× تماس با ما
5 1 نظرات 925 بازدید
تاریخ انتشار 29 روز پیش

توطئه شوم آمریکا و اسرائیل علیه ایران به روایت نیویورک‌تایمز

توطئه شوم آمریکا و اسرائیل علیه ایران به روایت نیویورک‌تایمز

توطئه شوم آمريکا و اسرائيل عليه ايران به روايت نيويورک‌تايمز

 

يک روزنامه آمريکايي مدعي شده رژيم صهيونيستي و آمريکا راهبرد جديدي عليه ايران طراحي کرده‌اند.

 

نيويورک‌تايمز: رژيم صهيونيستي و آمريکا راهبرد جديدي عليه ايران طراحي کرده‌اند که هدف آن انجام عمليات‌هاي مخفيانه عليه برنامه هسته‌اي ايران، بدون ورود به جنگ است.

 تنش‌هاي روزافزون ميان ايالات متحده و تهران ظاهراً در حال ورود به مرحله‌اي است که مي‌تواند در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا خطرناک شود.

نيويورک‌تايمز به نقل از چند مقام که اشاره‌اي به نام آنها نکرده مدعي شکل‌گيري «راهبردي مشترک» ميان آمريکا و اسرائيل براي انجام برخي حملات مخفيانه با هدف حذف بلندپايه‌ترين ژنرال‌هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و به عقب راندن تأسيسات هسته‌اي ايران شده است.

اين روزنامه مي‌نويسد نزديکترين اظهارنظري که از سوي مقام‌هاي دولت آمريکا در توصيف اين راهبرد مطرح شده را «برايان هوک»، نماينده دولت آمريکا در امور ايران مطرح کرده است. او ماه پيش گفت: «در گذشته شاهد بوده‌ايم که ضعف و بزدلي باعث تشديد ستيزه‌جويي ايران مي‌شود.»

نيويورک‌تايمز ادعا کرده ديگر گام دولت آمريکا مي‌تواند اقدام عليه چهار نفت‌کشي باشد که در حال حمل محموله سوخت ايران به ونزوئلا هستند.

مقام‌هاي آمريکايي گفته‌اند وزارت‌خانه‌هاي خارجه، دادگستري و خزانه‌داري آمريکا در حال تلاش براي همکاري با دولت يونان جهت متوقف کردن اين نفتکش‌ها و تخليه محموله آنها هستند. نماينده ايران در سازمان ملل گفته چنين اقدامي مصداق «دزدي دريايي» خواهد بود.

تحريم‌هاي آمريکا به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با اين وجود، مقام‌هاي آمريکايي در محافل خصوصي مي‌گويند شکست دولت آمريکا در براندازي «نيکلاس مادورو»، رئيس‌جمهور ونزوئلا به عاملي براي سرخوردگي ترام‍پ منجر شده است.

وزارت خزانه‌داري آمريکا حدود 10 روز پيش پنج ناخداي نفتکش‌هاي مورد استفاده براي انتقال بنزين ايران به ونزوئلا را در فهرست تحريم قرار داد.

در بيانيه‌اي که روي وب‌سايت وزارت خزانه‌داري آمريکا قرار گرفته اين 5 فرد به دليل «مرتبط بودن با خطوط کشتي‌راني جمهوري اسلامي ايران» در فهرست تحريم قرار گرفته‌اند.

ايران از ماه آوريل 5 نفتکش که مجموعا حدود 1.5 ميليون بشکه بنزين حمل مي‌کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نيازمند است، ارسال کرد. اين محموله‌ها اندکي از صف‌هاي طولاني در پمپ‌هاي بنزين اين کشور کاسته است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/48084
1 نظر
 بدون نام 13:49:44 - 1399/04/23
سلام ممنون از روشنگری شما ان شاءالله مسئولین امنیتی این خبر رو جدی بگیرند در حفاظت از فرماندهان سپاه کوتاهی نکنند
دسته بندی