× تماس با ما
6 0 نظرات 1361 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/04/11

عطر بزنید آقای خوئینی ها!

عطر بزنید آقای خوئینی ها!

عطر بزنيد آقاي خوئيني ها!

 

 آقاي موسوي خوئيني ها ظاهرا درست مي گويد که دم از مشکلات مردم مي زند. اما باطنا راست نمي گويد، وقتي آدرس اشتباه مي دهد. به قول مولوي، سوراخ دعا را گم کرده؛ اما نه از سر بي خبري.

 

 او عمدا جا به جا و نا به جا نوشته، تا ردّ پاي خيانت خود و دوستانش در ائتلاف اشرافيت (اصلاحات و اعتدال) را گم کند. " تا نشان سُمّ اسبت گم کنند - ترکمانا نعل را وارونه زن"!

 

 دبير کل مجمع روحانيون اگر صداقت داشت، بايد نامه را اول خطاب به خاتمي (رئيس شوراي اجرايي "مجمع") و احزاب کارگزاران و مشارکت، و دوم به روحاني و جهانگيري و نوبخت و زنگنه و آخوندي و ظريف مي نوشت.

 

 اما طوري نوشته که انگار، رهبر انقلاب ويدئو پر کرده و با ادبيات "تَکرار مي کنم"، خواستار راي به روحاني و ائتلاف اميد در انتخابات مجلس و شوراي شهر شد! انگار رهبري بود که آدرس بستن با کدخدا و اعتماد به اروپا را مي داد!

 

 و انگار نيروهاي انقلاب بودند که گفتند "ما تضمين وعده هاي روحاني هستيم"! يا نظام بود که وعده مي داد به واسطه امتياز دادن به دشمن، به اقتصاد رونق مي دهد و مردم را از پول يارانه بي نياز مي کند!

 

 خوئيني ها سوراخ دعا را گم نکرده؛ اصرار دارد که گم کند؛ به عمد. و بايد کاويد که چرا؟  چرا او و برخي هم طيفانش، پريشان مي گويند و شگرد شوک دادن به افکار عمومي _با سرگشاده نگاري و ژست ساختار شکني- در پيش گرفته اند؟

 

 بوي افتضاحي که آنها در دولت و مجلس دهم بالا آورده اند، همه جا را برداشته و مردم را شاکي کرده است. اما مگر با جنجال و شوک مي توان مشام عموم را از خاستگاه رايحه خيانت منحرف کرد؟ آنها به جاي اين که همديگر را ملامت کنند، نظام را متهم مي کنند. اين هم نوعي فرار است؛ با ژست فرار به جلو!

 

 بعيد است کلام حق در جان منافقين دير پا اثر کند؛ اما به فرموده پيامبر اعظم (ص)، چاره بد بو شدن، يکي بيشتر نيست: " تَعَطّروا بالاستغفار لا تَفضَحَنّکُم رَوائِحُ الذّنوب؛ خود را با استغفار، معطر و خوشبو کنيد؛ تا بوي متعفن گناهان شما را رسوا نکند". آنها چاره اي جز عذرخواهي از مردم و نظام ندارند؛ شايد که بخشيده شوند.

 

محمد ايماني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37928
0 نظر
دسته بندی