تعدادي از عناصر سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه در اين استان خبر داده بود. احمد قرباني در تشريح جزئيات اين خبر اظهار کرد: تعدادي از عناصر وابسته به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه در کرمان دستگير و پس از طي مراحل تحقيق و رسيدگي حکم قانوني صادر گرديده است و نيز تعدادي از اعضاي گروهک‌هاي معاند نيز در کرمان دستگير شده و در دادگاه انقلاب اسلامي کرمان به جرم آنها رسيدگي و منجر به صدور حکم شده است.

 

وي با اشاره به اين مطلب که در اين دادگاه پرونده‌هاي امنيتي زيادي رسيدگي و منتهي به صدور حکم شده است، گفت: ازجمله اين پرونده‌ها مي‌توان به پرونده شرور «يحيي احمد يوسفي» و شرور «آريا جاويدان» اشاره کرد که نامبردگان در منطقه جنوب استان کرمان سال‌ها شرارت و آدم­کشي مي‌کردند و با اقدامات ايذايي خود علاوه بر از بين بردن امنيت منطقه باعث از بين رفتن رشد اقتصاد آن منطقه نيز شده بودند و خوشبختانه هر دو نفر در عمليات‌هاي جداگانه‌اي توسط سربازان گمنام حضرت وليعصر عليه‌­السلام در اداره کل اطلاعات استان کرمان، دستگير شدند و به پرونده‌هاي آنها در دادگاه انقلاب اسلامي کرمان رسيدگي شد و پس از صدور حکم اعدام و اجراي آنها، امنيت به منطقه بازگشت و باعث خوشحالي مردم و رشد مجدد اقتصاد و سرمايه‌گذاري شد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/58205
0 نظر
دسته بندی