× تماس با ما
2 0 نظرات 1984 بازدید
تاریخ انتشار 29 روز پیش

ایران از اسرائیل زهر چشم گرفت

ایران از اسرائیل زهر چشم گرفت

ايران از اسرائيل زهر چشم گرفت

 

يک روزنامه منطقه‌اي مي‌گويد توافق نظامي- سياسي جديد ايران و سوريه، قواعد بازي در حريم هوايي سوريه را بر ضد خواست رژيم صهيونيستي و آمريکا تغيير مي‌دهد.

 

روزنامه رأي‌اليوم با اشاره به امضاي قرارداد نظامي ميان رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي و وزير دفاع سوريه نوشت: منابع آگاه مي‌گويند مهم‌ترين موضوع اين قرارداد، مجهز شدن سوريه به پدافند هوايي «باور 373» و «سوم خرداد» است.

 

اين موضوع بدين معناست که طرفين سوري و ايراني تصميم گرفتند قواعد بازي را در حريم هوايي سوريه تغيير دهند و با حملات هوايي مکرر رژيم صهيونيستي به خاک سوريه مقابله خواهند کرد.

 

منابع مذکور تأکيد دارند که هدف دمشق و تهران بسيار فراتر از مقابله با حملات هوايي صهيونيست‌هاست.

 

ايران با اين اقدام، جبهه‌هاي متعددي را تقويت خواهد کرد تا براي مقابله فراگير در منطقه آماده شود و استقرار اين پدافند هوايي در همين راستا است.

 

رأي‌اليوم درباره بعد سياسي اين قرارداد مي‌نويسد: اين بعد مربوط به تلاش و فشارهاي مداوم آمريکا و رژيم صهيونيستي براي خارج کردن ايران از سوريه است تا بتواند ائتلاف راهبردي بين اين دو کشور را از هم گسسته و دمشق را از محور مقاومت خارج کند؛ زيرا اين مسئله، شرط اصلي آمريکا در لغو محاصره سوريه، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازي اين کشور است.

 

توافق نظامي سوريه و ايران، پيام محکمي به چنين تلاش‌هايي است و نشان داد که اين ائتلاف، قدرتمند است. اين مسئله، پيامي از سوي بشار اسد رئيس‌جمهور سوريه است که خواسته آمريکا را رد کرد و ايران نيز تأکيد کرد که بنا به خواست دولت قانوني سوريه در اين کشور حضور دارد و اين کشور را از نظر نظامي تقويت خواهد کرد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/48082
0 نظر
دسته بندی