× تماس با ما
1 1 نظرات 1845 بازدید
تاریخ انتشار 28 روز پیش

جزئیات شبکه شکار عنکبوتی طبری

جزئیات شبکه شکار عنکبوتی طبری

جزئيات شبکه شکار عنکبوتي طبري

 

قصه پرغصه زد و بندها و رشوه گرفتن هاي طبري، متهم دانه درشت دستگاه قضا اگرچه حالا به جلسه نهم دادگاه رسيده است اما همچنان و در هر جلسه اي زواياي جديدي از فساد شبکه اي و عنکبوتي اين متهم  آشکار مي شود.

 

روز گذشته رسول قهرماني نماينده دادستان از عاصي شدن مجرمان از دست طبري پرده برداشت و گفت: «طبري در ذيل شبکه‌هاي مختلف خود پيگير شناسايي افراد پرونده‌دار قضايي بود تا با نفوذ در آن‌ها ارتشا‌هايي داشته باشد. در اين ميان فردي به نام «محمد انوشه» که به واسطه دستگيري طبري از کشور متواري شده، وظيفه شناسايي طعمه در شبکه طبري را داشت. انوشه افراد پرونده دار در دستگاه قضايي را شناسايي مي‌کرد». قهرماني در ادامه به مصداق‌هايي از نفوذ طبري در برخي پرونده‌هاي قضايي به واسطه انوشه اشاره کرد: «در يکي از ملاقات‌ها طبري به يکي از متمولان که پرونده قضايي داشته، گفت انوشه خود من هستم و تمام کار‌ها را بايد با انوشه هماهنگ کنيد». قهرماني يکي از اين موارد را اين گونه تشريح کرد که وقتي سفارش هاي انوشه براي رفع و رجوع پرونده فساد به سرانجام نمي رسيده، خود اکبرطبري شخصا کار را به دست مي گرفته است: «در يکي از موارد فردي به انوشه وصل مي‌شود و با انوشه نزد بازپرس مي‌روند. انوشه در چند مرحله نزد بازپرس مي‌رود و در مرحله اول مي‌گويد طبري سلام رساند و من از طرف طبري مأموريت دارم در اين پرونده مساعدت کنيد. در مرحله ديگري انوشه نزد بازپرس مي‌رود و مي‌گويد وقتي از آقاي طبري گرفتيم که خدمت او برسيد و اگر خواسته‌اي داريد مطرح کنيد. بازپرس درخواست انوشه را اجابت نمي‌کند. انوشه بار ديگر مي‌آيد و مي‌گويد ماشين جلوي در است، اگر خواسته‌اي داريد نزد آقاي طبري برويد که خواسته شما را اجابت کند. در نهايت بازپرس خواسته انوشه را انجام نمي‌دهد». سپس نماينده دادستان درباره اين که طبري در ازاي فعاليت خود چه چيزي دريافت کرده است، گفت: «طبري در اين رابطه اموالي را به دست آورده و انوشه هم در همين راستا دريافتي‌هاي زيادي داشته است».
 

وقتي مجرمان اقتصادي هم از دست طبري بي تاب مي شوند!
نماينده دادستان در ادامه اظهارات خود درباره شبکه فساد طبري اظهار کرد که وقتي طبري افراد متمول داراي پرونده اقتصادي را شکار مي کرده، ديگر آن ها را رها نمي کرده است و آن ها از دست طبري عاصي مي شدند: «برخي افرادي که به انوشه و طبري در خصوص پرونده‌هاي قضايي وصل مي‌شدند، جمله نفيسي دارند و مي گويند ما ديگر بي تاب شديم؛ وقتي طبري به ما وصل شد ما مي‌خواستيم از طبري رها شويم ولي او ما را رها نمي‌کرد». قاضي در ادامه از اين متهم دانه درشت دستگاه قضا خواست که درباره اتهامات وارد شده توضيح بدهد که او گفت: «انوشه کارمند نهاد رياست جمهوري و در اصل کارمند سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بود. من اصلا او را نمي‌شناختم». اين ادعاي نداشتن آشنايي با واکنش قهرماني مواجه شد و خطاب به اين متهم اظهار کرد: «چرا زماني که شما دستگير شديد، انوشه از کشور خارج شد؟» که طبري گفت: «نه؛ قبل از بازداشت رفت.» و قهرماني هم در پاسخ به اين ادعاي طبري، تاريخ دقيق فرار انوشه را که کمتر از يک ماه پس از دستگيري اين متهم بوده، اعلام کرد: «انوشه 4 مرداد 98 از کشور خارج شد و شما 17 تير دستگير شديد».

 

وقتي طبري با 400 ميليون تومان رشوه پرونده 2.5 ميلياردي را فيصله مي دهد
قاضي سپس به سراغ ماجراي «سرخوش» رفت. بنا بر آن چه قاضي در جلسه روز گذشته اظهار کرد، «سرخوش» يکي از کساني بوده که به اين متهم رشوه داده است. اين فرد دو ميليارد و 600 ميليون تومان به شهرداري بدهي داشته که اکبر طبري مي پذيرد در ازاي دريافت 400 ميليون تومان، پرونده سرخوش با شهرداري را فيصله بدهد. در ادامه توضيح داده شد، براي اين که رد اين پول هاي واريزي از طرف سرخوش به حساب طبري زده نشود، او چه مسيرهاي مختلفي را براي پول شويي رفته است. از جمله اين که در دادگاه تشريح شد که طبري چگونه از مشايخ متهم رديف دوم «خواهش کرده» که چک هاي حاوي اين 400 ميليون تومان را ابتدا به حساب خودش بزند و سپس آن را جابه جا کند.

 

کوتاهي در همکاري با طبري= افزايش اجاره بهاي خانه سازماني!
دادگاه روز گذشته به آن جا رسيد که رئيس دادگاه از طبري سوال کرد: «آيا شما دستور تخليه خانه سازماني را صادر کرديد يا خير؟» که طبري پاسخ داد، «اين صرفا «يک اشتباه» بوده و به من مربوط نيست.» قاضي بابايي هم که ديد متهم حاضربه پذيرش کارهاي انجام داده نيست، اظهارات دو تن از کارمنداني را که تحت نظر خود او بودند، قرائت کرد: «علي صادقي که زير نظر شما بود در مورخ 98.04.29 نزد بازپرس گفته از بازپرسي در دادسراي پولي بانکي کمک خواسته شد، اما بازپرس همکاري نکرد در نتيجه (طبري) اجاره منزل سازماني وي را افزايش داد». قاضي بابايي ادامه داد: «همچنين اظهارات اميرعباس مصدق از اين قرار است: شخصي در دادسراي پولي بانکي پرونده‌اي داشت که اين پرونده در شعبه 8 آن دادسرا نزد بازپرس رستمي بود. طبري به رستمي براي سفارش زنگ زد، اما رستمي کاري براي وي انجام نداد. يک بار پيش رستمي رفتم. گلايه داشت و مي‌گفت تخليه خانه‌ام را زده است و از حقوقم بابت اجاره‌خانه کسر شده است». در آخر جلسه متهم طبري درباره اتهام مشارکت و تشکيل شبکه چندنفري ارتشا با وصف سردستگي و به صورت سازمان دهي شده گفت: «اعضاي شبکه چه کساني هستند. متاسفانه اين اتهام در کيفرخواست صرفا در حد يک تيتر و بدون مصاديق طرح شده است». قاضي با اعلام ختم جلسه دادگاه گفت: تاريخ جلسه متعاقبا اعلام خواهد شد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/48028
1 نظر
 بدون نام 15:13:42 - 1399/04/23
به امید ظهور
دسته بندی